dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Za wysokie ściany szczytowe z ceramiki - czym podciąć

    No i trafiłem na coś czego nie dopilnowano - ściany szczytowe podmurowane do deskowania prawie na styk. Dojście na szczęście jakieś jest. Czym to można naprawić? Od środka można tarczówką naciąć, ale nie całość - pustak 24 cm. Niby jest coś takiego jak krokodyl do ceramiki, ale czy jestem tym w stanie ciąć po skosie z ręki? Ewentualnie zostaje rzeźbienie przecinakiem?

  2. #2

    Domyślnie

    Natnij szlifierką a resztę powoli krokodylem jeżeli to poroterm. A nie podejdziesz z dwóch stron? To łatwiej by było.

    Możesz też wypożyczyć piłę łańcuchową z łańcuchem do betonu

  3. #3

    Domyślnie

    Czy styropian bezpośrednio nad ścianami szczytowymi ma dotykać deskowania na tych 24 cm grubości czy zostawić szczelinę wentylacyjną jak z ociepleniem między krokwiami?

  4. #4

    Domyślnie

    To u ciebie i tak "komfortowa"sytuacja U mnie podobny błąd popełniły gamonie,amatorzy w dodatku te "schodki" powstałe po wymurowaniu ścian szczytowych (na skosach z porothermu) zalali betonem i prawdopodobnie włożyli jeszcze pręty zbrojeniowe tak że jestem ugotowany,nic już nie jestem w stanie z tym zrobić,ręce opadają.Jakieś parę centów jest szczelina a powinna być zgodnie z projektem 20cm,jedyne co mogę to wpakować tam materiał o lepszych parametrach izolacyjnych czyli np styrodur ale to oczywiscie już nie będzie to co ma byc
    Ostatnio edytowane przez Reku1 ; 16-05-2021 o 15:38

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Reku1 Zobacz post
    To u ciebie i tak "komfortowa"sytuacja U mnie podobny błąd popełniły gamonie,amatorzy w dodatku te "schodki" powstałe po wymurowaniu ścian szczytowych (na skosach z porothermu) zalali betonem i prawdopodobnie włożyli jeszcze pręty zbrojeniowe tak że jestem ugotowany,nic już nie jestem w stanie z tym zrobić,ręce opadają.Jakieś parę centów jest szczelina a powinna być zgodnie z projektem 20cm,jedyne co mogę to wpakować tam materiał o lepszych parametrach izolacyjnych czyli np styrodur ale to oczywiscie już nie będzie to co ma byc
    Pewnie dostali wcześniej repremendę od kogoś, że ściany powinny być na górze solidnie pospinane -to zrobili trwale żeby się trzymało.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Reku1 Zobacz post
    jedyne co mogę to wpakować tam materiał o lepszych parametrach izolacyjnych czyli np styrodur ale to oczywiscie już nie będzie to co ma byc
    Skoro w projekcie było 20cm to teraz możesz dwie rzeczy:
    1. Żądać wykonania zgodnie z projektem lub rekompensatę za źle wykoananą pracę.
    2. Dać tam lepszy materiał jak napisałeś. Może PIR.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  7. #7

    Domyślnie

    Jak ekipa robi przykładowo szeregówki takie same i po nich cieśle robią więźbę, to już wszyscy wiedzą jak robić szczyty. Chodzi o to że jak ekipa robi szczyty nie wiedząc jak cieśla zrobi dach to kwiatki zawsze mogą wyjść, dlatego szczyty w takich przypadkach stawia się jak połacie są ustalone.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Standardem powinno być już "wymurowanie" ostatniej warstwy szczytu ze styropianu. Dziwne, że nadal nie jest to norma.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Reku1 Zobacz post
    To u ciebie i tak "komfortowa"sytuacja U mnie podobny błąd popełniły gamonie,amatorzy w dodatku te "schodki" powstałe po wymurowaniu ścian szczytowych (na skosach z porothermu) zalali betonem i prawdopodobnie włożyli jeszcze pręty zbrojeniowe tak że jestem ugotowany,nic już nie jestem w stanie z tym zrobić,ręce opadają.Jakieś parę centów jest szczelina a powinna być zgodnie z projektem 20cm,jedyne co mogę to wpakować tam materiał o lepszych parametrach izolacyjnych czyli np styrodur ale to oczywiscie już nie będzie to co ma byc
    Styrodur nie ma lepszych parametrów izolacyjnych, niż grafitowy EPS
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Reku1 Zobacz post
    To u ciebie i tak "komfortowa"sytuacja U mnie podobny błąd popełniły gamonie,amatorzy w dodatku te "schodki" powstałe po wymurowaniu ścian szczytowych (na skosach z porothermu) zalali betonem i prawdopodobnie włożyli jeszcze pręty zbrojeniowe tak że jestem ugotowany,nic już nie jestem w stanie z tym zrobić,ręce opadają.Jakieś parę centów jest szczelina a powinna być zgodnie z projektem 20cm,jedyne co mogę to wpakować tam materiał o lepszych parametrach izolacyjnych czyli np styrodur ale to oczywiscie już nie będzie to co ma byc

    Wytnij 50cm, zrób nowy wieniec i na to styro. Jeśli to poddasze użytkowe to nie masz sie nad czym zastanawiać.

  11. #11

    Domyślnie

    Wykonawca będzie poprawiał - kątówka i będą nacinać po kawałku.

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Jak ekipa robi przykładowo szeregówki takie same i po nich cieśle robią więźbę, to już wszyscy wiedzą jak robić szczyty. Chodzi o to że jak ekipa robi szczyty nie wiedząc jak cieśla zrobi dach to kwiatki zawsze mogą wyjść, dlatego szczyty w takich przypadkach stawia się jak połacie są ustalone.
    W projekcie jest odległość od krokwi. Wieniec wiadomo jak będzie to wiadomo gdzie murłata się będzie kończyć. Żaden problem wyznaczyć sznurkiem dokąd ma być ściana. Najwyżej jak cieśla podetnie krokiew na łączeniu z murłatą mniej lub bardziej to szczelina będzie te 2 cm większa/mniejsza.

  12. #12

    Domyślnie

    Nie zawsze wychodzi tak jak w projekcie, czasami zmienia się nieznacznie nachylenie aby drzwi weszły, aby okno było wyżej itp.
    Spotkałem kiedyś cieślę co zamki wycinał głębokie, o 6-8 cm niżej niż w projekcie, wtedy dach wyszedł mu bardziej nachylony, bo wysokość kalenicy trzymał.
    Idealnie byłoby jakby wszyscy robili zgodnie z projektem, ale tak nie jest, dlatego jak robi się ekipami składanymi ( każda robi swoje i idzie) wygodniej jest robić szczyty jak cieśla wyznaczy połać, wtedy nie będzie tekstów typu.... Do czego mam profil do gk przykręcić, jak ściany nie ma,.. Albo jak tutaj że ocieplenia nie ma gdzie wsadzić i jak mogli tak zepsuć

  13. #13

    Domyślnie

    Przecież to nie błąd pomiaru bo musieliby się walnąć 23 cm dokładnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony