dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Kierownik budowy po zakupie domu w ssz

    Kupilem dom w ssz z wykonanymi instalacjami wodno-kanalizacyjnymi. Roboty które trzeba jeszcze wykonać to;
    Wykonanie instalacji elektrycznej, wykonanie tynków, sufitow podwieszanych (dom parterowy ) ocieplenie itp.
    Nie znam się na tych sprawach dlatego moje pytanie; czy będzie potrzebny mi kierownik budowy? Jeśli tak to do czego ? Co musi jeszcze odebrać? Dodam ze wiekszosc prac zamierzam wykonać samodzielnie włącznie z tynkami.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Kierbud Ci potrzebny do odpowiadania na takie pytania.
    I do podpisania oświadczenia końcowego - że wszystko zrobione zgodnie z projektem i teren uprzątnięty.

  3. #3

    Domyślnie

    To ile moze mnie jeszcze kosztowac jego usluga skoro wiekszosc prac zostala juz odebrana i poprzedni właściciel juz to z nim uregulowal. Obecny kierownik mowi o 2000zl. Zastanawiam sie czy nie jest to poprostu okazja do zarobienia wiekszej kasy kosztem nowego wlasciciela.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greggi Zobacz post
    To ile moze mnie jeszcze kosztowac jego usluga skoro wiekszosc prac zostala juz odebrana i poprzedni właściciel juz to z nim uregulowal. Obecny kierownik mowi o 2000zl. Zastanawiam sie czy nie jest to poprostu okazja do zarobienia wiekszej kasy kosztem nowego wlasciciela.

    Masz rację to skok na kasę. Zwolnij go i poszukaj nowego. A może zrób to odwrotnie?
    Swoją drogą ciekawa kolejność wod-kan jest tynków brak elektryki brak.
    Ja to bym jeszcze o CO pomyślał w domku.

  5. #5

    Domyślnie

    Co planowane jako podlogówka, zapomnialem dodac Nie wiem ile kosztuje kierownik ale 2 klocki wydaje mi sie troche przesadzone.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    U mnie kierownicy za prowadzenie budowy typowego domku 100m2 do odbioru wyceniali się na 3000-5000 PLN. Takie są ceny. KB w tej kwocie ma obowiązek odpowiedzieć na każde pytanie, moi wykonawcy potrafili dzwonić kilka razy dziennie, gdy np. były nieścisłości w projekcie zbrojenia albo brakowało detalu jakiegoś rozwiązania. To nie jest tylko podpisywanie papierków.
    NIe wiadomo na ile ten obecny KB był umówiony z poprzednim inwestorem? Może właśnie te 2 tys. zostały z całej kwoty?
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Masz rację to skok na kasę.
    Ile weźmie hydraulik za przykręcenie kranu?
    Ile elektryk za zamontowanie gniazdka i powieszenie lampy?
    Porównajmy skomplikowanie i odpowiedzialność.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Ile weźmie hydraulik za przykręcenie kranu?
    Ile elektryk za zamontowanie gniazdka i powieszenie lampy?
    Porównajmy skomplikowanie i odpowiedzialność.
    Chyba nie zrozumiałeś ironii.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Chyba nie zrozumiałeś ironii.

    W tych dziwnych czasach można nie zrozumieć...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony