dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Dodatkowa izolacja poddasza płytami PIR

    Witam

    Przymierzam się do poprawy izolacji poddasza i chciałbym w tym celu wykorzystać płyty PIR (nakrokwiowo). Pomiędzy krokwiami obecnie jest włożona wełna 15cm. Nie chciałbym zbytnio obniżać wysokości poddasza dlatego płyty PIR wydają się być sensownym rozwiązaniem.
    Stąd też moje pytanie do osób bardziej doświadczonych w temacie:

    - co sądzicie o takim rozwiązaniu (dodatkowa izolacja płytami PIR) ? Inne rekomendacje?
    - jeśli izolacja płytami PIR wydaje się być OK, to produktami których producentów powinienem się zainteresować (Bauder, Thermano (Balex). Kingspan...)

    Z góry dziękuje za każdą pomoc w temacie

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie z możliwych nawet dla nowo budowanych domów. Jakby było mnie stać na płyty PIR to bym zrobił ocieplenie nakrokwiowe płytami PIR 12-14 cm, więcej nie trzeba. Żadne tam wełny, czy piany PUR otwartokomórkowe.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedź

    Pozdrawiam

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Łączenie rodzajów izolacji szczególnie w już istniejącym dachu niesie ze sobą pewne ryzyko. Dobór odpowiedniej grubości innej warstwy powinien być starannie wyliczony a montaż starannie wykonany. W Twoim przypadku bezpieczna grubość płyty PIR to 16 cm. Sugerowałbym zastosowanie płyty Bauder PIR PLUS. Płyta jest obustronnie obłożona folia aluminiowa a na wierzchu ma warstwę papy czyli jest od razu załatwione krycie wstępne. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo ciekawa sprawa i w sumie to się trochę zainteresowałem...
    ----------------------------------------------------------------
    koszulki adidas

  6. #6

    Domyślnie

    Warto dodać, że płyt PIR nie lubi dzika zwierzyna, więc myszy, kuny i inne gryzonie nie będą robić w PIR tuneli, gniazd, czy nadgryzień. Już w styropianie, pianie PUR, czy wełnie myszy lubią robić tunele, gniazda, czy obszczywać. Nie wiem co jest takiego nietypowego w PIR, że zwierzyna tego nie dotyka - zbyt mocno chemiczna, albo coś nie pasuje w zapachu płyty PIR, boją się tego zapachu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony