dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 47
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Myślę, że jest to możliwe jeśli wywiew będzie bardzo mały.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    IMO nie ma takiego przepływu, dla którego czerpnia i wyrzutnia mają po 4 stopnie gdy nawiew ma 9 a wywiew 20. Nawet kilkakrotnie drastycznie niezbilansowane przepływy tego nie uzasadniają - a wtedy musiałyby być jakieś kolosalne nieszczelności którymi by gwizdało, żeby uzupełnić bilans.
    Nie wiem, jakie może być inne wyjaśnienie takich temperatur, niż błąd pomiaru.

    To jest błąd czujników który znika bo resecie centrali xD nie wiem czy ja mam takie szczęście czy ten rekuperator to jeden bubel gdzie jest błąd na błędzie, zaraz po zakupie przyjechał kurier na wymianę sterownika bo wymieniali wszystkie, teraz się okazuje że przycisk przewietrzania nie działa, czujniki temp pokazują co chcą i trzeba resetować centrale żeby pokazywały prawidłowo, moduł CF ma wyświetlaczu bilansuje a faktycznie dmucha sobie co chce i jak chce... Dramat. Myślę czy to można jakoś reklamować ze zwrotem kosztów bo to jakaś masakra

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Pobaw się w ustawienia bez modułu cf i podeślij temperatury. Myślę że przy odpowiednim bilansie wyjdzie to już normalnie.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Pobaw się w ustawienia bez modułu cf i podeślij temperatury. Myślę że przy odpowiednim bilansie wyjdzie to już normalnie.
    Nie no temperatury są o wiele lepsze z wyłączonym CF, jeszcze chociaż żeby działa korekta nawiew/wywiew z włączonym CF. Tylko po co w takim razie kupować moduł za kilka stów który nie działa? Tak samo dziwne ze przez tyle miesięcy nikt nie zauważył że fizyczny przycisk od przewietrzania nie działa. Chyba że tylko ja tak skrupulatnie wszystko sprawdzam ;d

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Możliwe, że nikt tego nie używa.
    Cisnij producenta o to działanie CF.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Pobaw się w ustawienia bez modułu cf i podeślij temperatury. Myślę że przy odpowiednim bilansie wyjdzie to już normalnie.
    No to chyba mam winowajcę... Po odłączeniu przewodów od modułu CF sterownik nadal widzi Wyciag 120m3

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20210420-082109.jpg
Wyświetleń:	230
Rozmiar:	12,1 KB
ID:	454967
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20210420-082923.jpg
Wyświetleń:	310
Rozmiar:	11,4 KB
ID:	454968
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20210420-082145.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	12,1 KB
ID:	454970
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Cf-wy-czony.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	11,3 KB
ID:	454969
    Ostatnio edytowane przez seba4ball ; 20-04-2021 o 08:20

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nieźle ktoś przy składaniu dał ciała, ale jest nadzieja że będzie działał.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Nieźle ktoś przy składaniu dał ciała, ale jest nadzieja że będzie działał.
    Nie wiem czy przy składaniu ale na pewno moduł nie działa tak jak powinien

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Na ten moment nie wie nic o ciśnieniach i przepływach, więc nie ma opcji by działało.
    Aczkolwiek lipa, że nie ma autodiagnostyki. Zmienia się wydatek na wentylatorze, a wartości ciśnień bez zmian, powinien wywalić jakiś błąd chociaż.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Dzwoń i goń producenta, by nowy i SPRAWDZONY reku przysłał a to coś im odeślij Jak będą mieć opory to zawitaj na ich kanał na YT i obsmaruj.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Dzwoń i goń producenta, by nowy i SPRAWDZONY reku przysłał a to coś im odeślij Jak będą mieć opory to zawitaj na ich kanał na YT i obsmaruj.

    Jedyne co mogę powiedzieć o tej firmie to na prawdę obsługę klienta mają na wysokim poziomie. Z każdym problemem pisze maila i po chwili dzwononią i próbują pomoc. Aktualnie jedzie nowy moduł CF. Zobaczymy co to da będę informował

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba4ball Zobacz post
    Jedyne co mogę powiedzieć o tej firmie to na prawdę obsługę klienta mają na wysokim poziomie. Z każdym problemem pisze maila i po chwili dzwononią i próbują pomoc. Aktualnie jedzie nowy moduł CF. Zobaczymy co to da będę informował
    Ja bym cisnął, by przysłali reku, który wcześniej sami sprawdzą u siebie. Chociaż...jak tak po kolei będziesz szukał przyczyny, to forumowicze skorzystają
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Ja bym cisnął, by przysłali reku, który wcześniej sami sprawdzą u siebie. Chociaż...jak tak po kolei będziesz szukał przyczyny, to forumowicze skorzystają
    Narazie zobaczymy co wyjdzie z nowym czujnikiem jeżeli chodzi o przywck przewietrzania to nawet lepiej że tak działa i tanim kosztem zrobiłem sobie automatyzacje przewietrzania. Może komuś się przyda. A więc kupiłem bramkę zigbee i 3 czujniki temperatury i wilgotności od sonoff (są na baterie i mega długo trzymają) czujniki umieściłem w dwóch łazienkach i pralni. Do tego włącznik sonoff bez napięciowy. Ustawiłem automatyzacje gdy w pomieszczeniu wilgotność wzrośnie pow 70proc. Włączcznik zwiera piny na płycie rekuperatora na 10min i tym sposobem zamiast wydawać 1490 za czujnik higro wydałem niecałe 200. Można zrobić taniej i dać jeden czujnik w kaw kanale wywiewnym rekuperatora ale tak działa bardziej precyzyjnie mierząc w pomieszczeniach.

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Pytanie czy to ma sens?
    Zimą i tak ta wilgoć się rozejdzie, a wietrzenie latem może spowodować efekt odwrotny, bo z zewnątrz zaczniesz nawiewać jeszcze bardziej wilgotne powietrze w pewnych warunkach.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Pytanie czy to ma sens?
    Zimą i tak ta wilgoć się rozejdzie, a wietrzenie latem może spowodować efekt odwrotny, bo z zewnątrz zaczniesz nawiewać jeszcze bardziej wilgotne powietrze w pewnych warunkach.
    Z tego co wiem to wymiennik entalpiczny w lecie spowoduje zmniejszenie wilgotności z zewnątrz. A jeżeli chodzi o to czy ma sens używanie czujek wilgotności ? Moim zdaniem to ma ogromny bo widzę różnicę w dolnej małej łazience jak biorę prysznic przy działaniu funkcji przewietrzania i bez niej co kto lubi ja jedynie podsunalem swoje rozwiązanie. Dzisiaj przyszedł nowy moduł CF. Jak narazie wydaje się ze jest ok. Znaczna roznica w temperaturach zauwazalna. Przy 11 stopniach na zewnątrz, i wyciągu 21 jest nawiew 19.2* było 14.

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Entalpiczny latem osusza jeśli masz klimę. Jeśli nie masz to odzyskuje wilgotność i potęguje efekt w pewnych sytuacjach.
    A w zasadzie zawsze wtedy gdy wilgotność powietrza wywiewanego jest wyższa niż nawiewanego, czyli np gdy aplikujesz wietrzenie ta wilgotność wraca do nawiewu. O ile teraz to plusz latem już nie.
    Też mam czujniki w łazience, ale czy wietrze czy nie to wilgotność spada na tyle szybko, że wolę rozłożyć to w czasie.
    Tak wygląda koło północy po dość intensywnym prysznicu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210421_191029.jpg
Wyświetleń:	255
Rozmiar:	59,8 KB
ID:	454987
    Ostatnio edytowane przez Owczar ; 21-04-2021 o 18:12
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Entalpiczny latem osusza jeśli masz klimę. Jeśli nie masz to odzyskuje wilgotność i potęguje efekt w pewnych sytuacjach.
    A w zasadzie zawsze wtedy gdy wilgotność powietrza wywiewanego jest wyższa niż nawiewanego, czyli np gdy aplikujesz wietrzenie ta wilgotność wraca do nawiewu. O ile teraz to plusz latem już nie.
    Też mam czujniki w łazience, ale czy wietrze czy nie to wilgotność spada na tyle szybko, że wolę rozłożyć to w czasie.
    Tak wygląda koło północy po dość intensywnym prysznicu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210421_191029.jpg
Wyświetleń:	255
Rozmiar:	59,8 KB
ID:	454987
    Po intensywnym prysznicu masz wzrost wilgotności o 5 proc? U mnie po prysznicu wzrost wilgotności jest z ok 45 do 90 proc xD

    A jeśli chodzi o to co piszesz to dokładnie nie znam się na tym ale posiłkuje się odpowiedzią reqnet
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210421_195414.jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	78,0 KB
ID:	454988
    Ostatnio edytowane przez seba4ball ; 21-04-2021 o 18:55

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Czasami jest więcej, ale jak widać bez wietrzenia spada bardzo szybko. Jak włączę wietrzenie jest znikoma różnica, dlatego przestałem się bawić w pisanie algorytmu do automatyzacji tego.

    No napisali, że jeśli w domu jest niższa, ale właśnie - kiedy będzie niższa? Jeśli na zewnątrz dlugotrwale utrzymuje się dana wilgotność, to w domu masz te wilgotność plus zyski bytowe - niech będzie plus 1g/M3. Wywiewajac ta wilgotność będzie szła do nawiewu. U siebie z premedytacją brałem taki, bo osuszam powietrze, więc jeszcze poprawi to sprawność procesu. Są dni że zyskasz na erv, ale są takie, że stracisz. Jak na zewnątrz będzie nagły wzrost, to erv pomoże.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  19. #39

    Domyślnie

    Stała nastawa RH do regulacji wilgotności jest niestety niewystarczająca.
    Zimą dobre jest 50, latem 80.
    Przykładowo w centralach Systemair, masz możliwość ustawienia 2 wartości maksymalnego RH (letni i zimowy i przełączają się w zależności od temperatury zewnętrznej)
    Jeszcze inaczej ma to rozwiązane Swegon,
    Ustawiając RH, centrala przelicza aktualną zawartość wilgoci (AH) i płynnie zmienia wydajność centrali by utrzymać stałą zawartość wilgoci w powietrzu.
    Jeśli akurat nie jest wyposażona w odzysk wilgoci, zwalnia tak samo zimą jak i latem, gdy jest to niepotrzebne.
    Właściwie tylko u tych 2 producentów widziałem tak dobrze przemyślaną regulację wilgotności.

    U innych, mimo że centrale mają na wyposażeniu przetworniki wilgotności ich funkcjonalność jest ograniczona do roli prostego higrostatu, którego nastawy w ciągu roku trzeba korygować.
    Inna sprawa, to zachowanie takich central w momencie brania kąpieli.
    Wyjście z pod prysznica i jednoczesne załączenie centrali na maksymalny bieg przyjemne nie jest.

  20. #40

    Domyślnie

    Dlatego najlepiej zainstalować jakiś darmowy system automatyki budynkowej na np. RPi i pobawić się w tworzenie automatyzacji. Z tym czujnikiem dzwonkowym, to na pewno błąd w oprogramowaniu. Widzę, że trochę mają problem z dopracowaniem softu. Przyciski czy jakieś współczynniki kompensacji, to rzeczy bardzo proste w C. Chyba, że programują te centrale w asemblerze

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony