dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 22
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 421
  1. #181

    Domyślnie

    Osobiście już zamówiłem, opłaciłem i mam na placu dachówkę ceramiczną, ale dzwonił dziś do mnie pewien skład budowlany, który wyceniał mi przeciętna blachę na pokrycie... wówczas (2 tygodnie temu) całość blachy i dupereli z 3 oknami FAKRO wychodziła 27.000. Ta cena obowiązuje do końca dzisiejszego dnia, jutro cena +10%, sta szybki telefon z pytaniem...
    Z kolei ceramika jak stała w miejscu tak zaczyna drożeć. Termoton jeszcze z 2-3 tygodnie temu mogłem mieć u siebie lokalnie po 3,78zł/szt. Dziś 4,5zł i niedostępny tzn, brak na placu, trzeba czekać na transport. Finalnie kupiony CERPOL po 4,9zł./szt.

  2. #182

    Domyślnie

    spróbuje się oszukać i zamówię dachówkę zimą może nóż widelec coś stanieje ...

  3. #183
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    spróbuje się oszukać i zamówię dachówkę zimą może nóż widelec coś stanieje ...
    Stanieć nie stanieje ale na upust zimowy może się załapiesz

  4. #184

    Domyślnie

    ...może... ani jasno, ani czarnowidzem nie jestem i nie chcę być, ale patrząc na tegoroczny sezon budowlany (fakt, nie mam bezpośredniego porównania) to niczego konkretnego nie można się spodziewać po zimie, czy sezonie zimowym... jedna wielka niewiadoma. Może zima będzie późno i do tego lekka i krótka co spowoduje wydłużenie sezonu budowlanego przez co być może cenny ani drgną w dół, a może będzie skrajnie odwrotnie... może, może, może...

  5. #185

    Domyślnie

    Jak tam ostatnie zakupy budowlane?
    Drgnęło coś w dół?
    Styropian podobno delikatnie spadł z tego co słyszę, stal i drewno chyba nadal wysoko.

  6. #186

    Domyślnie

    Nic nie stanieje ...

    Prawo popytu i podaży ...

    Obecnie Ci co budują zapłacą każdą cenę jaką zaśpiewa wykonawca/sprzedawca , a jak nie zapłacą to z przyjemnością zapłaci ktoś inny ..

    Większość nie patrzy na koszty , i tak biorą na kredyt , co najwyżej przedłużą czas spłaty kredytu o nastepne kilkadziesiąt lat
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #187
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Aż strach pomyśleć ile w przyszłości będzie upadłości konsumenckich przez te kredyty brane ponad miarę...

  8. #188

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Aż strach pomyśleć ile w przyszłości będzie upadłości konsumenckich przez te kredyty brane ponad miarę...
    Dlaczego uważasz że wszyscy budują na kredyt? Dlaczego każdy kredyt miałby być ponad miarę?
    Ile to jest ponad miarę?

    Większość ludzi którzy biorą kredyt, bierze go jednak na tyle aby móc normalnie funkcjonować, żyć, jeździć na wakacje itd.

    W Polsce ponad połowa nieruchomości jest kupowana bądź budowana na kredyt. Ci ludzie normalnie żyją. Myślę że każdy z nas ma znajomych którzy budowali czy kupowali nieruchomość na kredyt i ja osobiście widzę że żyją normalnie, zwyczajnie.

    Zawsze przecież można 15 lat wynajmować zamiast spłacić 2/3 własnego kredytu...

  9. #189

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post

    Zawsze przecież można 15 lat wynajmować zamiast spłacić 2/3 własnego kredytu...
    Z tego co mi wiadomo przez Covid raczej obecnie to wynajmujący stawia warunki , bo jest mnóstwo pustych lokali w których nie ma chętnych aby je wynająć.
    Powoduje to że ceny nie rosną a spadają , bo kredyt trzeba płacić a nie wynajęte mieszkanie się nie spłaci samo

    Natomiast ceny materiałów i usług drożeją jak szalone.

    Naprawdę uważasz że dom którego budowa w 2017 kosztowała około 300tys nagle taki sam wybudowany obecnie ma wartośc już 600tys czy po prostu jest przedrożony dwu krotnie ???

    Jak się zapłaci kilka raz więcej za coś , to wcale nie oznacza że jest to tyle warte ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #190

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Aż strach pomyśleć ile w przyszłości będzie upadłości konsumenckich przez te kredyty brane ponad miarę...
    To nie jest pierwszy raz w historii przecież. I nic w porównaniu z sytuacją z początku wieku gdzie dziury za podwójną wartość były brane na 150% LTV. Banki będą chodować takich klientów, bo nie będzie im się opłacało przejmować takich domów. Rozłożenie spłaty na dłuższy okres to tylko dodatkowe odsetki.

  11. #191
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    Dlaczego uważasz że wszyscy budują na kredyt? Dlaczego każdy kredyt miałby być ponad miarę?
    Ile to jest ponad miarę?

    .
    Dlaczego zadajesz mi te pytania skoro ja nic takiego nie stwierdziłem? A już na pewno, że wszyscy budują na kredyt i KAŻDY jest ponad miarę.

  12. #192

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Nic nie stanieje ...

    Prawo popytu i podaży ...

    Obecnie Ci co budują zapłacą każdą cenę jaką zaśpiewa wykonawca/sprzedawca , a jak nie zapłacą to z przyjemnością zapłaci ktoś inny ..

    Większość nie patrzy na koszty , i tak biorą na kredyt , co najwyżej przedłużą czas spłaty kredytu o nastepne kilkadziesiąt lat
    Moja odpowiedź była do tego posta

  13. #193

    Domyślnie

    Jak wyglądają u Was dostępność i ceny dachówki ceramicznej? Dzwonię po hurtowniach, szukam wzoru w graficie i nie mogę trafić. Okolice Oleśnicy.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 17-06-2022 o 11:05

  14. #194

    Domyślnie

    Pamiętam jak bodajże w 2007, może 2008 roku zdrożały materiały budowlane 2-3 krotnie. Potem cena spadła. Wszystko to kwestia praw popytu i podaży. Teraz na całym świecie stopy procentowe są rekordowo niskie. Niskie stopy to tani kredyt dla osób prywatnych i firm. To powoduje wzmożoną konsumpcję, inwestycje i oczywiście wzrost cen towarów i usług.

    Także o ile w skali świata zostaną podniesione stopy procentowe to spadnie ilość inwestycji budowlanych a co za tym idzie ceny materiałów mogą spaść. Natomiast koszty budowy i tak będą podążać za inflacją. Także nawet gdy ceny tych materiałów, które wzrosły 2-3 krotnie się urealnią i tak w dłuższym terminie nominalne koszty budowy będą podążać w górę bo raczej deflacja się nie zapowiada.

    Ja gdybym się teraz budował to prawdopodobnie starałbym się odłożyć w czasie zakup materiałów, które poszły 2-3 krotnie do góry i o ile to możliwe zająłbym się pracami, które mogę wykonać na materiałach, których ceny istotnie nie wzrosły. Osobiście nie wierzę, że te 2-3 krotne wzrosty ceny już takie pozostaną, obstawiam korektę, ale oczywiście kryształowej kuli nie mam.

  15. #195

    Domyślnie

    nic nie wzrosło 2-3 krotnie według mojej wiedzy może płyta OSB i styropian prawie 2x

  16. #196

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    nic nie wzrosło 2-3 krotnie według mojej wiedzy może płyta OSB i styropian prawie 2x
    Może rok do roku nie, nie wiem, nie obserwuje tak cen. Ale jak sam patrzę ile ja za coś płaciłem w 2019 roku a teraz to jest różnica często 2-krotna. W przypadku OSB prawie 3 krotna.

  17. #197

    Domyślnie

    Z moich obserwacji w stosunku do zeszłego roku:
    Stal zbrojeniowa ponad 2x więcej
    Drewno konstrukcyjne też minimum 2x
    Cement 20%
    Nikt nie schodzi z ceny bo i poco. Są ludzie/ firmy, które potrzebują i lepiej sprzedać na wyższej marży. Problem hurtowni/sklepów zacznie się jak nikt w tych cenach nie będzie chciał kupować.

  18. #198

    Domyślnie

    Cytat Napisał tasaq Zobacz post
    Z moich obserwacji w stosunku do zeszłego roku:
    Stal zbrojeniowa ponad 2x więcej
    Drewno konstrukcyjne też minimum 2x
    Cement 20%
    Nikt nie schodzi z ceny bo i poco. Są ludzie/ firmy, które potrzebują i lepiej sprzedać na wyższej marży. Problem hurtowni/sklepów zacznie się jak nikt w tych cenach nie będzie chciał kupować.
    Drewno 1500, rok temu 900 mniej więcej
    Stal od roku ponad 3k lekko była teraz pytałem 5k na składzie, sam na poczatku roku kupowałem po 3300

  19. #199

    Domyślnie

    Po 900zł to mogła być tarcica, a nie drewno konstrukcyjne.

  20. #200

    Domyślnie

    U mnie deska czy drewno konstrukcyjne kosztowało i kosztuje tyle samo. Przed szaleństwem cenowym 600-700zl

Strona 10 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony