dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Junkers Cerapur Acu + kolektory słoneczne

    Witam.
    Posiadam piec jak w tytule (dwufunkcyjny) i będą montowane z dotacji gminnych kolektory słoneczne. Podczas inwentaryzacji pracownicy firmy wykonawczej powiedzieli że mam przygotować instalacje tak aby ciepła woda ze zbiornika solarnego trafiała na zasilanie pieca. Czy takie rozwiązanie w tym piecu jest możliwe? Czy należy dołożyć do pieca jakiś dodatkowy moduł np. MS100?

  2. #2

    Domyślnie

    Oczywiście w lecie uważam że bez sensu aby woda przelewała się przez piec, więc wydaje mi się że należy wykonać bajpass aby ciepła woda ze zbiornika solarnego leciała od razu na instalację. Natomiast w zimie żeby piec dogrzewał wodę wstępnie podgrzana przez kolektory.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał orlicki12 Zobacz post
    Oczywiście w lecie uważam że bez sensu aby woda przelewała się przez piec, więc wydaje mi się że należy wykonać bajpass aby ciepła woda ze zbiornika solarnego leciała od razu na instalację. Natomiast w zimie żeby piec dogrzewał wodę wstępnie podgrzana przez kolektory.
    Ja jak na razie zrobiłem, że się przelewa - jeszcze pozostało mi podłączenie czujnika i włączenie cyrkulacji oraz do programowanie sterownika - ale już teraz jest ok.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1619035208480.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	52,2 KB
ID:	454990
    Korzystam z tego schematu, więc wszystko jest jasne.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    autko

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Debica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam kolego jak ci działa ten system? Pytam dlatego bo mam taki sam piec i będę montował Kolektory słoneczne. U mnie wyglada to tak ze mam sterownik do pieca fw200. (który obsługuje również Kolektory) I teraz będę podłączał sterownik solarny Junkers ism1. Oczywiście wyjście zbiornika solarnego będę podawał na wejście pieca. Ma to niby działać tak że cała woda przechodzi przez piec ale np jak zbiorniku mam 50° To piec nie dogrzewa tej wody tylko ja przepuszcza dalej. Natomiast w dni w których uzysk będzie słaby jest np. temperatura wody 30° to piec to widzi i automatycznie będzie ją dogrzewał do zadanej. Jak to działa u ciebie? Bo ja narazie to znam tylko z teorii

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Jeśli mnie pytasz - to u mnie działa dobrze, jak na to co zrobiłem ale tak jak pisałem muszę jeszcze skonfigurować kilka spraw załączania i wyłączania (nie będę łączył dodatkowych sterowników Junkersa (nie wiem jaką trwałość mają te piece a mój ma już 10 lat. i działa jeszcze w systemie Hartronic 1)
    Muszę jeszcze skonfigurować zawory i stąd zwłoka dodatkowo mam serwis pieca i wszystko zbiegło się z taką!!! mocą instalacji w te upały , że ciężko mi to poskładać.
    Ogólnie od dwóch tygodni piec nie działa, a woda gorąca przepływa przez niego, wykorzystując i zbiornik i sterowanie cyrkulacją.
    Jak z wszystkim się uporam opis umieszczę w swoim wątku.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    autko

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Debica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Jeśli mnie pytasz - to u mnie działa dobrze, jak na to co zrobiłem ale tak jak pisałem muszę jeszcze skonfigurować kilka spraw załączania i wyłączania (nie będę łączył dodatkowych sterowników Junkersa (nie wiem jaką trwałość mają te piece a mój ma już 10 lat. i działa jeszcze w systemie Hartronic 1)
    Muszę jeszcze skonfigurować zawory i stąd zwłoka dodatkowo mam serwis pieca i wszystko zbiegło się z taką!!! mocą instalacji w te upały , że ciężko mi to poskładać.
    Ogólnie od dwóch tygodni piec nie działa, a woda gorąca przepływa przez niego, wykorzystując i zbiornik i sterowanie cyrkulacją.
    Jak z wszystkim się uporam opis umieszczę w swoim wątku.
    Pozdrawiam
    Jeśli nie używasz dedykowanego sterownika junkresa to skąd piec wie, że nie trzeba dogrzewać wody?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał autko Zobacz post
    Jeśli nie używasz dedykowanego sterownika junkresa to skąd piec wie, że nie trzeba dogrzewać wody?
    A jak myślisz?skąd wie że zbiornik jest pełen ciepłej wody?
    Przecież ma swój termometr, i nie włączy się dopóki nie da mu sygnału że temperatura spadła poniżej zadanej, a cyrkulacją napędza i zbiornik pieca i solara zgodnie ze schematem jaki zamieściłem...czemu nie czytacie całości tylko ostatnią odpowiedź.

  8. #8

    Domyślnie

    Można też rozwiązać to przez takie zestawy (ciekawostka): ESBE VMD300, Afriso ASS 336

  9. #9

    Domyślnie

    Osobiście jestem zadowolony. Jednak u mnie jako że był to program gminny dostałem sterownik solarny Compit i do niego moduł internetowy iNext Compit. Trochę to komplikuje sprawę dostępu zdalnego więc prawdopodobnie po zakończeniu programu gminnego wymienię sterownik Compit na MS100. Chyba że ktoś zna inne możliwości integracji sterownika Compit z piecem Junkers (magistra EMS2 i moduł MB Lan).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony