dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Hydroizolacja pozioma, papa termozgrzewalna - lepik?

    Jako hydroizolację poziomą zdecydowałem się na 2 warstwy papy termozgrzewalnej na osnowie welonu szklanego. Jednak mój wykonawca nie chce zgodzić się na zgrzewanie tej papy ze względu na styropian, który trochę wystaje z ocieplenia ścian fundamentowych. Zaproponował w tych miejscach przyklejenie tej papy lepikiem na zimno. Powiem szczerze nie jestem przekonany do klejenia takiej papy lepikiem na zimno i też nie wiem, czy jest to bezpieczne dla zdrowia, bo trochę spod muru może w środku znaleźć się tego lepiku. Wpadł mi do głowy jeszcze pomysł, aby w tych miejscach użyć papy samoprzylepnej np. MIDA SELF EPS, ale nie mam doświadczenia w tym temacie i czy to dobry pomysł. Powiedzcie jak Wy byście rozwiązali ten problem?
    Ostatnio edytowane przez atiiii4 ; 15-04-2021 o 09:24

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Papy (między ścianą fundamentową a ścianą nośną) nie ma potrzeby zgrzewać na całej powierzchni ani tym bardziej klajstrować lepikami. Zgrzewa się tylko na zakładach, a to już można robić ostrożnie, bez otwartego płomienia.
    Jeśli papa jest podkładowa, pożądna grubości 4mm SBS na osnowie welonu szklanego to dwie warstwy są przerostem formy nad treścią. Jeśli koniecznie trzeba kleić to można skorzystać z mas/klejów bitumicznych bezrozpuszczalnikowych - jest wiele produktów tego typu, bez obaw o bezpieczeństwo.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  3. #3

    Domyślnie

    Papa samoprzylepna to bardzo dobry pomysł w takich i innych miejscach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony