dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Podłogowka przekazywanie temperatury

    Witam ,
    Mam pytanie do osób posiadających ogrzewanie podłogowe na przykładzie domu/pomieszczenia różnice w temperaturze zadanej , a temperaturze rzeczywistej podłogi .
    Mam 2 pętle po 80mb na 20m2 pex16 5cm styro folia i rurki potem wylewka betonowa przy zadaniu 32 stopni i przepływach 1,5l/min podłoga po kilku dniach ma 25 stopni , po zwiększeniu biegu pompy na 2l/min jest 26 st. czy taka różnica jest dopuszczalna , ewentualnie docieplenie stropu pod podłogowa zmniejszy ta różnice ? W pomieszczeniu tak ogrzewanym mam 23 st. wiec nastawa może być mniejsza ,ale głównie chodzi o to czy patrzeć na te różnice i korygować temperatura czy bardziej przepływami ?
    Pozdrawiam .

  2. #2
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Wszystko zależy od grubości wylewki i jej zdolności na przyjęcie większej ilości energii, którą niesie wyższa temp. zasilania.
    Ta energia się nie traci, ona zostaje w wylewce na dłuższy czas i przez dłuższy czas będzie oddawana do pomieszczeń, także nie panikuj
    Skoro masz odpowiednią temp w pomieszczeniach to co chcesz korygować ?

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Wszystko zależy od grubości wylewki i jej zdolności na przyjęcie większej ilości energii, którą niesie wyższa temp. zasilania.
    Ta energia się nie traci, ona zostaje w wylewce na dłuższy czas i przez dłuższy czas będzie oddawana do pomieszczeń, także nie panikuj
    Skoro masz odpowiednią temp w pomieszczeniach to co chcesz korygować ?
    Nie panikuje tylko , ze ta podłogowaj jest od 10 lat a przy okazji są grzejniki z których się korzysta w myśl przejścia na PC to podlogowka on grzjeniki off , dlatego tez testuje jak temperatura wpływa na pomieszczenie teraz np. Zadana 26 stopni , a podłoga ma 24 stopnie w pomieszczeniu 22 na dzień dzisiejszy czyli 0st za oknem . Są to tylko dwie pętle w holu wejściowym ,to tez nie chce rozbudowywać o dodatkową automatykę z siłowniami do regulacji temp. tylko manualnie chce poznac działanie w przekazywaniu temp (zadana-podłoga-otoczenie)

  5. #5
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał Program93 Zobacz post
    Witam ,
    Mam pytanie do osób posiadających ogrzewanie podłogowe na przykładzie domu/pomieszczenia różnice w temperaturze zadanej , a temperaturze rzeczywistej podłogi .
    Mam 2 pętle po 80mb na 20m2 pex16 5cm styro folia i rurki potem wylewka betonowa przy zadaniu 32 stopni i przepływach 1,5l/min podłoga po kilku dniach ma 25 stopni , po zwiększeniu biegu pompy na 2l/min jest 26 st. czy taka różnica jest dopuszczalna , ewentualnie docieplenie stropu pod podłogowa zmniejszy ta różnice ? W pomieszczeniu tak ogrzewanym mam 23 st. wiec nastawa może być mniejsza ,ale głównie chodzi o to czy patrzeć na te różnice i korygować temperatura czy bardziej przepływami ?
    Pozdrawiam .
    Ja przepływami nic nie kombinuję są niskie bo tak mi się podoba jak pompka ledwo co pyka a całą regulację robię na zaworze 4 drogowym w zasadzie 1 może dwa razy w sezonie .

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Ja przepływami nic nie kombinuję są niskie bo tak mi się podoba jak pompka ledwo co pyka a całą regulację robię na zaworze 4 drogowym w zasadzie 1 może dwa razy w sezonie .
    Przy PC jak ktoś ma podłogówkę to chyba ma największe możliwe przepływy i pompę na max jako korzyść niskiej temperatury zadanej i niskiej delty

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony