dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie PILNE !! - Jak wyrównać nadproże ze ścianą.

    Witam,

    Szybkie pytanie jak to zrobić zgodnie ze sztuką żeby nie pękało. Z lewej strony mamy narożnik budynku, na kolejnej warstwie po wyrównaniu wieniec.

    Myślałem nad kilkoma opcjami, wylać poduszkę z betonu wyrównująca nadproze ale trzeba czekać kilka dni.
    Zrobić wycinkę w pustaku ok 5/6 cm i polecieć na klej cienkowarstwowy na bloczek i zaprawę na nadproze.
    Dociąć kawałek bloczka normalnej wysokości domurować do nadproża a nad nadprożem dać niższego tylko wtedy nie będzie zakładu spoina nadproża będzie równo ze spoiną bloczków.



    Ostatnio edytowane przez Maratoro ; 18-04-2021 o 12:56

  2. #2

    Domyślnie

    podciąć pustaka

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    419

    Domyślnie

    Zaszaluj i wylej z gotowej mieszanki B25 z worka, na nastepny dzien spokojnie muruj dalej na klej. Nadproza warto sobie samemu, dwa pręty, kilka 6mm pospawanych i wylewasz na równo

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maratoro Zobacz post
    na kolejnej warstwie po wyrównaniu wieniec.
    Obciążenia przenoszone przez takie nadproże będą znikome. Rób energooszczędnie - nadproże prefabrykowane z BK na dociętych bloczkach z BK.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Obciążenia przenoszone przez takie nadproże będą znikome. Rób energooszczędnie - nadproże prefabrykowane z BK na dociętych bloczkach z BK.
    Szkoda ze tego nie napisałeś w innym poście jak szukałem nadproży ;D myślałem o takich, ale finalnie wziąłem strunobetonowe ze względu na wytrzymałość.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony