dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 22
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 421
  1. #361

    Domyślnie

    B25 rok temu płaciłem 240 netto teraz 280 Budokrusz

  2. #362
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał T-omek Zobacz post
    Z grubszych spraw zostało mi tylko ocieplenie, ceny styropianu porażają. Jednak paradoksalnie im szybciej drożeje tym szybciej zbliża się szczyt cenowy i szybciej załamie się popyt. Najpierw wykończą małych inwestorów. Od jakiegoś miesiąca przeglądam ogłoszenia z działkami w mojej okolicy, coraz więcej jest ogłoszeń "sprzedam działkę z mediami z projektem i z pozwoleniem na budowę". Ludzie po porostu rezygnują z budów, coraz więcej wykonawców zwraca materiały budowlane do hurtowni. Deweloperzy zrywają umowy licząc się nawet z karami umownymi. Dodam jeszcze do tego, że co miesiąc jest spotkanie RPP i co miesiąc będzie podnoszona stopa procentowa. Dostęp do pieniądza będzie znikomy, mało kto będzie miał zdolność kredytowa. Drożeje spożywka i inne dobra dnia codziennego. Budowa domu tak jak na początku wieku będzie dla wielu nieosiągalnym szczytem marzeń. Wojna się skończy za kilka miesięcy więc jeżeli nie macie noża na gardle powstrzymajcie się z zakupami, np styropianu albo stali zbrojeniowej.
    Oby tak było z tymi cenami jak piszesz, u nas w okolicach też sporo działek z pozwoleniem na budowę.

    My jesteśmy przed wylewkami, w czwartek wchodzi ekipa żeby je wykonać. Co możemy to kupujemy wcześniej

  3. #363

    Domyślnie

    Okna Vetrex 3 tygodnie temu +8%, od 20.04 kolejne +8%.

  4. #364

    Domyślnie Sprzedam porotherm Wienerberga

    Jeśli ktoś poszukuje w Wielkopolsce cegieł mam na sprzedaż dwie oryginalne palety Wienerberga 25 P+W zostały mi po budowie

  5. #365
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Gospodarka wyhamuje , już słyszałem od dostawców,że deweloper x czy y budują ale tak na 50% bo nie ma chętnych do zakupu. Co do spadku cen to bym nie liczył ,że to spadnie aż tak mocno bo koszta stałe podrożały , brak taniej siły roboczej i efekty mamy. Ja raczej widzę upadki zakładów bo nikt nie będzie dokładał do interesu.

  6. #366
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    Gospodarka wyhamuje , już słyszałem od dostawców,że deweloper x czy y budują ale tak na 50% bo nie ma chętnych do zakupu. Co do spadku cen to bym nie liczył ,że to spadnie aż tak mocno bo koszta stałe podrożały , brak taniej siły roboczej i efekty mamy. Ja raczej widzę upadki zakładów bo nikt nie będzie dokładał do interesu.
    Zacznie się bezrobocie pojawią się oferty od komorników jeszcze chwila

  7. #367

    Domyślnie

    Styropian grafitowy troche potaniał ok. 10 zł na paczce. Czyżby pierwsze oznaki spadku popytu? Czekamy dalej.

    Moderowano - język.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 07-06-2022 o 20:42

  8. #368

    Domyślnie

    Stal, bloczki spadają. Tak jak mi mówił mój budowlaniec jesienią ze ma terminy zawalone do połowy 23, teraz do końca 22. Idzie ku lepszemu to na pewno

  9. #369

    Domyślnie

    Miejmy nadzieję.
    Stal po rekordach dochodzących do 10 tys./t spadła do 5 tys. i jakoś chętnych nie widać. Po prostu nie ma nowych fundamentów.
    Dwa miesiące temu płaciłem 8.5. Dzisiaj zapłaciłbym 5 tys.
    Co do styropianu to różnie mówią. Jeszcze tydzień temu kolega z hurtowni mówił że cały czas w górę - zwłaszcza grafit. Zaczynam się poważnie zastanawiać czy nie dać białego 0,038 zamiast grafitu. Najwyżej dołożę 2 cm do grubości.

  10. #370

    Domyślnie

    I cyk i kolejna obniżka na graficie Swisspora czekamy dalej

  11. #371

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    aczynam się poważnie zastanawiać czy nie dać białego 0,038 zamiast grafitu. Najwyżej dołożę 2 cm do grubości.
    Chyba 10cm. Policz dokładnie....

  12. #372

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Chyba 10cm. Policz dokładnie....
    Aż z ciekawości policzyłem
    ściana z Silki 24
    20 grafitu 0,033 i 23 białego 0,038 daje ten sam współczynnik U przegrody
    czyli 3 cm grubsza ściana
    teraz trzeba przeliczyć to na złotówki
    tak jakby faktycznie ceny troszeczkę drgnęły w ..... DÓŁ ?!
    Ostatnio edytowane przez tomasziolkowski ; 26-05-2022 o 08:37

  13. #373

    Domyślnie

    Kolejna aktualizacja i kolejna obniżka Swisspor Lambda Max Fasada styropian grafitowy 031 od końca kwietnia ze 163 zł spadł do 128zł. Mam nadzieje ze nikt nie kupował na tej górce. Jednak nawet za 128 zł nie ma chętnych

  14. #374

    Domyślnie

    pojawily sie mocniejsze podwyzki stop i popyt momentalnie wyhamowal, co tylko oznacza jaki chory rynek nieruchomosci mielismy napędzany w duzej czescidarmowym kredytem. Osobiscie na budowe domu zakupilismy bloczki betonowe i beton komorkowy, stal tanieje wiec czekamy do momentu az bedzie juz trzeba kupic. Styropian tez tanieje.

  15. #375

    Domyślnie

    W tamtym roku historyczne rekordy jesli chodzi o wydane pozwolenia na budowe , to musialo sie odbic na cenach i w tym roku sie jeszcze odbija bo malo kto skonczyl w rok budowac . Za to w tym roku tapniecie w dprzedazy kredytow hipotecznych , w maju kolejny rekordowy spadek wnioskow o ponad 50% r/r i najnizsza liczba odkad Bik w ogole prowadzi takie statystyki . A kolejne miesiace zwiastuja tylko pogorszenie tej sytuacji .

  16. #376

    Domyślnie

    Jutro kolejna podwyżka stóp procentowych za miesiac kolejna i tak w okolice 8-10%. Jak do tego dodamy 18% inflacje to w przyszylm roku bedzie wysyp sprzedaży niedokonczonych domów (nie mowie nawet o stanie deweloperskim).

  17. #377
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ranerd

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał T-omek Zobacz post
    Kolejna aktualizacja i kolejna obniżka Swisspor Lambda Max Fasada styropian grafitowy 031 od końca kwietnia ze 163 zł spadł do 128zł. Mam nadzieje ze nikt nie kupował na tej górce. Jednak nawet za 128 zł nie ma chętnych


    I aktualnie spadło z 128 na 116zł.

  18. #378
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał T-omek Zobacz post
    Jutro kolejna podwyżka stóp procentowych za miesiac kolejna i tak w okolice 8-10%. Jak do tego dodamy 18% inflacje to w przyszylm roku bedzie wysyp sprzedaży niedokonczonych domów (nie mowie nawet o stanie deweloperskim).
    I to się nazywa powrót do normalności oraz pożegnanie z konsumpcjonizmem, pazernością oaz redukcją jełopstwa i od cementowania mózgów.

  19. #379

    Domyślnie

    Tak jak Kolega wyżej napisał grafit 031 jest już po 116 zł. Zerknąłem na moje zeszłoroczne kalkulacje ocieplenia domu i pod koniec maja 2021 ten sam styropian kosztował 80 zł za paczkę. Czyli spokojnie mają jeszcze z czego zjeżdżać. Uczciwa cena po uwzględnieniu inflacji to jest 100 zł za paczkę. Wszystko ponad 100 zł to czysta spekulacja. Dom buduję w woj. śląskim w pow. będzińskim w promieniu jednego kilometra jest 10 domów w stanie deweloperskim do sprzedania. Ogłoszenia wiszą od prawie pół roku. Skończył się boom budowlany, kończy się drożyzna w hurtowniach, a za jakiś czas fachowcy będą dzwonić za robotą. Pozdrawiam wytrwałych którzy nie ulegli podwyżkom.

  20. #380

    Domyślnie

    Już bańka pękła tylko nie mówią tego głośno. Podnieśli trochę stopy choć i tak są małe i się zaczęło. Inflacja jeszcze przyspieszy bo dalej mamy cudowne „dopłaty, tarcze” itd.
    Ceny spadły, a i dostępność „fachowców” jes od ręki. Przez ostatnie 2 tygodnie znalazłem w bramie namiar na: tynkarzy, hydraulika, stolarkę i na elektryka który jakims cudem sam znalazł do mnie kontakt i dzwonił w sprawie instalacji

Strona 19 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony