dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał SilverX Zobacz post
    Dlatego najlepiej zainstalować jakiś darmowy system automatyki budynkowej na np. RPi i pobawić się w tworzenie automatyzacji. Z tym czujnikiem dzwonkowym, to na pewno błąd w oprogramowaniu. Widzę, że trochę mają problem z dopracowaniem softu. Przyciski czy jakieś współczynniki kompensacji, to rzeczy bardzo proste w C. Chyba, że programują te centrale w asemblerze
    A tego to już nie wiem narazie dalej walcze Z nowym modułem CF wydaje się być dużo lepiej jeśli chodzi o bilans, zdecydowanie lepsza temp nawiewu ale co 6h centrala staje, pracuje może na kilku procentach bo pobiera tylko 8W, a na sterowniku wyświetla 300m3, restart centrali i pracuje normalnie następne kilka godz. Z wyłączonym modułem CF pracuje cały czas normalnie. Także nie wiem czy to problemu softu czy jednak coś jest paierdzielone. Czekam na odpowiedź co dalej z tym mam zrobić...

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba4ball Zobacz post
    Czekam na odpowiedź co dalej z tym mam zrobić...
    Jak pisałem ...
    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Dzwoń i goń producenta, by nowy i SPRAWDZONY reku przysłał a to coś im odeślij Jak będą mieć opory to zawitaj na ich kanał na YT i obsmaruj.
    W życiu bym się tak nie bawił, tylko to im odesłał.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Jak pisałem ...

    W życiu bym się tak nie bawił, tylko to im odesłał.
    Na chwilę obecną wymienili mi moduł CF, i jedzie płyta główna i sterownik.
    Wiec Juz generalnie cała elektronika poza wentylatorami będzie wymieniona... W sumie to zgodziłem się ze sam to sobie wymienię ale ciekawi mnie czy gdybym nie chciał to przyjechałby serwisant

    Edit
    Panowie z Reqnet będą w okolicy po weekendzie majowym i wpadną zobaczyć co to się dzieje z centrala.
    Ostatnio edytowane przez seba4ball ; 28-04-2021 o 20:00

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rabarbar1

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba4ball Zobacz post
    Na chwilę obecną wymienili mi moduł CF, i jedzie płyta główna i sterownik.
    Wiec Juz generalnie cała elektronika poza wentylatorami będzie wymieniona... W sumie to zgodziłem się ze sam to sobie wymienię ale ciekawi mnie czy gdybym nie chciał to przyjechałby serwisant

    Edit
    Panowie z Reqnet będą w okolicy po weekendzie majowym i wpadną zobaczyć co to się dzieje z centrala.
    Jak się zakończyła ta historia?
    Właśnie się zastanawiam, czy przyoszczędzić i zakupić Izzi a te kilkazł dołożyć do fotovoltaiki, czy iść na całość i kupić Theslagreen (niestety spora różnica w cenie).

    Widzę, że właściciele Izzi należą do majsterkowiczów. Jakoś nie spotkałem się z podobnymi wpisami na tym forum odnośnie Thesli. Jedynie ta cena mnie trzyma jeszcze przy pomyśle zakupu Izzi. Możesz napisać jak się to zakończyło w Twoim przypadku?
    Dziennik budowy
    Parterówka IBIS2 lustrzany, 119m2 użytkowej+34m2 garażu w bryle (nieogrzewany). Ławy fundamentowe, Porotherm PW25 szlifowany na piankę. Termoizolacja: Styropian: 20cm elewacja, 15 podłoga, strop - 40cm wełny 0.039. Pompa ciepła Buderus WLW 196i-ar ODU-6i+szafa IzziFast+moduł internetowy+sterownik pokojowy rc100h, bez dodatkowego bufora. Rekuperacja Thesla Green AirPack4 300 Enthalpy+Air++, PV 7.2 kW+Fronius 7 symo.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał rabarbar1 Zobacz post
    Widzę, że właściciele Izzi należą do majsterkowiczów. Jakoś nie spotkałem się z podobnymi wpisami na tym forum odnośnie Thesli. Jedynie ta cena mnie trzyma jeszcze przy pomyśle zakupu Izzi. Możesz napisać jak się to zakończyło w Twoim przypadku?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...22#post7993222

    https://forum.muratordom.pl/showthre...63#post8029963

    O problemach z CF w TG też trochę znajdziesz na FM.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał rabarbar1 Zobacz post
    Jak się zakończyła ta historia?
    Właśnie się zastanawiam, czy przyoszczędzić i zakupić Izzi a te kilkazł dołożyć do fotovoltaiki, czy iść na całość i kupić Theslagreen (niestety spora różnica w cenie).

    Widzę, że właściciele Izzi należą do majsterkowiczów. Jakoś nie spotkałem się z podobnymi wpisami na tym forum odnośnie Thesli. Jedynie ta cena mnie trzyma jeszcze przy pomyśle zakupu Izzi. Możesz napisać jak się to zakończyło w Twoim przypadku?


    Ja też szukam i prawda jest taka, że w tej kwocie nie znalazłem nic sensownego. Chyba, że bez odzysku wilgoci.
    Z kolei dorzucenie dodatkowych 6k to już zupełnie inna liga ... Fiat- Mercedes

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ktemk

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    52

    Domyślnie

    Podpinam się pod temat żeby nie tworzyć nowego.

    Mam problem taki, że po włączeniu do prądu rekuperatora (Izzi 302) - nic nie działa - wyświetlacz na sterowniku również.
    Czy jest jakaś konkretna procedura pierwszego uruchomienia? w instrukcji nic nie znalazłem.

    prąd na wejściu do płyty głównej jest (sprawdzałem probówka).

    Proszę o pomoc

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony