dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Jak zabezpieczyc monoblok

    Witam, wiem ze jest w sieci cala masa informacji ale czasem ciężko wyszukać i zebrać w calosc istotne informacje. Jest ogólna informacja zalac roztworem glikolu ale wszystko ma swoje konsekwencje, opory tłoczenia dla pompy, wpływ na trwalosc pex w podłodze i pozostałych uszczelnień. Czy są gotowe produkty zawierajace glikol i inne substancje uszlachetniające które zabezpiecza instalacje. Wracając do PC najprawdopodobniej będzie to Dimplex mono

  2. #2

    Domyślnie

    Można też założyć zawory które wypuszczają wodę jak osiągnie chyba +3st ale nie pytaj jak się to sprawdza
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  3. #3

    Domyślnie

    Co chcesz zabezpieczać? Pompa wymieni wodę gdy jej temp. na zewnątrz spadnie.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Co chcesz zabezpieczać? Pompa wymieni wodę gdy jej temp. na zewnątrz spadnie.
    O ile będzie miała prąd a tego się ludzie obawiają zaniku na kilka godzin przy mrozie
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  5. #5

    Domyślnie

    Wlasnie o tym pisze, jestem na feriach a tu -15 i brak pradu. Wracam i PC do pojemnika

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Tak zaprojektować instalację , aby skraplacz w monobloku był w najwyższym punkcie instalacji parteru .W ten sposób ciepło z podłogi kieruje się naturalnie do najwyższego punktu nie pozwalając zamarznąć. U Niemców to często( wraz z kranem do spuszczania wody z monobloka) jedyne zabezpieczenie.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  7. #7

    Domyślnie

    Witam
    Ja mam możliwość spuszczenia wody tylko z fragmentu łączącego pompę i hydrobox, oraz mam założony UPS z akumulatorem który po zaniku zasilania jednostki zewnętrznej załącza pompki obiegowe i obraca wodą z układu tak że nie ma możliwości zamarznięcia .
    Pozdrawiam
    "Dom w mango", podpiwniczony pod całością,ściany 24cm termalica + 15cm styropian biały, 160m2 ogrzewania podłogowego, PPC Mitsubishi PUHZ-W85VHa2+EHPT210-UKHSCW

  8. #8

    Domyślnie

    Nie każdy producent pomp dopuszcza glikol.

    Jeszcze jest opcja zaworów przeciwzamrożeniowych, automatycznie spuszczających wodę przy spadku jej temperatury. Do tego po stronie instalacji – elektrozawory zamykające się przy braku zasilania, by wody z całej instalacji nie spuścić. W bardziej rozbudowanej opcji można do tego dodać automat uzupełniający wodę w układzie przy jego ubytku.

    Woda z wodociągu ma więcej, niż 4 st. C, więc po jej napływie zawory spustowe się zamkną.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Najprościej napełnić układ mieszaniną niezamarzającą.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    O ile będzie miała prąd a tego się ludzie obawiają zaniku na kilka godzin przy mrozie
    Ja się nie spotkałem z brakiem prądu na dłużej niż 3-4 h, ale na czarną godzinę mam UPS na dwie doby

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Ja się nie spotkałem z brakiem prądu na dłużej niż 3-4 h, ale na czarną godzinę mam UPS na dwie doby
    Raczej aby podtrzymać pompę musiałbym mieć odpowiedniej mocy agregat prądotwórczy , zwykłym UPSem to możesz sobie komputer "podtrzymać'
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #12
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony