dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Problem z połączeniem gresu i płytek

    Witam, mam problem jak połączyć gres z panelami.
    Wylewki zrobione równo, do HSa 2cm różnicy, więc płytka z klejem i będzie równo. W sypialniach chce dac jednak panele. Grubość 8mm plus podkład 1,5mm. Zostaje aż 1,05cm różnicy, to bardzo dużo. Jak rozwiązać ten problem? Czy są jakieś listwy, żeby połączyć aż tak duża różnice? A może jakieś inne sposoby?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja dałem panele 12mm Quick Stepa i problemu nie było.

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli proponujesz grubsze panele. A co z różnica, która została? Zastosowałeś listwe?

  4. #4

    Domyślnie

    Witam, mam problem jak połączyć gres z panelami.
    Wylewki zrobione równo, do HSa 2cm różnicy, więc płytka z klejem i będzie równo. W sypialniach chce dac jednak panele. Grubość 8mm plus podkład 1,5mm. Zostaje aż 1,05cm różnicy, to bardzo dużo. Jak rozwiązać ten problem? Czy są jakieś listwy, żeby połączyć aż tak duża różnice? A może jakieś inne sposoby?

    Płytka gresowa średniej wielkości ma grubość 8 do 12 mm . Jeśli płytki będą wielko formatowe , to ich wysokość wynosi 3 do 6mm . Optymalna warstwa kleju to 4mm . Przyjąłeś chyba błędnie te 2cm .

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Witam, mam problem jak połączyć gres z panelami.
    Wylewki zrobione równo, do HSa 2cm różnicy, więc płytka z klejem i będzie równo. W sypialniach chce dac jednak panele. Grubość 8mm plus podkład 1,5mm. Zostaje aż 1,05cm różnicy, to bardzo dużo. Jak rozwiązać ten problem? Czy są jakieś listwy, żeby połączyć aż tak duża różnice? A może jakieś inne sposoby?
    Są, np. quick step incizo
    https://quick-step.sklep.pl/pl/p/PRO...uick-Step/9350
    Listwę przycinasz dołączonym nożykiem z jednej lub z drugiej strony i spokojnie 1 cm różnicy poziomów połączysz.

  6. #6

    Domyślnie

    Czyli proponujesz grubsze panele. A co z różnica, która została? Zastosowałeś listwe?
    Żadnej listwy. U mnie nie ma różnicy. Tylko silikon w kolorze fugi

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Miałem podobną sytuację.
    Ja dałem grubszy podkład (chyba 5,5mm) i panele 8mm.
    Wyszło bez różnicy, no może panele 2mm niżej ale to niezauważalne.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  8. #8

    Domyślnie

    Tylko przy ogrzewaniu podłogowym taki podkład raczej odpada.
    Patrzyłem na panele quick step, ale przy grubości 12 czy 14mm cena jest bardzo duża jak za panel. To już lepiej położyć lite dębowe deski czy coś W ten deseń. Czy takie deski nadają się pod ogrzewanie podłogowe?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Tylko przy ogrzewaniu podłogowym taki podkład raczej odpada.
    Mam ogrzewanie podłogowe. Jest ok.
    Oczywiście podkład o przenikalności cieplnej niewiele gorszej od panela a nie jakieś pianki.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  10. #10

    Domyślnie

    Co to za podkład? Mi polecono multiprotec 1000, 1,5mm.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Co to za podkład? Mi polecono multiprotec 1000, 1,5mm.
    Ale to nie ma co porównywać do multiprotec 1000, który jest cieniutki i dobrze przewodzący ciepło jest super po prostu.
    To kwestia priorytetów, dla mnie różnica poziomów w podłogach ("schodki", progi dziwne, potykanie) jest absolutnie niedopuszczalna, bo jest to kwestia użytkowa, kwestia komfortu. Dlatego szukałem najlepszego grubego podkładu (pod ogrzewanie podłogowe). Nie znaczy, że podkład ma jakieś super właściwości. Kupiłem STEICOunderfloor.

    A najlepiej połóż płytki zobacz ile brakuje, dolej parę milimetrów posadzki samopoziomującej w pokojach i na to panele z multiprotec. Ale to dodatkowa robota i wymaga czasu.
    Ostatnio edytowane przez giman ; 20-04-2021 o 07:01 Powód: A najlepiej ...
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  12. #12

    Domyślnie

    To już jest dodatkowy czas i koszt. W tej cenie mam deskę podłogową, tylko czy te deski grubosci np 14-18mm nadają się pod ogrzewanie podłogowe?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony