dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Post Modernizacja ogrzewania

    Szanowni Państwo,
    w najbliższym czasie chciałbym zmodernizować ogrzewanie domu. Na ten moment ogrzewanie odbywa się przez piec gazowy Ferroil C24D i koszt w sezonie grzewczym wynosi ok. 5500-6000zł.
    W następnym miesiącu będę miał instalowane panele fotowoltaiczne o mocy 6kW i chciałbym jakoś wykorzystać tą moc.
    Mój dom to szeregowiec szczytowy (ostatni w szeregu), jednopiętrowy z piwnicą użytkową (2/3 ogrzewana i użytkowana jako mieszkanie, 1/3 piwnica plus garaż - nieogrzewana, pół piwnicy jest pod powierzchnią ziemi, pół nad) powierzchnia domu to 120m^. Dom ocieplony styropianem o grubości 8cm, budynek z lat '70.
    Ostatnim czasem bardzo dużo czytałem o rozwiązaniu ze zbiornikiem buforowym podgrzewanym przez grzałki i jestem ciekawy czy takie rozwiązanie byłoby korzystne.
    Gdyby były potrzebne jeszcze jakieś informację to chętnie ich udzielę.
    Pozdrawiam,
    Mateusz

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    @MateoStefano

    8 cm styropianu to prawie żadne ocieplenie. Potrzebna termomodernizacja by Twój segment zbliżył się w parametrach do wymaganych dla budowanych obecnie.

    Jeśli jest strych to go ociepl, jeśli nie ma takiej możliwości tylko ocieplenie dachu "od góry" zrób przed założeniem instalacji PV.

    Przy dobrym dociepleniu, instalacji PV i pompie ciepła prędzej, czy później zrezygnujesz z gazu a jeśli będziesz utrzymywał przyłącze to pewnie przejdziesz w taryfę W-1.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony