dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 22
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 421
  1. #381
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ranerd

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    157

    Domyślnie

    Swisspor Lambda Max Fasada styropian grafitowy 031 spada po raz kolejny.
    Ze 163 -> 128 -> 116 -> 113 -> 105,9zł.

  2. #382

    Domyślnie

    Niestety ogolne koszty budowy wg Archonu po korekcie w wakacje znowu sporo wzrosly .

  3. #383
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.658

    Domyślnie

    Widzieliście ceny bojlerów ? szok z niedowierzaniem bo to zaczyna wyglądać jak pijany sen do tego stopnia że jak tak dalej to pójdzie to więcej bojler będzie kosztował niż pompa ciepła , trzeba będzie chyba szukać gdzieś w UK ,SK,CZ lub DE a unikać naszych szabrowników .

  4. #384

    Domyślnie

    Ja teraz robię remont mieszkania, które zostawiłem sobie aby je wynajmować.
    No i kilka dni temu byłem kupić narożniki do przedpokoju około 4m2. 110zł (10zł za sztukę). No nie wierzę.

    Wszystko nadal jest mega drogie. Płyty GK, trochę przewodu elektrycznego, gładź itd. zostały mi po budowie domu. Ale jak coś potrzebuję czego nie mam i jadę do sklepu to przeżywam szok.
    No bo nie budowałem się w ubiegłym wieku tylko kilka lat temu a ceny przez ten czas to poszły x2.

  5. #385
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ranerd

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał ranerd Zobacz post
    Swisspor Lambda Max Fasada styropian grafitowy 031 spada po raz kolejny.
    Ze 163 -> 128 -> 116 -> 113 -> 105,9zł.
    Aktualnie spadło do 99,2 zł.

  6. #386
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ranerd

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    157

    Domyślnie

    Panowie ,
    jak tam u Was z cenami na początku 2023r?

  7. #387

    Domyślnie

    U mnie narazie bez zmian wbrew zapowiedziom dotyczacym cenom pradu . Pisze o materialach na sso . Zobaczymy jak bedzie na wiosne .

  8. #388

    Domyślnie

    Cena stali zbrojeniowej od momentu w którym obserwuje (październik 2022) ciągle spada z 5,7 do 4.5 zł /kg brutto (ostatnie sprawdzanie 3 stycznia)

  9. #389

    Domyślnie

    Realnie spadło EPS/XPS , stal, OSB, drewno na więźbę, ale to nie wszędzie trzeba szukać.
    Składy budowlane wszędzie gdzie nie pojadę to hałdy styropianu bloczków pustaków itd zatowarowanie na górce cenowej bo większość bała się powtórki z ostatnich miesięcy a producenci cwani robili nawet zapisy kolejkowe i tworzyli limity zakupowe, wiec teraz niechętnie obniżają ceny, a popyt mały wiec wolno ubywa.
    Dachówka ceramiczna natomiast drożała ale to pewnie przez popyt i chęć krycia przed zimą.
    Ostatnio edytowane przez irtherm ; 10-01-2023 o 10:01

  10. #390

    Domyślnie

    Cytat Napisał irtherm Zobacz post
    producenci cwani robili nawet zapisy kolejkowe i tworzyli limity zakupowe, wiec teraz niechętnie obniżają ceny, a popyt mały wiec wolno ubywa.
    "Mały" - to delikatnie mówiąc. Jest prawie zerowy. Ale jakoś mi ich nie szkoda. W sezonie 2021/2022 zarobili tyle, że przez następne 2 lata mogą nie robić.
    W ogóle, to szaleństwo, które się działo w ubiegłym roku na rynku materiałów budowlanych to sprawa dla prokuratora i UOKIK. Zmowom cenowym nie było końca. Żadna Ukraina ze stalą, żadne Chiny ze styropianem, żadne USA z drewnem nie namieszały. Po prostu był ruch w interesie to ceny rosły w nieskończoność. A że były one zupełnie " z dupy", oderwane od rzeczywistości - nieważne. Skoro ktoś był w stanie tyle zapłacić to taką cenę robiono, a na drugi dzień jeszcze wyższą.

    Cytat Napisał irtherm Zobacz post
    Dachówka ceramiczna natomiast drożała ale to pewnie przez popyt i chęć krycia przed zimą.
    Cena gazu zrobiła swoje.

  11. #391
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ranerd

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    157

    Domyślnie

    Z ceną gazu to będzie podobnie z jak z paliwami na stacjach.

    Kontrakty długoterminowe leca łeb na szyje od dawna(wiadomo nie ceny takie jak w 2018, 2019), ale mocno spadły 67 euro/MWh.

  12. #392

    Domyślnie

    Z tymi cenami materiałów to ludzie sami się napędzali. Kolega pracuje w pewnym nie sieciowym składzie. Mówi że w szczycie to nie byli w stanie rozładowywać towaru bo schodziło nim dojechało do nich. Były nawet sytuacje w których ktoś zamówił ostatnie sztuki odszedł od kasy i podchodzi gościu i proponuje mu 1000 za to żeby ten towar sprzedał jemu. (i oczywiście że tak robił bo był na minimalnej, trzech takich klientów i druga pensja ). Nie wiem czy było tak wszędzie ale jego historie pokazuje ile ludzie są w stanie zapłacić jak co s im koniecznie potrzebne


    Chętnych było więcej niż dostępnego towaru

    A jak wybuchła wojna to dołożyła swoje trzy grosze w panice która jak widać szybko opadła

    To raczej nie była zmowa a wysoki pobyt a mała podaż
    Ale to efekt dużej ilości gotówki u klientów bo kredyt dostawał dosłownie każdy

    W tym roku powinno odbić w druga stronę, dużo towaru a mało chętnych

    Ja przeczekałem z budową i ruszam. Czy dobrze zrobiłem okaże się za kilka lat

    Co do cen w listopadzie kupiłem porothetrm profi za 9,9 brutto . Obecna wycena sprzedającego to 9,8

  13. #393
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Kupowałem w zeszłym roku płytki szamotowe za 5 zł sztuka teraz patrzę (bo mi brakło trochę ) i kosztują 15 zł...

  14. #394

    Domyślnie

    Na dniach kupowałem pianki pistoletowe PU oraz uszczelniacze poliuretanowe widzę ze i tu rozrzut cenowy bardzo duży.
    Do niedawana pinkę PU niskoprężna 750 ml darło rade kupić w hurtowni w okolicach 20 zł a nawet mniej, a klej w pianie okolice 30 zł teraz pianka pistoletowa PU to koszt 25-30 zł. Przy większej ilości zawsze na necie można ogarnąć poniżej 20 zł ale tam to loteria coraz więcej 650 ml 675 ml albo 750 ml tylko na etykiecie a w puszcze prawie tyle co nic
    Klej w pianie sprawdzony okolice 40 a nawet 50 zł.
    Sikaflex z 35 zł teraz nawet na necie 50 zł

    Jak czytam opinie o produktach to wiedze coraz więcej downsizingu.
    Kto budował się do 2020 to jak los na loterii z obecnej perspektywy.
    Ostatnio edytowane przez irtherm ; 16-01-2023 o 12:42

  15. #395
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gali20

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Czapielsk
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał ranerd Zobacz post
    Aktualnie spadło do 99,2 zł.
    86,35

  16. #396
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ranerd

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał gali20 Zobacz post
    86,35
    Gdzie tyle kosztuje, patrze na dwóch najpopularniejszych stronach i tam dalej po 96zł

  17. #397
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    GGemini

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-200
    Posty
    29

    Domyślnie

    Mili Państwo mam pytanie. Gdzie można porównać sobie cenę materiałów (np styropian, wełna mineralna) na pzrestrzenic czasu? Np obecnie vs maj ubiegłego roku?

  18. #398

  19. #399
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    GGemini

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-200
    Posty
    29

    Domyślnie

    To może ktoś mi jeszcze podpowie. Bo tak szukam i czytam i widzę, Styropian spada, wełna mineralna spada, osb spada. Wchodze natomiast na stronkę GUS i tabela TABL. 2. WSKAŹNIKI CEN OBIEKTÓW BUDOWLANYCH pokazuje mi izolacje wzrost sierpien - listopad o ponad 4%. Gdzie tkwi haczyk?

  20. #400

    Domyślnie

    Nie wiem czy wełna trochę jednak nie zdrożała.

Strona 20 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony