dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Którą ofertę PV wybrać? Proszę o pomoc w podjęciu decyzji.

    Witam,
    Wytypowałem instalacje którymi jestem zainteresowany i muszę teraz podjąć decyzję na co się zdecydować. Ogólnie wszystkie firmy pracują na wysokiej jakości przewodach, jedni stosują grubości 4mm inni 6mm, złączki chyba MC4, gwarancja na pracę 5 lat, ppoż w cenie, zabezpieczenia po stronie DC i AC, uziemienie instalacji, wszystkie produkty z polskiej dystrybucji. Po wstępnym prześwietleniu firm stwierdzam, że mogę raczej każdej zaufać i tego nie zepsują mam nadzieję, że się nie mylę.

    Pytanie o gwarancje produktowe - brać to pod uwagę z przymrużeniem oka, jako drugorzędne czy warto przy panelach mieć na uwadze jak najdłuższą gwarancję?

    Poniżej 5 propozycji. Wstępnie nastawiałem się na JaSolar + Huawei ale, że jestem wnikliwy zainteresowały mnie nowe panele Hyundai oraz propozycja z Jinko + Fox Ess ( Może ktoś tutaj coś więcej powie? ) Bardzo czytelne warunki gwarancji z możliwością przedłużenia do 20 lat.
    Inwenter Solis który jest zamontowany na wieży Eiffla czy u Elon Musk też wzbudził moją ciekawość...

    1. Ja Solar Jam60S20-380/MR-BF (12lat gw. ) + Solis-3P8K-4G (10 lat gw.) = Cena: 31 500zł brutto 8,36kWp (Opcja z Huawei +550zk dopłaty)

    2. Hyundai HiE-S400VG (20lat gw.) + Huawei Sun2000-8KTL M1 (10 lat gw.) = Cena: 33500zł brutto. 8kWp

    3. Jinko JKM 465M-7RL3-V ( Seria Tiger LM ) (12lat gw.) + Fox ESS T8 8kW (12lat gw.) + Badanie kamerą Termowizyjną
    ( Opcjonalnie 2 optymalizery Tigo TS-4-A-0 +400zł ) = Cena: 31 000zł brutto. 8,37kWp

    4. Trina TSM-375DE08M ( 15lat gw.) + Sofar 8.8KTL-x (10lat gw.) ( Opcjonalnie Huawei +500zł ) + Badanie kamerą = Cena: 33 500zł brutto. 8,25kWp

    5. Ja Solar Jam60S20-385/MR (12lat gw.) + Huawei Sun2000-8KTL M1 (10 lat gw.) + Badanie kamerą = Cena: 33 750zł. brutto 8,47kWp

    Co wybrać, dlaczego? Jakieś za lub przeciw?
    Warto dopłacać do najdroższej opcji wydłużając czas zwrotu czy ta najtańsza jeśli poprawnie zrobiona też zda egzamin?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja wybierając szukałem komponentów sprawdzonych, które pojawiają się w zestawieniach jakości/awaryjności itp. Od razu odstrzeliłem rzeczy mało popularne jak americansolar czy viessmany. Nie że są złe, ale wolę rzeczy masowo montowane. Wybrałem panele Longi i Huawaia. Po miesiącu jestem zadowolony, w kwietniu 945 kW z 10KW wschód-zachód.
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  3. #3

    Domyślnie

    Trzecia opcja wydaje się być najlepsza, panele Jinko sprawdzone, a falowniki Foxess są nowe na naszym rynku, ale zagranicą ludzie je chwalą Myślę że się sprawdzą.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwiazdoor Zobacz post
    Inwenter Solis który jest zamontowany na wieży Eiffla czy u Elon Musk też wzbudził moją ciekawość...
    Typowe triki marketingowe...
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony