dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 22
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 421
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    wybierać wykończenie kiedy się nie zaczęło budowy? serio? Przypomina mi to żonę znajomego która jeździła z nim po przedszkolach żłobkach i wybierali studia dla dziecka problem był taki, że nawet w ciąży jeszcze nie była.
    Serio serio.
    Trzeba myśleć o wszystkim dużo wcześniej. Jak na długim korytarzu dam gres 60x60 i wyjdzie mi docinka przy ścianie 5 cm to trochę kulawo to będzie wyglądało. Przy płytkach drewnopodobnych 20cm szerokich, wszelkie docinki i niesymetryczność już tak po oczach nie biją. Nie wybieram konkretnego modelu/koloru. Chodzi mi o wymiary. Jestem jeszcze na etapie projektu. Mogę wszystko.
    Ale to tylko jeden z miliona przykładów o czym należy pamiętać jeszcze przed wbiciem pierwszej łopaty.
    A z drugiej strony - czym ma się kobieta ekscytować w trakcie budowy? Betonem, stalą, tynkami?
    Ostatnio edytowane przez tomasziolkowski ; 28-04-2021 o 11:50

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    wybierać wykończenie kiedy się nie zaczęło budowy? serio?
    To nic niezwykłego, pozwala uniknąć pewnych błędów w przyszłości i nie zmuszać do kompromisów.

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Przypomina mi to żonę znajomego która jeździła z nim po przedszkolach żłobkach i wybierali studia dla dziecka problem był taki, że nawet w ciąży jeszcze nie była.
    A to zupełnie coś innego, to już kliniczno-psychiatryczne.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    wybierać wykończenie kiedy się nie zaczęło budowy? serio? Przypomina mi to żonę znajomego która jeździła z nim po przedszkolach żłobkach i wybierali studia dla dziecka problem był taki, że nawet w ciąży jeszcze nie była.
    bardzo rozsądne podejście. Ja miałem projekt wnętrz domu (łącznie z wizualizacjami) zanim wbiłem pierwszą łopatę w ziemie - projekt obejmuje wszystko - łazienkę, kuchnię, hol,... w tym oczywiście ceramika łazienkowa, wszelkie baterie, prysznice ... bez garażu i pomieszczenia gospodarczego , wszystko jest rozmierzone i widać jak będzie wyglądać (wizualizacje) - to bardzo pomaga w ocenie kosztów a teraz ludzie pytają - jak Wy to zrobiliście , że to wszystko w domu takie spójne jest ))) ?. Projekt zawiera wszystko łącznie z wystrojem typu lampy, kinkiety, kolor ścian, meble ... wszystko.
    To są naprawdę dobrze wydane pieniądze.
    Architekt wnętrz za całość domu ( w tym wspólne z żoną wyjazdy na oglądanie wyposażenia, bieżące konsultacje a potem za wizyty na budowie gdy wykonawcy mieli jakieś wątpliwości) + 12 wizualizacji wnętrz domu (zmieniane w trakcie gdy np. zmieniły się płytki) wziął 15 tys. - gdybym jeszcze raz budował zrobiłbym dokładnie tak samo...
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 29-04-2021 o 16:16

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Każdy ma inne podejście. Wielu woli samemu wybrać kolor ścian czy lampy, mają do tego dryg i nie jest to problem a wręcz przyjemność. To też kwestia jak kto wogole ma zorganizowane życie. Jedni mają wszystko zaplanowane a inni trochę zostawiają miejsca na improwizację.

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    odnośnie podwyżek- kolega się buduje i co go spotkam to przeżywa że wszystko skoczyło o 100 % aż wkurza mnie tym piepszeniem

    szybki google i jest czarno na białym że ten gigantyczny wzrost w ciągu ostatnich 12 miesięcy wynosi niecałe 5 %
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 13-05-2021 o 22:17

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    odnośnie podwyżek- kolega się buduje i co go spotkam to przeżywa że wszystko skoczyło o 100 % aż wkurza mnie tym piepszeniem

    szybki google i jest czarno na białym że ten gigantyczny wzrost w ciągu ostatnich 12 miesięcy wynosi niecałe 5 %
    Nie wiem jak w ciągu ostatnich 12 miesięcy, ale w ciągu 2-3 lat wiele rzeczy zdrożało nawet o 100%. Szybki przykład: w 2018 szwedzką blachówkę modułowa z górnej półki kupowałem po 29 zł/m2. Znajomy co się właśnie buduje mówi, że zapłaci 70 zł/m2. Stal to samo - ja płaciłem po 2k, teraz jest po 4...
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Stal to samo - ja płaciłem po 2k, teraz jest po 4...
    Blachodachówki nie kupowałem. Ale 28 lutego 2017r pręty fi6mm kupowałem po 2,5. 10 marca 2017 fi8 po 2,58 a fi10 i fi12 po 2,28.

    Podobno ceny EPS szaleją. 16 listopada 2017r. kupowałem Styropmin EPS80 0,030 po 234zł/m3 i była to cena bardzo podobna do styronet, gdzie teraz cena wynosi 320 zł. Czyli wzrost 37% w ciągu 3,5 roku. Sporo. Ale to 3,5 roku i asortyment, którego ceny niby nie zacytuję tytułu wątku
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 13-05-2021 o 23:44

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    odnośnie podwyżek- kolega się buduje i co go spotkam to przeżywa że wszystko skoczyło o 100 % aż wkurza mnie tym piepszeniem

    szybki google i jest czarno na białym że ten gigantyczny wzrost w ciągu ostatnich 12 miesięcy wynosi niecałe 5 %
    Ty nie szukaj w Internecie, tylko zadzwoń do składu budowlanego. Okaże się, że cena w Internecie nieaktualna i często nie ma jeszcze towaru.

    Na początku marca silikaty miałem od ręki. Teraz cena wzrosła o 25% i fabryka nie potrafi się określić, kiedy dostarcza. Ot jeden z przykładów.

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.200

    Domyślnie

    Wiadomo, że zawsze wszystko drożeje. Natomiast w z związku z sytuacją na rynkach jest niesamowita różnica w cenach stali 2020 ver 2021.
    Takie ceny na pewno będą przez cały 2021. Być może stal pójdzie w dół w 2022.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Ty nie szukaj w Internecie, tylko zadzwoń do składu budowlanego. Okaże się, że cena w Internecie nieaktualna i często nie ma jeszcze towaru.

    Na początku marca silikaty miałem od ręki. Teraz cena wzrosła o 25% i fabryka nie potrafi się określić, kiedy dostarcza. Ot jeden z przykładów.
    nie szukam w internecie tylko czytam statystyki - dane największej grupy handlowej PSB , owszem stal skoczyła więcej ale reszta nie aż tyle.




    Grupa PSB Handel S.A. śledzi ceny wiodących materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu, co pozwala obserwować zmiany trendów. W ostatnim miesiącu ceny materiałów średnio wzrosły o ponad 4%. Najbardziej wzrosły ceny płyt OSB – aż o 32%. Spadły natomiast ceny materiałów ściennych, kominów o ponad 6%.

    Ceny w kwietniu 2021 r., w stosunku do kwietnia 2020 r., średnio wzrosły o 4,7%. Odnotowano wzrosty w 19 grupach towarowych: płyty OSB (+32,4%), oświetlenia, elektryka (+9,6%), izolacje termiczne (+7,9%), sucha zabudowa (+7,9%), instalacje, ogrzewanie (+7,1%), ogród i hobby (+6,5%), dachy, rynny (+5,0%), narzędzia (+4,4%), wyposażenie, AGD (+4,0%), cement, wapno (+3,6%), płytki, łazienki, kuchnie (+3,0%), farby, lakiery (+2,7%), chemia budowlana (+2,6%), wykończenia (+2,5%), izolacje wodochronne (+2,2%), stolarka (+2,1%), dekoracje (+1,8%), otoczenie domu (+1,1%) oraz motoryzacja (+0,2%). Spadek cen nastąpił tylko w grupie ściany, kominy (-6,6%).

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Ty nie szukaj w Internecie, tylko zadzwoń do składu budowlanego. Okaże się, że cena w Internecie nieaktualna i często nie ma jeszcze towaru.

    Na początku marca silikaty miałem od ręki. Teraz cena wzrosła o 25% i fabryka nie potrafi się określić, kiedy dostarcza. Ot jeden z przykładów.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Blachodachówki nie kupowałem. Ale 28 lutego 2017r pręty fi6mm kupowałem po 2,5. 10 marca 2017 fi8 po 2,58 a fi10 i fi12 po 2,28.

    Podobno ceny EPS szaleją. 16 listopada 2017r. kupowałem Styropmin EPS80 0,030 po 234zł/m3 i była to cena bardzo podobna do styronet, gdzie teraz cena wynosi 320 zł. Czyli wzrost 37% w ciągu 3,5 roku. Sporo. Ale to 3,5 roku i asortyment, którego ceny niby nie zacytuję tytułu wątku
    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    nie szukam w internecie tylko czytam statystyki - dane największej grupy handlowej PSB , owszem stal skoczyła więcej ale reszta nie aż tyle.

    Grupa PSB Handel S.A. śledzi ceny wiodących materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu, co pozwala obserwować zmiany trendów. W ostatnim miesiącu ceny materiałów średnio wzrosły o ponad 4%. Najbardziej wzrosły ceny płyt OSB – aż o 32%. Spadły natomiast ceny materiałów ściennych, kominów o ponad 6%.

    Ceny w kwietniu 2021 r., w stosunku do kwietnia 2020 r., średnio wzrosły o 4,7%. Odnotowano wzrosty w 19 grupach towarowych: płyty OSB (+32,4%), oświetlenia, elektryka (+9,6%), izolacje termiczne (+7,9%), sucha zabudowa (+7,9%), instalacje, ogrzewanie (+7,1%), ogród i hobby (+6,5%), dachy, rynny (+5,0%), narzędzia (+4,4%), wyposażenie, AGD (+4,0%), cement, wapno (+3,6%), płytki, łazienki, kuchnie (+3,0%), farby, lakiery (+2,7%), chemia budowlana (+2,6%), wykończenia (+2,5%), izolacje wodochronne (+2,2%), stolarka (+2,1%), dekoracje (+1,8%), otoczenie domu (+1,1%) oraz motoryzacja (+0,2%). Spadek cen nastąpił tylko w grupie ściany, kominy (-6,6%).


    Właśnie buduje, w przyszłym tygodniu szalują strop.
    Beton b25 230-240 netto, trafił mi się bardzo w porządku handlowiec, który dał mi namiary na kolegów i coś tam taniej idzie kupić, płyty szalunkowe itp udało mi się kupić w spoko cenie. Dogadałem się na całą budowę z nim na 215 netto + w8 w gratisie. Oczywiście nasz kochany ***** *** zmienił VAT na beton i już oficjalnie się nie kupi na 8% tylko na 23% od marca 2020.
    Styropian szaleje bo podobno Chiny mocno ruszyły i wszystko ciągną co się da, aczkolwiek jest lepiej bo można już podobno kupić tak to nawet kupić był problem. Zimą patrzyłem etixx fasada 250?260? teraz 320.
    Stal dopiero co płaciłem f10 czy f12 po 3,85 jakoś vs grudzień 3,25 zł vs lato 2020 2,9zł. Tutaj kochania unia dorzuciła kolejny podatek oczywiście.
    XPS był 410 zimą teraz 460
    Zwykły styro był 160-180 jest 250 ~~
    PRUSZYŃSKI PANEL (rąbek) PD 510 S purmax ral 7016 45 netto m2 nie wiem ile był wcześniej, ale chyba w normie
    Wczoraj przywieźli mi Xelle Silke 12 na działówki 3,2 sztuka, 24 zdaje się koło 5,5zł miał. Dostępne od ręki w środę o 14 zamówiłem w czwartek rano miałem na budowie.
    Solbet 500 24cm 10zł z nim jest problem bo go ogólnie nie ma i ciężko dostać, zamawiają po 3-4 tiry miesięcznie, a dojeżdża 1 z H+H ten sam problem nie wiem jak porotherm, silka dostępna u mnie od ręki Xella.
    Od właściciela mojego składu budowlanego wiem iż OSB poszło mocno do góry, kupował po 100 teraz jest po 135-140. Na szczęście jej nie potrzebuje

    Także ogólnie nieprawdą jest iż poszło o 100%, ale faktem jest iż stal oraz styropian poszły o 50% oraz OSB, reszta standardowo koło 5% jak co roku.
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 14-05-2021 o 08:12

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    nie szukam w internecie tylko czytam statystyki - dane największej grupy handlowej PSB , owszem stal skoczyła więcej ale reszta nie aż tyle.
    Statystyki... to wszystko wyjaśnia.
    Statystyka jest jak bikini. Pokazuje dużo, ale nie to, co najważniejsze.

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    dla rekonesansu spytałem o cenę stropowych płyt kanałowych tam gdzie zamawiałem 2 lata temu. cena ta sama. 108 złotych brutto za m2

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    dla rekonesansu spytałem o cenę stropowych płyt kanałowych tam gdzie zamawiałem 2 lata temu. cena ta sama. 108 złotych brutto za m2
    to dla rekonesansu spytaj tam gdzie zamawiałeś stal, styropian i płyty osb ile teraz kosztuje a ile 2 lata temu

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Statystyki... to wszystko wyjaśnia.
    Statystyka jest jak bikini. Pokazuje dużo, ale nie to, co najważniejsze.
    pokazuje cenę . wolę statystyczną cenę ze 100 sklepów niż histeryczną opinię jednego czy nawet trzech majstrów którzy krzyczą że wszystko skoczyło o 100%

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Stal to samo - ja płaciłem po 2k, teraz jest po 4...
    2-3 lata temu płaciłeś 2k za stal? To chyba bez faktury na czarno.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    2-3 lata temu płaciłeś 2k za stal? To chyba bez faktury na czarno.
    aż sprawdziłem cenę stali - 2 lata temu grubaśny dwuteownik na podciąg - 3,7 pln brutto za kg

  18. #58

    Domyślnie

    Kolejny bonus zacząłem budowę miesiąc temu? Deski na deskowanie były po 550 pln m3, obecnie 700 pln m3.

  19. #59

    Domyślnie

    Kolejna ciekawostka równo tydzień temu 07.05 zamawiałem stal i płaciłem po 3900. Właśnie dzwoniłem na ten skład bo podobno podrożało. 4450zł f10. 550zł w tydzień.

  20. #60

Strona 3 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony