dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 22
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 421
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    275

    Domyślnie

    Drewno c24 podobno też ostro w górę, będzie szybkie przełożenie na ceny konstrukcji wiązarowych.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał casual Zobacz post
    Drewno c24 podobno też ostro w górę, będzie szybkie przełożenie na ceny konstrukcji wiązarowych.
    Walczę z kierownikiem na temat drewna na więźbę. Uparl sie na certyfikowane, a najlepiej jeszcze kvh (nie komentujcie proszę).
    No w każdym razie więźbę z kvh na początku lutego miałbym po około 2000 zl/m3 netto. Dziś ten sam dostawca chce już 2800 zl/m3 netto. W ciągu dwóch miesięcy cena wzrosła o 40% i to jeszcze nie koniec.

  3. #23
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Potrzebowałem cegłę klinkierową i na miejscu są jak najbardziej cena 5,50 zł szt masakra jakaś .

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Nie wiem jak cena prętów żebrowanych, ale stal czarną konstrukcyjną (profile zamknięte) kupowałem na jesień po 3 pln/kg (netto), a ostatnio otrzymałem wycenę z tej samej hurtowni po 6 pln/kg.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Be Ze Dura

    Być może podnieśli Ci place minimalną ale z płacą minimalną możesz sobie pogwizdać a nie budować dom
    A materiały budowlane i nie tylko, w przeciągu kilku lat zdrożały o 100%.

    Ale jak plodzisz bombelki w stylu "co rok to prorok" to zarabiasz więcej
    Pensje też generalnie w przeciągu kilku lat o 100% wzrosły i nie mówię tu o minimalnej, bo nie znam ani jednej osoby, która na takiej by była.

    Generalnie teraz jest chyba największy boom budowlany. Kryzys to ściema, wirus po części też, ale z szacunku do niektórych, nie chce wchodzić w polemikę.

    W mojej ocenie łatwiej się teraz budować niż 10 lat temu. Zarabiasz- wydajesz- to jest kapitalizm, jest kapitalne.

    Ceny rosną bo jest popyt i tyle. Jak popyt zrówna się mniej więcej z podażą to ceny staną na jakimś tam poziomie. Rynek sam wszystko wyrówna.

  6. #26

    Domyślnie

    Styropian 170 -> 240
    Etixx grafit elewacja zimą 240/250 teraz 325
    stal w grudniu 3250 teraz 3700 (było juz 4100 podobno)

    beton bez zmian większych płacę 215 netto z budokruszu za m3 b25 (handlowiec mówił, że będzie podwyżka, ale ja mam już stałą cenę)
    Drewno na razie bez zmian nie wnikałem jakie spytałem po prostu ile na więźbę to 850-900 m3, deskowanie drewno 500m3, bloczki gazobeton solbet 24 koło 10 sztuka (ogólnie problem u mnie w okolicy żeby w ogóle dostać), xella 24 silka 4,9 pln

    Rok temu stal była po 2800 ~~ także tutaj mamy 1k + prawie. Dużo no i styropian to jakiś kosmos cenowy, reszta jeszcze stabilnie.

  7. #27
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Pensje też generalnie w przeciągu kilku lat o 100% wzrosły i nie mówię tu o minimalnej, bo nie znam ani jednej osoby, która na takiej by była.
    .
    Naprawdę ? To muszę zmienić pracodawcę bo z tego co piszesz powinienem zarabiać obecnie ok.9-10tys.zl netto a nie skromne 4,5
    Toż już za PO miałem zdrowo ponad 3
    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    W mojej ocenie łatwiej się teraz budować niż 10 lat temu. Zarabiasz- wydajesz- to jest kapitalizm, jest kapitalne.
    Budowałem się właśnie 10 lat temu I wtedy było łatwiej niż dziś, wtedy zarobki pozwalały na więcej, właśnie dlatego, że ceny mat.budowlanych były niższe ale głównie przez to,że samo życie i utrzymanie siebie i rodziny mniej kosztowało niż dzisiaj i to znacznie mniej.
    Bez stresu płaciłem ratę 2tys.zl miesięcznie a reszta zostawała na inne wydatki. Dzisiaj po odjęciu tych "innych wydatków" nie byłoby na ratę...
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 23-04-2021 o 11:18

  8. #28
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Naprawdę ? To muszę zmienić pracodawcę bo z tego co piszesz powinienem zarabiać obecnie ok.9-10tys.zl netto a nie skromne 4,5
    Toż już za PO miałem zdrowo ponad 3

    Budowałem się właśnie 10 lat temu I wtedy było łatwiej niż dziś, wtedy zarobki pozwalały na więcej, właśnie dlatego, że ceny mat.budowlanych były niższe ale głównie przez to,że samo życie i utrzymanie siebie i rodziny mniej kosztowało niż dzisiaj i to znacznie mniej.
    Bez stresu płaciłem ratę 2tys.zl miesięcznie a reszta zostawała na inne wydatki. Dzisiaj po odjęciu tych "innych wydatków" nie byłoby na ratę...
    3 tys zarabiałeś a na kredyt wydawałeś 2 tys ? za co żyłeś za ten tysiąc ?

  9. #29
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    3 tys zarabiałeś a na kredyt wydawałeś 2 tys ? za co żyłeś za ten tysiąc ?
    Kawalerem byłem przed kwietniem 1993r

    W tym miesiącu jest 28 "okrągła" rocznica
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 23-04-2021 o 12:11

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    3 tys zarabiałeś a na kredyt wydawałeś 2 tys ? za co żyłeś za ten tysiąc ?
    Za pieniądze od siostry pewno.

  11. #31
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Za pieniądze od siostry pewno.
    Nie każdy jest starym kawalerem czy rozwodnikiem, którego żona za próg z walizkami wyniosła

  12. #32

    Domyślnie

    Ciekawe wnioski płyną z Waszych wpisów. Jeden twierdzi że stal podrożała dwukrotnie, inny że o 20%. Jednemu styropian podrożał o 100% innemu o 40%. Jednemu drewno bardzo podrożało, inny sprawdził że nie podrożało.
    Paweł

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaweL71 Zobacz post
    Ciekawe wnioski płyną z Waszych wpisów. Jeden twierdzi że stal podrożała dwukrotnie, inny że o 20%. Jednemu styropian podrożał o 100% innemu o 40%. Jednemu drewno bardzo podrożało, inny sprawdził że nie podrożało.
    Co w tym dziwnego? W kraju masz wielu dostawców, producentow, sklepów itp. Ceny są różne. Jeden wyhaczy rabat, inny kupi z VAT-em 23%, kolejny z 8%, a jeszcze inny będzie miał możliwość zakupu "Na lewo" bez faktury. Stąd różnice.

  14. #34

    Domyślnie

    VAT nie jest przedmiotem handlu!

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Be Ze Dura

    Być może podnieśli Ci place minimalną ale z płacą minimalną możesz sobie pogwizdać a nie budować dom
    A materiały budowlane i nie tylko, w przeciągu kilku lat zdrożały o 100%.

    Ale jak plodzisz bombelki w stylu "co rok to prorok" to zarabiasz więcej
    Tak, ale sklepy markety w których to kupujesz nie obsługują się same, tak jak towar nie produkuje się sam. Ci ludzie z których tu sobie kpisz w najlepsze zarabiają tą minimalną, która po prawdzie wzrosła znowu znacznie. Skądś te pieniądze trzeba brać. Więc bierzemy z Was, drodzy inwestorzy.

  17. #37
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał flufy Zobacz post
    Tak, ale sklepy markety w których to kupujesz nie obsługują się same, tak jak towar nie produkuje się sam. Ci ludzie z których tu sobie kpisz w najlepsze zarabiają tą minimalną, która po prawdzie wzrosła znowu znacznie. Skądś te pieniądze trzeba brać. Więc bierzemy z Was, drodzy inwestorzy.
    To teraz zastanów się co by się działo jak Naczelnik zrobiłby to co zapowiada czyli chciał ustalić płacę minimalną na poziomie 4tys.zl
    Ale jak to mówił prezes nad prezesy tzw szczujni Kurski "ciemny lud wszystko kupi"

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Po prostu trzeba jakoś wytłumaczyć żonie te płytki za 100 zł/m są prawie tak samo ładne
    Ale jak robocizna to 120zł/m2, materiały pomocnicze kolejne kilka dych - to te kilka dych na materiale to nie jest taka duża oszczędność. A uszczęśliwienie żony bezcenne.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ale jak robocizna to 120zł/m2, materiały pomocnicze kolejne kilka dych - to te kilka dych na materiale to nie jest taka duża oszczędność. A uszczęśliwienie żony bezcenne.
    He, he... żeby ten przepis był taki prosty
    A wiesz co jest najgorsze? W tej chwili jesteśmy na etapie wyborów przed budową - wiadomo milion decyzji w bardzo krótkim czasie. Trzeba się zmobilizować, trochę poczytać, popytać. Ja myślę z czego ściany nośne i czym ogrzewać - moja pani co dać na podłogi, czy szare kafle do salonu czy drewnopodobne, czy szafki w kuchni z uchwytami czy na click itp. I najgorsze jest to, że cokolwiek dzisiaj wybierze to za 3 lata powie - kto ją na tą podłogę namówił, ona jest koszmarna, czas na zmianę

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    He, he... żeby ten przepis był taki prosty
    A wiesz co jest najgorsze? W tej chwili jesteśmy na etapie wyborów przed budową - wiadomo milion decyzji w bardzo krótkim czasie. Trzeba się zmobilizować, trochę poczytać, popytać. Ja myślę z czego ściany nośne i czym ogrzewać - moja pani co dać na podłogi, czy szare kafle do salonu czy drewnopodobne, czy szafki w kuchni z uchwytami czy na click itp. I najgorsze jest to, że cokolwiek dzisiaj wybierze to za 3 lata powie - kto ją na tą podłogę namówił, ona jest koszmarna, czas na zmianę
    wybierać wykończenie kiedy się nie zaczęło budowy? serio? Przypomina mi to żonę znajomego która jeździła z nim po przedszkolach żłobkach i wybierali studia dla dziecka problem był taki, że nawet w ciąży jeszcze nie była.

Strona 2 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony