dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Zbiornik cwu + bufor w jednym monoblok

    Poszukuje dobrego zbiornika CWU najlepiej w jednym z Buforem ze względu na oszczędność miejsca ( kotłownia 1,5m x1,5m a musimy upchnąć sporo )
    Pow. Domu 120m2 tylko ogrzewanie podłogowe.
    Rodzinka 2+2 użytkowanie raczej tylko prysznic.

    Pompa to Panasonic 7kw w monobloku.

    Najważniejsza kwestia dobry współczynnik cena/jakość.

    Jeszcze nie zdecydowaliśmy ale możliwe ze instalacja będzie zalana roztworem glikolu z wodą.

  2. #2

    Domyślnie

    jak założysz baniak 200l to bufor 50l wejdzie Ci nad baniakiem,zresztą na samą podłogówkę po co Ci bufor?
    Ostatnio edytowane przez codix ; 15-04-2021 o 17:22
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  3. #3

    Domyślnie

    Szczerze tez o to pytałem instalatora. Powiedział mi ze bufor pomoże podczas rozmrażania pompy, a dokładniej ze zamiast tracić ciepło z podłogi pompa wykorzysta tylko z bufora. Niewiem czy jest potrzebny. Ale wracając do pytania to uważasz ze niema sensu robić łączonego ? Mi to bez różnicy jeżeli zmieści się jeden nad drugim. Jakie zbiorniki możesz polecić ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maratoro Zobacz post
    Poszukuje dobrego zbiornika CWU najlepiej w jednym z Buforem ze względu na oszczędność miejsca ( kotłownia 1,5m x1,5m a musimy upchnąć sporo )
    Pow. Domu 120m2 tylko ogrzewanie podłogowe.
    Rodzinka 2+2 użytkowanie raczej tylko prysznic.

    Pompa to Panasonic 7kw w monobloku.

    Najważniejsza kwestia dobry współczynnik cena/jakość.

    Jeszcze nie zdecydowaliśmy ale możliwe ze instalacja będzie zalana roztworem glikolu z wodą.
    Tak zbiornik nazwy się zbiornikiem higienicznym , w sumie nie wiem dla czego taka nazwa . U mnie zamontowany 1000 l ale są mniejsze ważne żeby wężownica była o odpowiedniej powierzchni że był komfort z temperaturą wody użytkowej .

  5. #5
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maratoro Zobacz post
    Szczerze tez o to pytałem instalatora. Powiedział mi ze bufor pomoże podczas rozmrażania pompy, a dokładniej ze zamiast tracić ciepło z podłogi pompa wykorzysta tylko z bufora. Niewiem czy jest potrzebny. Ale wracając do pytania to uważasz ze niema sensu robić łączonego ? Mi to bez różnicy jeżeli zmieści się jeden nad drugim. Jakie zbiorniki możesz polecić ?
    Nie ma sensu instalować bufora.
    Ale jak lubisz kasę w błoto pakować to spoko

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maratoro Zobacz post
    Szczerze tez o to pytałem instalatora. Powiedział mi ze bufor pomoże podczas rozmrażania pompy, a dokładniej ze zamiast tracić ciepło z podłogi pompa wykorzysta tylko z bufora. Niewiem czy jest potrzebny. Ale wracając do pytania to uważasz ze niema sensu robić łączonego ? Mi to bez różnicy jeżeli zmieści się jeden nad drugim. Jakie zbiorniki możesz polecić ?
    Jak nie zamierzasz dawać na petle jakiś termostatów i dzielic podłogówki na jakieś dwa obiegi typu dół osobno góra osobno to bufor jest zbędny.
    Spytaj może instalatora czy wie ile w " kwh "taka pompa 7kw panasa zabiera tego ciepła na defrost z obiegu i czy poczujesz to na podłodze,a o ile spada sprawność pompy ciepła w wyniku mieszania wody w tym ustrojstwie zwanym bufor i ile przez sezon pobierze dodatkowa pompa obiegowa,o cenie tej pompy,bufora i instalacji pod niego i zabulenia za jego montaż nie wspomnę.
    U mnie nawet jak miałem tylko 25m2 podłogówki i kilka niewielkich grzejników c22 to pompa 7kw zasuwała bez najmniejszych problemów bez bufora.
    Co do jakości zbiornika to nikt Ci nic szczególnego nie powie bo baniak jak każdy inny jego zadanie to tylko grzanie wody może za 10lat ktoś bedzie narzekał na jakiś .
    Ja mam jeden z najtańszych emaliowanych sunex fish s15 a jak Ci zależy na długowieczności to kup jakiś z nierdzewki ważne żeby miał dużą wężownicę pod pompy ciepła
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Jak nie zamierzasz dawać na petle jakiś termostatów i dzielic podłogówki na jakieś dwa obiegi typu dół osobno góra osobno to bufor jest zbędny.
    Spytaj może instalatora czy wie ile w " kwh "taka pompa 7kw panasa zabiera tego ciepła na defrost z obiegu i czy poczujesz to na podłodze,a o ile spada sprawność pompy ciepła w wyniku mieszania wody w tym ustrojstwie zwanym bufor i ile przez sezon pobierze dodatkowa pompa obiegowa,o cenie tej pompy,bufora i instalacji pod niego i zabulenia za jego montaż nie wspomnę.
    U mnie nawet jak miałem tylko 25m2 podłogówki i kilka niewielkich grzejników c22 to pompa 7kw zasuwała bez najmniejszych problemów bez bufora.
    Co do jakości zbiornika to nikt Ci nic szczególnego nie powie bo baniak jak każdy inny jego zadanie to tylko grzanie wody może za 10lat ktoś bedzie narzekał na jakiś .
    Ja mam jeden z najtańszych emaliowanych sunex fish s15 a jak Ci zależy na długowieczności to kup jakiś z nierdzewki ważne żeby miał dużą wężownicę pod pompy ciepła
    A jak to jest z tym dzieleniem góra dół mamy poddasze użytkowe na stropie drewnianym dużo tam do grzania nie będzie. Jeden z instalatorów z którymi rozmawiałem i stałem przed wyborem koniecznie mówił ze muszę rozdzielić obiegi góra dół.

  8. #8

    Domyślnie

    Pisales ze masz samą podlogówkę to na tym poddaszu z drewnianym stropem też?
    Z dzieleniem i z termostatami to chodzi o to że są osoby które w doslownie kazdym pomieszczeniu w domu łącznie ze schowkiem na narty maja potrzebę mieć albo mysla ze beda mieli taka temperature jaka sobie zażyczą ,odczuwaja różnicę w temperaturze do 0,01st,i pomimo stałej temp.23st w pomieszczeniu odczuwaja dyskomfort gdy pompa przestanie grzac
    A tak na poważnie to dzieli sie np.w przypadku gdy masz na górze grzejniki a na dole grubą podlogówkę i grzejesz iles tam godzin podloga sie nagrzeje pompa sie wyłączy a podloga przez pare godzin oddaje cieplo wiec na dole jest ok a na górze juz zimnawo a pompa sie nie wlączy ,dlatego dzielisz na dwa obiegi i jak jest potrzeba grzania na gorze to pompa chodzi i grzeje tylko góre itd.

    Np.u mnie nie mam potrzeby dzielenia obiegów pomimo ze na górze mam grzejniki a na dole podlogówkę ale u mnie jest trochę masy podtrzymujacej te ciepło na górze bo bardzo gruby strop betonowy i ściany murowane ,do tego bardzo dobre ocieplenie góry cos tam reku przemiesza otwarta klatka schodowa są wieksze wahniecia temp.na górze niz na dole ale bez przesady.
    Ale jak ktos ma powiedzmy drewniany strop z welna ,scianki z kartongipsu z welną i nie najlepsze ocieplenie i grzejniki na górze to wtedy te różnice mogą byc duze jednym bedzie to na reke bo na górze tylko spią i lubia chlodniej innym nie
    Ostatnio edytowane przez codix ; 15-04-2021 o 23:03
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Pisales ze masz samą podlogówkę to na tym poddaszu z drewnianym stropem też?
    Z dzieleniem i z termostatami to chodzi o to że są osoby które w doslownie kazdym pomieszczeniu w domu łącznie ze schowkiem na narty maja potrzebę mieć albo mysla ze beda mieli taka temperature jaka sobie zażyczą ,odczuwaja różnicę w temperaturze do 0,01st,i pomimo stałej temp.23st w pomieszczeniu odczuwaja dyskomfort gdy pompa przestanie grzac
    A tak na poważnie to dzieli sie np.w przypadku gdy masz na górze grzejniki a na dole grubą podlogówkę i grzejesz iles tam godzin podloga sie nagrzeje pompa sie wyłączy a podloga przez pare godzin oddaje cieplo wiec na dole jest ok a na górze juz zimnawo a pompa sie nie wlączy ,dlatego dzielisz na dwa obiegi i jak jest potrzeba grzania na gorze to pompa chodzi i grzeje tylko góre itd.
    W takim razie nie widzę potrzeby dzielenia, na gorze również planujemy podłogówkę. Jest sporo opcji jej położenia na drewnianym stropie wiec nie będziemy się bawić w grzejniki. Nie planuje również sterowania. Dzieciaki maja swoje pokoje my sypialnie. Nikt nie będzie się bawił temperaturą tam gdzie ma być chłodniej będzie skręcone a kto lubi ciepło będzie miał ciepło ( zawsze ;D ).

    Jeszcze podpytam o wielkość zbiornika. Czy takie 200l wystarczy na rodzinkę 2+2 ? Słyszałem ze powyżej 200 jest problem z szybkim wygrzaniem.
    Ostatnio edytowane przez Maratoro ; 16-04-2021 o 07:06

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony