dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Uzdatnianie wody z wodociągów miejskich // Łódź

    Cześć,

    Czy ktoś ma doświadczenia z jakością wody z miejskich wodociągów w Łodzi (Stoki)? Pytam pod kątem czy powinienem/muszę montować stację uzdatniania wody. U mnie w ulicy jest położony nowy wodociąg jeśli to ma znaczenie. Czytałem także, że miejskie wodociągi pompują wodę już uzdatnioną odpowiednio.
    Zastanawiam się pod kątem czy jest mi to urządzenie potrzebne czy to 'nabijanie w butelkę (haha )' handlowców - którzy twierdzą, że bezapelacyjnie potrzeba. Mieszkam aktualnie w starym bloku w Łodzi w innej dzielnicy i wątpię, aby w budynku była takowa instalacja - a problemu z osadem na armaturze czy kamieniem nie mam.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Generalnie każde wodociągi muszą pilnować jakości wody na wejściu do wodociągu. I taka woda nie wymaga instalacji uzdatniania na wejściu do domu.
    Ale dopuszczalna jakość wody pitnej oznacza też spore ilości osadów spowodowane twardością wody. Montując zmiękczacz możesz wodę zmiękczyć i pozbyć się przyczyny osadów. Przy nowym domu i nowej armaturze zazwyczaj jest to dobre rozwiązanie, ale czy jest sens jego instalacji zależy także od parametrów wody w danym wodociągu. Sprawdź w wodociągach jak twarda jest woda na tym obszarze i będziesz wiedział czego się spodziewać.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź - ZWiK informuje, że jest średnio twarda
    https://zwik.lodz.pl/pl/artykuly/276/twardosc-wody
    Jako, że jestem zwolennikiem picia wody z kranu - nie będę jej zmiękczał (podobno proces zmiękczania pozbywa części składników mineralnych z wody). Więc rezygnuję z tego typu urządzeń - dziękuję!

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktatar156 Zobacz post
    podobno proces zmiękczania pozbywa części składników mineralnych z wody.
    Na tym właśnie polega zmiękczanie - usuwamy twardość (którą powodują rozpuszczone w wodzie minerały).

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.063
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktatar156 Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź - ZWiK informuje, że jest średnio twarda
    https://zwik.lodz.pl/pl/artykuly/276/twardosc-wody
    Jako, że jestem zwolennikiem picia wody z kranu - nie będę jej zmiękczał (podobno proces zmiękczania pozbywa części składników mineralnych z wody). Więc rezygnuję z tego typu urządzeń - dziękuję!
    Dzień dobry!

    Jeśli zależy Panu na piciu wody z kranu, to możemy zaproponować filtr kuchenny montowany pod zlewem - Ecoperla Profine POU 3. System świetnie radzi sobie z doszlifowaniem parametrów wody, poprawiając jej smak, barwę i zapach, przy czym nie usuwa z niej ważnych dla zdrowia minerałów

    https://youtu.be/8QUcbKkJxhU
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony