dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    FB jest dla matołów
    facebook to tylko narzędzie, jak z niego korzystasz to twoja sprawa.

    i nie, nie jest dla matołów , jest dla każdego.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Jak w temacie...
    Sypie się tu WSZYSTKO !!!
    Wypowiedzieć się nie można...
    Bany rozdają jak machanie cepem...
    Co i raz TRZEBA kliknąć zgodę na jakieś cuś...
    (Nawet już nie czytam na co się zgadzam)
    Tematy NAJNOWSZE są tak z 2012roku...
    No, ja je jeszcze pamiętam, ale czy o to chodzi?

    Stwierdzenie, ze to forum zeszło na psy jest zaszczytem dla psów!

    A co z nami?
    No, forumowiczami?

    Adam M.
    Załóż nowe Forum i tam się wypowiadaj jako Forumowicza, jako Założyciel i jako Moderator.
    Na FM nie musisz się publikować i nie musisz czytać postów.
    Nikt Ciebie do niczego na FM nie przymusza.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    No dziś to już jakiś kosmos , wchodzę w wątek woskuje zgoda, potwierdzam, wchodzę w drugi to samo i tak bez końca o co lata - nie wiem. Ze 30 razy już to samo klikałem
    Spróbuj https://brave.com/ nie będziesz musiał nic klikać i reklam też niewiele zobaczysz.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    facebook to tylko narzędzie, jak z niego korzystasz to twoja sprawa.

    i nie, nie jest dla matołów , jest dla każdego.
    Miałem na myśli przekazane treści
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    FB jest dla matołów przez chwile miąłem tam konto i nakaz-dej grupie w różnej tematyce sieczka jak ch.j
    Jestem moderatorem jednej z grup na FB dot. traw ozdobnych - utrzymanie tam jako takiego porządku w dyskusjach jest jak walka z wiatrakami. Wielkimi wołami mamy ogłoszenie na początku, aby używać lupek i odnośnika do popularnych pytań i co chwila te same pytania, nawet jednego dnia.
    A wszelkie próby uczenia ludzi zasad korzystania z FB kończą się wielką obrazą.

  6. #26

    Domyślnie

    Co do sensowności forum Muratora : tak ma ono sens . Po pierwsze , wystarczy zobaczyć statystyki wejść/przeglądających . Murator zawsze był bazą wiedzy o budowaniu i prawie każdy budujący w Polsce korzystał z tej wiedzy . Tu wiedza jest skondensowana i podana na kilka sposobów . Są doświadczenia ludzi budujących systemem gospodarczym , czyli tanio i odrobinę samemu . Są propozycje firm wykonawczych . Są porady : jak budować . Tutaj są też merytoryczne dyskusje budowlane . Jest rozważanie : wełna czy styropian , pompa ciepła czy gaz , itd . Podane jest to w przystępnej formie , bo jak ktoś zrobi wykład uniwersytecki , to zostanie sprowadzony na ziemię przez kilku innych . I to działa . Na początku budowy ludzie czytają forum . Później jak nabiorą odwagi udzielają się na nim . Piszą , bywa , po kilkadziesiąt tys postów . Kończą budowę i znikają powoli . To naturalna kolej rzeczy . Zdarza się jednak , że dawno już mamy dom zbudowany , kilkadziesiąt tys postów dorobku i ciągle chcemy pisać kolejne posty . No ale wkurzają nas te powtarzające się w nieskończoność pytania :silka czy pustak ceramiczny ? Styropian czy wełna ? I wtedy zdarza się coś głupiego napisać . Na FB cokolwiek by się nie napisało , to zostaniemy obrzuceni błotem . I taka jest różnica pomiędzy forum Muratora a mediami społecznościowymi .

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    To taki trend światowy ale z drugiej strony dziwić się jak podobno wszystkie media są w rękach 6-ciu ludzi jakiego pochodzenia ? ano pierwszeżędnego oczywiści całkowicie przypadkowo oczywiście ,jeszcze ze 2 lata i zabronią nam ze sobą rozmawiać nawet na ulicy bo w tak ZWANYCH DEMOKRATYCZNYCH już tego nie można ,wszystko jest antysemickie no i to słynne niezależne coś tam , tragedia , pozwolą nam dobrze gadać o różowych tęczach tylko .
    Nie, nic przypadkowego, Oni zwyczajnie inwestują w edukację i nie walą byków.

    Jak mniemam forum jest własnością prywatną, więc właściciel/właściciele na swoim poletku ustalają swoje reguły. Ty się do nich dostosowujesz albo szukasz innego miejsca/zakładasz swoje - w czym problem, nikt siłą nie trzyma.

    Ogólnie to stękanie prawicowe jest równie męczące jak tych na lewicy; ta sama moneta tylko druga jej strona, niczym się nie różnicie, niczym. Wszędzie spiski, wrogowie, każdy patrzy by sztylet wbić pod żebra, że nic już nie wolno, choć kiedyś to się żyło.

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    facebook to tylko narzędzie, jak z niego korzystasz to twoja sprawa. .
    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    utrzymanie tam jako takiego porządku w dyskusjach jest jak walka z wiatrakami.
    To nie jest prawda, że w pełni kontrolujemy narzędzie jakie mamy i to wszystko zależy od ludzi. Polecam poczytać sobie jak działa fejsbuk i jaką ma strategię. To nie jest przypadek, że jak się wchodzi na jakąś grupę to pierwsze co się widzi to "napisz temat" "zadaj pytanie" "skomentuj" "daj reakcję". Wyszukiwanie jest upośledzone nie dlatego że fejsbuk nie ma dobrych programistów - on ma dobrych marketingowców. Jest tam cały czas ruch, non stop ktoś co piszę - a ruch napędza pieniądz. Niestety, samo to, że napisanie tam pytania jest dużo prostsze i sama reakcja psychologiczna spowodowana tym, że za 5 min 10 osób skomentuje mój problem (co prawda 9 albo 10 komentarzy będzie z czapy) też budzi pozytywny bodziec i jest uzależniające.

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitrekkk Zobacz post
    ..., że nic już nie wolno, choć kiedyś to się żyło.
    Oj tak, kiedyś to jedliśmy kamienie i sraliśmy piaskiem ... a dziś, niektórzy by chcieli dokładkę cementu i popić wodą by zastąpić betoniarkę
    unde venis et quo tendis

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Jestem moderatorem jednej z grup na FB dot. traw ozdobnych - utrzymanie tam jako takiego porządku w dyskusjach jest jak walka z wiatrakami. Wielkimi wołami mamy ogłoszenie na początku, aby używać lupek i odnośnika do popularnych pytań i co chwila te same pytania, nawet jednego dnia.
    A wszelkie próby uczenia ludzi zasad korzystania z FB kończą się wielką obrazą.
    tylko po co komu to tzw utrzymywanie porządku i pilnowanie aby raz zadane pytanie więcej nie padło. grupy są od dyskusji tu i teraz .

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    . Niestety, samo to, że napisanie tam pytania jest dużo prostsze i sama reakcja psychologiczna spowodowana tym, że za 5 min 10 osób skomentuje mój problem (co prawda 9 albo 10 komentarzy będzie z czapy) też budzi pozytywny bodziec i jest uzależniające.
    Dokładnie - ci co mają wiedzę, nudzą się odpowiadaniem na setne to samo pytanie. I potem pozostają same bzdurne odpowiedzi nowicjuszy z błędami.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    tylko po co komu to tzw utrzymywanie porządku i pilnowanie aby raz zadane pytanie więcej nie padło. grupy są od dyskusji tu i teraz .
    bo z czasem ci co mają wiedzę, przestają odpowiadać - a udzielają się tylko świeżaki bez wiedzy.
    Dyskusja nie rozwija się gdy ktoś po raz setny w tygodniu zada pytanie "czy ciąć turzycę?". Ona stoi merytorycznie w miejscu.
    Niczego się nie uczy (tak naprawdę) ani zadający pytanie, ani odpowiadający.

    Dla mnie ideą dyskusji jest pogłębianie wiedzy a nie wałkowanie w kółko tego samego.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    bo z czasem ci co mają wiedzę, przestają odpowiadać - a udzielają się tylko świeżaki bez wiedzy.
    Dyskusja nie rozwija się gdy ktoś po raz setny w tygodniu zada pytanie "czy ciąć turzycę?". Ona stoi merytorycznie w miejscu.
    Niczego się nie uczy (tak naprawdę) ani zadający pytanie, ani odpowiadający.

    Dla mnie ideą dyskusji jest pogłębianie wiedzy a nie wałkowanie w kółko tego samego.
    ale dla kogoś kto nie wie jak ciąć turzycę, tak zadane pytanie pogłębi jego wiedzę. może jako moderatorka w takiej grupie inaczej to widzisz, normalny użytkownik i uczestnik takiej grupy nie czyta tych wszystkich postów, jak coś jest nieciekawe to to po prostu pomija i wraca gdy coś go zaciekawi.

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Jestem moderatorem jednej z grup na FB dot. traw ozdobnych - utrzymanie tam jako takiego porządku w dyskusjach jest jak walka z wiatrakami. Wielkimi wołami mamy ogłoszenie na początku, aby używać lupek i odnośnika do popularnych pytań i co chwila te same pytania, nawet jednego dnia.
    A wszelkie próby uczenia ludzi zasad korzystania z FB kończą się wielką obrazą.
    Byłem na grupach ogrzewania klimą, forach inwestycyjnych i rolniczych jakiekolwiek pytanie przekraczające wiedzę podstawową nie uzyskiwało odpowiedzi.
    Problem jest z tym że ludzie którzy się na czymś znają przeważnie nie marnują czau na FB.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Byłem na grupach ogrzewania klimą, forach inwestycyjnych i rolniczych jakiekolwiek pytanie przekraczające wiedzę podstawową nie uzyskiwało odpowiedzi.
    Problem jest z tym że ludzie którzy się na czymś znają przeważnie nie marnują czau na FB.
    mam zupełnie inne doświadczenia.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    mam zupełnie inne doświadczenia.
    Na fejsbuku wszystkie moje wpisy stają się własnością Cukierberga.
    A tutaj tłumaczy się przed senatorem z działań cenzorskich fejsbuka za pomocą wewnętrznej platformy "Task":
    https://www.youtube.com/watch?v=pOdrPruSnrw
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  17. #37
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Byłem na grupach ogrzewania klimą, forach inwestycyjnych i rolniczych jakiekolwiek pytanie przekraczające wiedzę podstawową nie uzyskiwało odpowiedzi.
    Problem jest z tym że ludzie którzy się na czymś znają przeważnie nie marnują czau na FB.
    A reszta nawet gwoździa w ścianę nie potrafi wbić , był tu taki jeden co wypierdolił fachowca który wywiercił mu dziurkę fi8mm o 1 cm w bok i bohater go wypierdolił jak sam stwierdził , pisać to on umiał nic po za tym .

  18. #38

    Domyślnie

    Ostatnio pojawia się tutaj coraz więcej takich typów, co najpierw zadają pytanie, a jak otrzymają niezadowalającą (w ich mniemaniu) odpowiedź to zaczynają cwaniakować, choć sami nie mają żadnej wiedzy.
    Dlatego ja już praktycznie przestałem udzielać odpowiedzi i pomagać innym. Niestety, albo ludzie sa coraz bardziej bezczelni, albo to pokolenie gimbazy zaczyna odwiedzać forum.
    ***** ***

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony