dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Izolacja pozioma na ławie z wgłębieniami

    Cześć,

    Po zdjęciu szalunków, na górze ław fundamentowych, zostały wgłębienia po deseczkach wzmacniających (widoczne na dołączonych zdjęciach).

    Wykonawca od razu posmarował wszystko Dysperbitem i chce na to kłaść papę a ja zastanawiam się, czy nie należy najpierw jakoś skuć / zeszlifować krawędzi tych wgłębień lub ich nie wypełnić.

    Boję się, że pod obciążeniem bloczków dojdzie do przerwania izolacji w tych miejscach.

    Może nie widać tego na zdjęciach ale niektóre z tych krawędzi mają ponad 5mm.

    Kierownik nie widzi problemu.

    Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie związane z tym tematem?

    Chętnie poznam wasze opinie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	l1.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	454861   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	l2.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	454862  

  2. #2

    Domyślnie

    Też tak miałem, szybko wyleczyłem się w trakcie budowy z przywiązywania uwagi do takich detali.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Przy hydroizolacji detale mają znaczenie jednak. W innych przypadkach można zluzować. Papa powinna była mieć solidne podparcie na całej długości fundamentu Tak więc warto jednak zadbać, by papa nie uległa uszkodzeniu przez ostre krawędzie betonu - przelecieć kilka miejsc szlifierką to co to za wysiłek? Ubytki najlepiej było uzupełnić przed dysperbitem masą szybkowiążącą typu PCC, a worek takiej zaprawy dedykowanej do napraw betonu nie raz jeszcze się przyda na budowie, więc się by nie zmarnował. Ale teraz to do dysperbitu się nie przyczepi bez bardziej wyrafinowanych metod, więc chyba trzeba dać spokój. Teraz najważniejsza, będzie papa na ścianie fundamentowej pod ścianami nośnymi - przynajmniej zadbać o porządną papę podkładową (bez posypki lub z mocno drobnoziarnistą) min 4mm.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi!

    Cytat Napisał Eccentric Zobacz post
    Też tak miałem, szybko wyleczyłem się w trakcie budowy z przywiązywania uwagi do takich detali.
    Wyleczę się po zrobieniu fundamentów

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Ubytki najlepiej było uzupełnić przed dysperbitem masą szybkowiążącą typu PCC, a worek takiej zaprawy dedykowanej do napraw betonu nie raz jeszcze się przyda na budowie, więc się by nie zmarnował. Ale teraz to do dysperbitu się nie przyczepi bez bardziej wyrafinowanych metod, więc chyba trzeba dać spokój
    No właśnie się zastanawiam. To jest dopiero pierwsza warstwa, grubo rozcieńczona wodą, więc może da się ją łatwo zetrzeć?

    W każdym razie nawet jeśli nie, to chyba i tak można jeszcze chociaż ostrze krawędzie pościnać / wygładzić? Czym najlepiej to zrobić, szlifierką?

    Potem na górę jeszcze jedna warstwa dysperbitu i papa.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emolient Zobacz post

    No właśnie się zastanawiam. To jest dopiero pierwsza warstwa, grubo rozcieńczona wodą, więc może da się ją łatwo zetrzeć?

    W każdym razie nawet jeśli nie, to chyba i tak można jeszcze chociaż ostrze krawędzie pościnać / wygładzić? Czym najlepiej to zrobić, szlifierką?

    Potem na górę jeszcze jedna warstwa dysperbitu i papa.
    Myślę, że szlifierka i tarcza do betonu.
    U mnie ekipa wszystkie ostre narożniki betonu (ława, wieniec fund.)ścinała pod kątem 45st i jakoś nie było problemu. Ale ja też miałem trochę inaczej zaplanowaną hydroizolację, trochę jak tutaj (ale bez części z piwnicą): https://blog.poradnik-budowlany.com/...kroku-czesc-3/
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  6. #6

    Domyślnie

    Szlifierka z tarczą garnkową i 15-30min pracy. Będzie lustro.

  7. #7

    Domyślnie

    Ekstra, dziękuję za porady.

    Teraz muszę tylko dopilnować, żeby to zrobili

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony