dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Dach płaski - technologia wykonania

    Nad garażem będę miał betonowy strop i dach płaski (czyli stropodach). Znajomy proponuje taka technologię krycia:
    1.grunt na beton
    2. papa podkładowa
    3. styropian I styropian spadkowy
    4. papa samoprzylepna
    5. papa nawierzchniowa zgrzewalna

    Będzie to trwale? Czy to poprawna technologia wykonania stropodachu? Garaż 33mkw, nieogrzewany.

  2. #2

    Domyślnie

    1.styropian układany spadkowo
    2. Wylewka betonową np. z miksokreta
    3.grunt
    4. papa podkładowa
    5. Papa wierzchniego krycia

  3. #3

    Domyślnie

    Drugi raz robilbys tak samo?
    Jaka masz papę podkładowa i wierzchnia?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam stop, izolację, styropian, papę

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Drugi raz robilbys tak samo?
    Jaka masz papę podkładowa i wierzchnia?
    Tak. Lemplast Super Grunt SBS, papa Lemar podkładowa +Lemar wierzchniego krycia.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Tak. Lemplast Super Grunt SBS, papa Lemar podkładowa +Lemar wierzchniego krycia.
    Pamiętaj tylko o klinach styropianowych z papy, obróbce itd. Mój dach masz tu na forum, w wątku pokarzcie swoje dachy. Dekarze określili że ok.

    Tak jak pisze Elfi też możesz. Tylko wtedy nie powinno się po nim za bardzo chodzić, nie zrobisz na dachu tarasu itd. Ewentualne remonty też wyjdą drożej, bo izolację, która jest bezpośrednio pod papą łatwo uszkodzić.
    Ostatnio edytowane przez donvitobandito ; 18-04-2021 o 10:33

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ja mam stop, izolację, styropian, papę
    Izolacja - czyli pewnie styropian
    Styropian - spadkowy?
    Papa - ale jak przymocowana do styropianu? Przez zgrzewania?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    izolacja paroszczelna - masa izolująca (jak dysperbit).
    Styropian zwykły dachowy twardy i na to spadkowy (miało być odwrotnie, bo spadkowy był bardziej miękki, ale ekipa pokpiła sprawę). Robiliśmy z dwóch różnych, bo taniej wychodziło niż gruby dachowy cięty na spadki.
    papa podkładowa dedykowana do styropianu i na to wierzchniego krycia. I chyba zgrzewane. Ale nie jestem pewna czy obydwie papy czy jedna.

  9. #9

    Domyślnie

    Pozwolę sobie podpiąć się pod pytanie, bo mam bardzo podobny "problem". W moim przypadku wygląda to tak, że mam stropodach zarówno na części użytkowej, jak i gospodarczej. W projekcie mam zaproponowany następujący układ:
    1. żelbet (projektowane B25, jest B30),
    2. folia paroizolacyjna,
    3. styrodur ze spadkami (planuje dać EPS/EPS Hydro, ale muszę jeszcze to skonsultować),
    4. gumowa podkładka (PVC, EPDM, raczej EPDM),
    5. deska tarasowo (wstępnie będzie warstwa żwiru jako zabezpieczenie membrany przed UV, uwzględnione w obliczeniach obciążenia).
    Odwodnienie jest z poziomu podkładki gumowej przez attykę.
    Wg mnie układ jest OK. Jednak zastanawiam się, czym zabezpieczyć powierzchnię zanim zostanie on wykonany (prawdopodobnie będzie razem z elewacją za parę miesięcy), żeby woda nie wsiąkała w strop. W stropie wykonane są tymczasowe odwodnienia, jednak, nie wszystko nimi spływa i woda stoi w paru miejscach, a dodatkowo jest kierowana na niego woda z jednej połaci dachu (około 70-75 m2). I tu mam trzy koncepcje, od najtańszej:
    1. zagruntowanie np.: Izohan WA (z racji B30, bo chyba słabo nasiąkliwy) + Izohan dysperbit (2-3 warstwy),
    2. zagruntowanie np.: Izohan WA + papa termozgrzewalna,
    3. zagruntowanie np.: Izohan WA + Izohan WM (3 mm).
    Co polecacie?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał xul Zobacz post
    Pozwolę sobie podpiąć się pod pytanie, bo mam bardzo podobny "problem". W moim przypadku wygląda to tak, że mam stropodach zarówno na części użytkowej, jak i gospodarczej. W projekcie mam zaproponowany następujący układ:
    1. żelbet (projektowane B25, jest B30),
    2. folia paroizolacyjna,
    3. styrodur ze spadkami (planuje dać EPS/EPS Hydro, ale muszę jeszcze to skonsultować),
    4. gumowa podkładka (PVC, EPDM, raczej EPDM),
    5. deska tarasowo (wstępnie będzie warstwa żwiru jako zabezpieczenie membrany przed UV, uwzględnione w obliczeniach obciążenia).
    Odwodnienie jest z poziomu podkładki gumowej przez attykę.
    Wg mnie układ jest OK. Jednak zastanawiam się, czym zabezpieczyć powierzchnię zanim zostanie on wykonany (prawdopodobnie będzie razem z elewacją za parę miesięcy), żeby woda nie wsiąkała w strop. W stropie wykonane są tymczasowe odwodnienia, jednak, nie wszystko nimi spływa i woda stoi w paru miejscach, a dodatkowo jest kierowana na niego woda z jednej połaci dachu (około 70-75 m2). I tu mam trzy koncepcje, od najtańszej:
    1. zagruntowanie np.: Izohan WA (z racji B30, bo chyba słabo nasiąkliwy) + Izohan dysperbit (2-3 warstwy),
    2. zagruntowanie np.: Izohan WA + papa termozgrzewalna,
    3. zagruntowanie np.: Izohan WA + Izohan WM (3 mm).
    Co polecacie?
    Moim zdaniem, nie jest to poprawna technologia, przy założeniu, że chcesz tam mieć finalnie taras.
    Uszkodzenie membrany praktycznie pewne w perspektywie czasu.

  11. #11

    Domyślnie

    A co Pan proponuje? Żwir może uszkodzić membranę czy raczej za mała wytrzymałość EPS na ściskanie?
    Sam taras ma między 1.9-2.2 m szerokości i jest po połowie obwodu (minimalizacja powierzchni piętra, bo parter się rozrósł)

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał xul Zobacz post
    A co Pan proponuje? Żwir może uszkodzić membranę czy raczej za mała wytrzymałość EPS na ściskanie?
    Sam taras ma między 1.9-2.2 m szerokości i jest po połowie obwodu (minimalizacja powierzchni piętra, bo parter się rozrósł)
    Jedno i drugie moim zadaniem. Bo przecież będziecie tam chodzić regularnie.
    Ja jednak nad warstwa izolacji zastosowałbym wylewkę betonową np. z miksokreta.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony