dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Badanie gleby trawnik a pHmetr niezgodności

    Witam

    Mam taki dylemat, od dłuższego czasu walczę z trawnikiem i byłem przekonany, ze mam glebę bardzo kwaśną. Kupiłem pH metr elektroniczny przeprowadziłem badania w kilku miejscach i wychodzi na wyświetlaczy Ok 4,5 - 5. Oddałem tez próbkę gleby do badania do stacji chemiczno rolniczej i jak otrzymałem wyniki to się bardzo zdziwiłem. Według nich pH u mnie w ogrodzie to 8.0 i komu teraz mam wierzyć. Proponowane plany nawozowe to siarczan amonu co dwa tygodnie 25g na m2.

    Czy można to jeszcze jakoś zweryfikować, bo gdzieś jest błąd i to bardzo poważny ???

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No cóż, na stacji mają chyba trochę lepszy PHmetr, niż ten za 50zł.
    Lepszą metodą pomiaru PH domowym sposobem jest kwasomierz glebowy z płynem Helliga
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mart2 Zobacz post
    Czy można to jeszcze jakoś zweryfikować, bo gdzieś jest błąd i to bardzo poważny ???
    Płyn Helliga i paski jak chcesz weryfikować. Bardziej ufałbym stacji niż elektronicznemu phmetrowi.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    elektroniczny musi być co jakiś czas kalibrowany kwasem solnym

  5. #5

    Domyślnie

    Ma ktoś może instrukcje jak należy prawidłowo przygotować taką próbkę do badania ?? Bo zastanawiam się czy nie dać jeszcze raz do zbadania ??
    Mam pytanko jeszcze czy nic nie zakłócało badania jak miesiąc temu wysłałem nawóz wapniowo magnezowy ??

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    po to nawóz ma wapń by zmienić odczyn

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Trzeba było zrobić badanie zanim zacząłeś kombinować z korekcją PH gruntu
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #8

    Domyślnie

    Jak już dawałeś jakieś nawozy albo coś kombinowałeś w ziemi to raczej wszędzie wyjdzie przekłamany wynik pH. Samemu najlepiej mierzyć paskami (chyba 7 zł kosztuje cały blister - ostatnio kupowałem)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony