dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Brak możliwości podłączenia do kanalizy - prośba o interpretację MPZT

    Dzień dobry mam problem ze starostwem powiatowym, może ktoś ma pomysł co mogę zrobić. Kupiłam działkę budowlana (i tak jest w akcie notarialnym) z miejscowym planem zagospodarowania w którym jest opisane: ,,Ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu dla budynków i budowli wymagających przyłączenia do sieci kanalizacyjnych może nastąpić wyłącznie po jej wybudowaniu. Ustala się bezwzględny zakaz realizacji na całym terenie zmiany planu zbiorników bezodpływowych również tymczasowych."
    Moja działka znajduje się na samym końcu ślepej ulicy, gdzie w pewnym momencie kończą się studzienki i jest taki spad terenu że kolejnych już nie wybudowano i ja nie mam możliwości podłączenia się do kanalizy. W zamiarach była przepompownia do wybudowania przez właściciela drogi i pozostałych działek ale póki co nie kwapi się do realizacji (dużo działek jest jeszcze koło mnie niesprzedanych). Napisałam pismo do ZUK czy mogę się przyłączyć do kanalizy- dostałam odmowne pismo- tak jak się spodziewałam. Wysłałam więc do Starostwa pismo ze zgłoszeniem szamba, rysunkami i załączyłam pisemna odmowę podłączenia do sieci kanalizacyjnej, jednak dostałam sprzeciw na wybudowanie szamba bo jest to niezgodne z ustalonym planem zagospodarowania przestrzennego. Co mam zrobić? Czy jak zgłoszę do Starostwa przydomowa oczyszczalnie ścieków to zaakceptują? Czytałam gdzieś że jeśli mam działkę budowlana i nie mam możliwości podłączenia do kanalizy to musza zgodzić się na szambo. Dodam jeszcze że jestem w trakcie budowy (fundamenty) gdzie w projekcie zatwierdzonym przez starostwo była wyrysowana kanaliza.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Trzeba próbować, z instalacja POŚ mam wrażenie , że w tym momencie trudno aby ktoś doradził nie znając stanowiska gminy. Wiemy tyle co jest w warunkach które są niezgodne z wcześniejszymi ustaleniami co potwierdza akceptacja tegoż starostwa na mapach do celów projektowych i wydanym pozwoleniu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedź, napisałam prośbę do starostwa o zaproponowanie sposobu odprowadzenia ścieków z posesji skoro nie ma kanalizy a na szamba się nie zgadzają. Przydomowa oczyszczalnia mnie nie urzadza bo teren jest mocno gliniasty i może się przytykać. Zobaczymy czy uzyskam jakaś sensowna odpowiedź.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony