dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zolthar
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-858
    Posty
    33

    Domyślnie Drenaż na 30-40 cm głębokości - cena orientacyjna za metr

    Witam,

    Wkrótce na drodze gruntowej sąsiadującej z moją działką w ROD, będzie instalowany drenaż odwadniający (rura karbowana, żwir, otulina) na głębokości około 30-40 cm.

    Korzystając z obecności wyspecjalizowanego wykonawcy wraz z całym zapleczem, chciałbym przy tej okazji zrealizować kilkunasto - dwudziestoparo metrowy odcinek takiego samego odwodnienia na swojej działce (grunt miękki, otwarty) i od razu podłączyć je do tego odcinka drogowego (jest na to jak najbardziej zgoda).

    Bardzo proszę o orientacyjną cenę takich robót wraz z materiałem za 1m, abym mniej więcej zdawał sobie sprawę z potencjalnych kosztów przed przystąpieniem do rozmowy z wykonawcą w sprawie tej realizacji.

  2. #2

    Domyślnie

    Materiał pewnie ze 100zł/mb. Bo rura <10zł/mb, geowłóknina ~10zł/mb i żwir ~50zł/mb. Doliczą marżę, za dowóz, itp. i wyjdzie pewnie ok. 100zł/mb. Robota z kolei to loteria. Ale firma pewnie będzie chciała od 100zł/mb w górę.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    damian88max

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Materiał pewnie ze 100zł/mb. Bo rura <10zł/mb, geowłóknina ~10zł/mb i żwir ~50zł/mb. Doliczą marżę, za dowóz, itp. i wyjdzie pewnie ok. 100zł/mb. Robota z kolei to loteria. Ale firma pewnie będzie chciała od 100zł/mb w górę.
    u mnie biorą 35zł za metr robocizna przy okazji wykonania Plyty. (Małopolska/Kraków)

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zolthar
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-858
    Posty
    33

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedzi !
    Mając to rozeznanie, spróbuję się jakoś dogadać i jeżeli mi się uda, zamieszczę tutaj taką informację jak to zostało skalkulowane.

  5. #5

    Domyślnie

    Przerabiam ostatnio podobny temat. Mam wycenę na 70zł/m drenażu (rura karbowana, otulina, żwir) - robocizna z materiałem. Tylko że będzie to drenaż robiony wzdłuż nowo robionej drogi utwardzonej (korytowanie na 40cm).

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zolthar
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-858
    Posty
    33

    Domyślnie

    Chwila minęła, ale drenaż właśnie został zakończony i rozliczony.

    Jak sądzę, był on nieco trudniejszy do wykonania niż w prostej drodze, bo tuż pod nisko zadrzewioną skarpą i po łuku. Jak wstępnie wyliczyłem, teoretyczny koszt materiału na metr (rura karbowana, otulina, otoczak) przy głębokości około 40 cm, to około 35 zł. (wariant raczej optymistyczny)

    W praktyce głębokość była większa, w cenie dostałem rurę, otulinę i otoczak bardzo dobrej jakości, sam dokupiłem trójniki na dwa otwory rewizyjne i rury 110 (fragment w poprzek drogi) oraz rurę karbowaną 400 na studzienkę rewizyjną.

    Trudno mi powiedzieć, ile kosztował metr drenażu - było go 20 metrów - bo w łącznej cenie 2 tysiące, miałem też podpięcie wody (nawiertka - rura 40 - zasuwa - studzienka wodomierzowa - 2 metry rury do kranika) Materiały, poza rurą 40 w drodze, moje.

    Wykonawcy bardzo w porządku, sprzęt profesjonalny, koparka, niwelator laserowy, wiedzieli, co robią. Wydobyty, a już niepotrzebny materiał (w tym kupę gliny) też sami wywieźli, nie trzeba się tym było zajmować.
    Myślę, że gdybym sam się wziął za kopanie w tej glinie pod skarpą, to sam bym tam teraz leżał... Nie mówiąc pewnie o kosztach organizowania tego wszystkiego oddzielnie na własną rękę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony