dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 22
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 421
  1. #1

    Domyślnie ile podrożały materiały budowlane od końca 2020 do dziś? Budowa stanu surowego.

    Cześć wszystkim,

    które materiały budowlane potrzebne do budowy stanu surowego podrożały w ostatnich miesiącach i o ile? Na pewno stal zbrojeniowa. Coś jeszcze? Beton, bloczki fundamentowe, pustaki ceramiczne?
    Paweł

  2. #2
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    To dopiero początek ,zacznie się na całego dopiero .

  3. #3

    Domyślnie

    Tydzień temu dzwoniłem do sklepu, spytać o cenę bloczka. Było 3,73. Wczoraj byłem kupić. Cena- 4,51. :-[

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    411

    Domyślnie

    Bloczki komórkowe jeszcze mają zeszłoroczną cenę, 10,50 a i można na olx wytargac 9,90 z dostawą itp. Styropian fundamentowy poszlo w górę, sam ostatnio wystawiłem zapas, telefony się urywały bo cene z 2019 dalem . Stal przy większym zamówieniu (na caly dom) też można mieć poprzednie ceny.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    No to rosną czy nie bo znajomy się buduje i mówi że stal i styropian o 100% skoczyły ceny

  6. #6

    Domyślnie

    Stal podrożała dwukrotnie od grudnia 2020 ???
    Możesz podać konkretne ceny?
    Paweł

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaweL71 Zobacz post
    Stal podrożała dwukrotnie od grudnia 2020 ???
    Możesz podać konkretne ceny?
    3,15 zl/kg za fi12 3,30 zl/kg za fi6.
    Ceny netto.
    Stal przyjechała do mnie dzisiaj.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    No to rosną czy nie bo znajomy się buduje i mówi że stal i styropian o 100% skoczyły ceny
    Bzdura.
    O 100% to może na przestrzeni dobrych kilku lat.
    Chyba że znajomy ostatnio sprawdzał ceny 10 lat temu, to by się mogło zgadzać.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie wiem czy to w ostatnich miesiącach, ale ok 1.5 roku temu za 100m kabla 3x1,5 płaciłem ok 150 zł, a za 3x2,5 - 250 zł. Obecnie 1,5 trafiłem po 200 (i to super cena bo normalnie 250-300) a 2,5 kosztuje 400-500.
    Za płytę OSB 22 płaciłem 99 zł. Obecnie po 125.
    Za styropian grafitowy płaciłem 142zł/m3. Obecnie po 242 zł.
    Mógłbym tak jeszcze długo....
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  10. #10

    Domyślnie

    Nie pocieszacie mnie
    Paweł

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Nie wiem czy to w ostatnich miesiącach, ale ok 1.5 roku temu za 100m kabla 3x1,5 płaciłem ok 150 zł, a za 3x2,5 - 250 zł. Obecnie 1,5 trafiłem po 200 (i to super cena bo normalnie 250-300) a 2,5 kosztuje 400-500.
    Za płytę OSB 22 płaciłem 99 zł. Obecnie po 125.
    Za styropian grafitowy płaciłem 142zł/m3. Obecnie po 242 zł.
    Mógłbym tak jeszcze długo....
    Normalne że wszystko drożeje. Od zawsze w sumie tak jest. Więcej się też zarabia, więc sytuacja się wyrównuje.

  12. #12
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Normalne że wszystko drożeje. Od zawsze w sumie tak jest. Więcej się też zarabia, więc sytuacja się wyrównuje.
    Be Ze Dura

    Być może podnieśli Ci place minimalną ale z płacą minimalną możesz sobie pogwizdać a nie budować dom
    A materiały budowlane i nie tylko, w przeciągu kilku lat zdrożały o 100%.

    Ale jak plodzisz bombelki w stylu "co rok to prorok" to zarabiasz więcej
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 21-04-2021 o 20:57

  13. #13

    Domyślnie

    Niby wszystko drożeje a u mnie jak okiem sięgnąć po horyzont rozpoczęte budowy. Rynek sam napędza te ceny. A na dodatek wiosna - czyli ruszają wszyscy po zimowym przestoju.

  14. #14

    Domyślnie

    Pies trącał"polskich "producentów za granicą taniej czy to za niemiecką,ukraińską białoruską czy litewską, słowacką. No owszem naczepę całą trzeba wypełnić. Ciekawe czy na portalu przeszedł byłby temat zrzeszający zakupowiczów na dany materiał na cały TIR

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Niby wszystko drożeje a u mnie jak okiem sięgnąć po horyzont rozpoczęte budowy.
    U mnie to samo. Nie widziałem takich ilości w ciągu ostatniej dekady.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    U mnie to samo. Nie widziałem takich ilości w ciągu ostatniej dekady.
    Ciekawe jak statystyki. Ja czekam na dokumenty o odrolnieniu i urzędnicy też wspominają o rekordach w ilości wniosków.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Pandemia i spędzony czas w domach/mieszkaniach uświadomiły Polakom, że obecny stan daleki jest od komfortu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lista.jpg
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	15,3 KB
ID:	455008

    Zakasali rękawy i postanowili przyśpieszyć wzrost krzywej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krzywa.jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	16,9 KB
ID:	455007
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  18. #18
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Pies trącał"polskich "producentów za granicą taniej czy to za niemiecką,ukraińską białoruską czy litewską, słowacką. No owszem naczepę całą trzeba wypełnić. Ciekawe czy na portalu przeszedł byłby temat zrzeszający zakupowiczów na dany materiał na cały TIR
    Temat pewnie zostałby zgłoszony do usunięcia , ale sam pomysł pierwszorzędny , Ukraińcy i Białorusini bardzo chętnie wysłali by nawet wagony full załadowane .

  19. #19

    Domyślnie

    Przygotowuję się pomalutku do budowy domu nr2. Wiecie jak to jest - pierwszy dla wroga, drugi dla przyjaciela, trzeci dla siebie.
    Oszczędności na budowie - tak przynajmniej do SSZ mają się nijak do wydatków związanych z wykończeniówką. Też szukałem taniej cegły, stali, betonu, dachówki itd. Wykończeniówka pożarła wszystkie oszczędności - jeszcze brakło.
    Tak z doświadczenia - więcej zaoszczędzić można na tym drugim etapie budowy. Po prostu trzeba jakoś wytłumaczyć żonie te płytki za 100 zł/m są prawie tak samo ładne jak te za 50zł, i że nie potrzebuje granitowego blatu w kuchni i hiszpańskiej mozaiki i innych gadżetów i wodotrysków.
    A czy ta cegła będzie kosztowała 3,90 czy 4,50 - wierzcie mi to nie uratuje budżetu.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Po prostu trzeba jakoś wytłumaczyć żonie te płytki za 100 zł/m są prawie tak samo ładne jak te za 50zł, i że nie potrzebuje granitowego blatu w kuchni i hiszpańskiej mozaiki i innych gadżetów i wodotrysków.
    Nie wymagaj rzeczy niemożliwych. Nie po to kobieta buduje dom, żeby na jakieś gówniane płytki po 50 zł przez następne kilka(naście) lat oglądać.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

Strona 1 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony