dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie Domy w zabudowie szeregowej lub bliźniaki- dylematy PC czy gaz

    Widzę, że moja obecna praca ma słabe perspektywy rozwoju, dlatego chcę zbudować dom na sprzedaż. Mam kilka dylematów, dlatego proszę o radę osoby mają już jakieś doświadczenia.

    Posiadam ziemię, w tym momencie zajmuje się papierologią: podział, warunki zabudowy, media ( prąd, woda, kanalizacja ).

    Moje pytania : gaz czy PC PW, głownie chodzi mi o koszt ?

    - PC dla części osób to nowinka, większe koszty inwestycyjne ( cena urządzenia ), część osób chce mieć w sypialniach kaloryfery.

    - gaz, tańsze urządzenie, mieszany układ nie jest takim problemem ( temperatura zasilania ), duży koszt podłączenia, który rozbiłby się na 10-12 lokali.

    Sam mam PC PW, ale np. Fotohobby wybrał jednak kocioł na gaz bo to się bardziej opłacało.

    Może ktoś ostatnio doprowadzał gaz na działkę ? jaki to może być koszt dla 90 m ?
    Ostatnio edytowane przez PaRa ; 17-04-2021 o 10:58
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Jeśli można to ja pośrednio w temacie. Nie tyle doświadczenie budującego co doświadczenie kupca swego czasu dużo oglądającego oraz jako czytelnika wielu tutejszych dyskusji o bliźniakach/szeregowcach.
    Zwróć uwagę na akustykę. Będzie drożej, ale jeśli ci się skalkuluje to wybuduj bliźniak połączony tylko garażami - taki kupią także ci, którzy szukają domu wolnostojącego. Bliźniak w jednej bryle ze ścianą jak w mieszkaniu kupią tylko mocno zdecydowani na taką zabudowę. Ostatnio było na forum kilka tematów założonych przez potencjalnych kupujących szereg/bliźniak właśnie z pytaniami o akustykę.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dziękuje za sugestie.
    Na razie myślę o zabudowie szeregowej ze względu na lepsze wykorzystanie posiadanej ziemi, segmentów będzie więcej niż bliźniaków. Akustyka mnie nie interesuje, bo ja tam mieszkać nie będę. Ale muszę słuchać czego chcą potencjalni kupujący.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony