dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jaki dobry wykonawca domu pasywnego nf15 z keramzytu?

    Na KB czytałem, ze koszt za m2 domu keramzytu to ok. 2600-3200zl za m2,

    https://kb.pl/porady/ile-kosztuje-bu...u-z-keramzytu/

    Zgodzicie się z tym?

    Warto?

    Jestem w stanie dopłacić aby dom spełniał standardy nf15, miał pompę ciepła i panele.

    Jeśli warto zainwestować w taki dom to jakiego wykonawcę polecacie? (Pod klucz lub stan dewelop.).

    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kensai Zobacz post
    Na KB czytałem, ze koszt za m2 domu keramzytu to ok. 2600-3200zl za m2,
    Papier wszystko przyjmie. Tylko żeby legalnie zmieścić się w limicie EP z WT2021 przy WG to trzeba grzać biomasą (w praktyce pellet).
    A wentylacja mechaniczna - to ze 20K i przy takim stropie komplikacja z poprowadzeniem rur.
    Do tego drewniany strop jakoś można przecierpieć w cichej okolicy przy poddaszu nieużytkowym - ale przy użytkowym to IMO męczarnia.

    Artykuł naciągany na każdym kroku, żeby wyszło jak najtaniej.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Do tego drewniany strop jakoś można przecierpieć w cichej okolicy przy poddaszu nieużytkowym - ale przy użytkowym to IMO męczarnia.
    Zgadza się. Nawet przy nieużytkowym przy solidnych wiatrach to będzie męczarnia.
    Każdy "sufit" na który bezpośrednio ma wpływ praca dachu to potencjalna męczarnia.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  4. #4

    Domyślnie

    Na wiązarach też?

  5. #5

    Domyślnie

    Witam, planuję kupić wolną działkę lub nieruchomość z domem gotowym do rozbiórki i wybudować dom pasywny. Jednak nie wiem od czego zacząć. Prawdopodobnie na początek będę musiał oszczędzać przez kolejne 2 lata, ale chciałbym mieć cel, do którego będę dążył. Jakie informacje muszę uzyskać i z kim, jeśli w ogóle, powinienem się skontaktować w ciągu tych 2 lat? Mieszkam w Kanadzie. W razie potrzeby chętnie udzielę więcej informacji w komentarzu router login 192.168.l.l.link/ .
    Ostatnio edytowane przez vingiglow ; 25-12-2023 o 06:47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony