dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Zastosowanie "połówek" ciepłych parapetów przy wymianie okien w istn. budynku

    Cześć!
    Jestem już po pomiarze okien. Zdecydowałem się na ciepłe parapety. Na drugi dzień pojechałem do przedstawiciela podpisać umowę i domknąć zamówienie. I tutaj zaczynają się moje wątpliwości - Panie przyjmujące zamówienie (oraz dokonujące pomiarów dzień wcześniej) powiedziały, że konsultowały sprawę ciepłych parapetów z ekipą montażową. Ich zdaniem w istniejącym budynku, przy wymianie starych okien na nowe, ciężko będzie przygotować otwory na tyle idealnie, aby móc z należytą precyzją wypoziomować ciepłe parapety, co za tym idzie idealnie na nich zamontować okna. Zaproponowali więc zastosowanie "połówek" ciepłych parapetów. A więc najpierw kleją zewnętrzny ciepły parapet (część zewnętrzna plus korpus z taśmą rozprężną na której osadzone będzie okno), a następnie dopiero doklejają wewnętrzną "połówkę" ciepłego parapetu. Wstępnie się na to zgodziłem, ale teraz jestem pełen obaw. Przecież czym różni się przygotowanie otworu w starym budynku, od tego w nowym? Można to wykonać tak samo precyzyjnie, ew może to zająć trochę więcej czasu i pracy przy starym budynku. Czy nie powinna się zapalić mi czerwona lampka w tym momencie - może oni w ogóle nie czują się zbyt dobrze przy montażu na ciepły parapet i próbują sobie mówiąc krótko ułatwić robotę? Czy zrobienie CP z dwóch "połówek" może mieć jakieś negatywne konsekwencje?

    Druga sprawa to fakt, że montażyści tej firmy nie stosują klejenia okna do ciepłego parapetu podczas osadzania okna na CP. Czy to jest jedna ze spraw kluczowych i spróbować wymusić takie klejenie? Obawiam się, że jeśli wymuszę, a oni będą to robić pierwszy raz lub mają w tym małe doświadczenie to po prostu zepsują robotę i wyjdzie gorzej niż bez kleju.

    Podobna sytuacja może być z wymuszeniem zastosowania pełnego CP. Zgodzą się na to, ale montaż będzie dla nich na tyle kłopotliwy, że wyjdzie z tego więcej złego niż dobrego (błędy przy montażu, brak należytej precyzji).

    Z góry pięknie dziękuję za pomoc i porady. Jak coś to dzwonię do nich i wymuszam te dwie rzeczy - pełne CP oraz klejenie okien do CP.

    Pozdrawiam,
    Michał

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Dla szczelności montażu najważniejsza jest ta środkowa część CP, na której opiera się rama okna. Na dorbą sprawę wystarczyłby sam taki klocek z XPS na szerokość profilu. Pozostała część CP jest bardziej dla ułatwienia montażu, obróbki parapetów. W sprzedaży są CP o profilu jednostronnym, przydatne np. gdy z którejś strony chce się montować jakiś gruby np. kamienny parapet.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  3. #3

    Domyślnie

    A czy Twoim zdaniem zastosowanie tylko "połówki" ułatwi montaż ekipie i stąd ta decyzja z ich strony? Czyli wydaje się iż dla izolacji nie ma to negatywnych skutków, co natomiast z wytrzymałością? Czy w miejscu łączenia nie będzie słabego punktu, który może się wyłamać przy późniejszym oparciu dużej masy ciała na już gotowym, wewnętrznym parapecie (tutaj już trochę chyba wymyślam).

    Druga kwestia to klejenie okna do CP? Zdecydowanie warto to robić i przekonać ekipę do tego, aby to zrobili?

    PS Przepraszam, ale chyba ten temat swoje miejsce powinien mieć w podforum:
    Okna, okna dachowe, drzwi, bramy garażowe

    Jeśli tak, proszę moderatora o przeniesienie.
    Ostatnio edytowane przez chef1899 ; 16-04-2021 o 14:48

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał chef1899 Zobacz post
    A czy Twoim zdaniem zastosowanie tylko "połówki" ułatwi montaż ekipie i stąd ta decyzja z ich strony? Czyli wydaje się iż dla izolacji nie ma to negatywnych skutków, co natomiast z wytrzymałością? Czy w miejscu łączenia nie będzie słabego punktu, który może się wyłamać przy późniejszym oparciu dużej masy ciała na już gotowym, wewnętrznym parapecie (tutaj już trochę chyba wymyślam).

    Druga kwestia to klejenie okna do CP? Zdecydowanie warto to robić i przekonać ekipę do tego, aby to zrobili?
    Na połówce pewnie łatwiej im będzie manewrować przy wstawianiu okna.
    Dedykowany CP do danego okna jest już fabrycznie wyprofilowany pod ramę konkretnego producenta nie ma potrzeby klejenia, bo jest to ze sobą już spasowane. Najwyżej można tam wkleić dodatkowy pasek taśmy rozprężnej.
    https://youtu.be/2GTXkGnhoXg?t=884
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony