dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Izolacja termiczna fundamentu w garażu wolnostojącym

    Cześć, jestem w trakcie budowy garażu wolnostojącego, ściana fundamentowa z bloczków na ławie, została zabezpieczona masą dysperbit. Izolacja pozioma to folia. Nasuwa się pytanie o izolację termiczną fundamentu. Garaż nie będzie ogrzewany, posadzka bedzie rownież bez styropianu. Elewację planowałem styropian 3 albo 5cm tylko w celu wyrownania ścian pod klej. Czy izolować fundament xps? Co mi to może dać? Grubość na jaką sobie mogę pozwolić to 3 lub 5cm, kwestie finansowe... Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Temat zakończyłem w ten sposób, że kupiłem styropian fundamentowy (nie xps) 5cm i ociepliłem fundament na głębokość 40cm (kleiłem płyty poziomo, dłuższym bokiem do góry bloczka). Koszt na garaż 10,7x7,7m to 350zł z 2 puszkami kleju także do przełknięcia .
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Co to jest ten styropian fundamentowy?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie xps i nie eps. Pewnie styropian o zmniejszonej nasiąkliwosci z dodatkiem barwnika.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony