dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar the rock
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    zaglębie
    Kod pocztowy
    41-300
    Posty
    10

    Domyślnie Dom całoroczny, jednorodzinny 35m2 formalności do zgłoszenia

    Dzień dobry,
    Życie zmusiło mnie do przeprowadzki. Posiadam działkę, 1 hektar, z MPZP pozwalającym postawić mi całoroczny, jednorodzinny, wolnostojący dom (nie dom rekreacyjny!) .
    Jako, że mieszkam tylko z kotem i nie chce się narażać na kredyt do końca życia, to postanowiłam postawić dom 35m2 na zgłoszenie.
    Tutaj mam pytanie... Jakie dokumenty są mi niezbędne aby tego zgłoszenia dokonać? Czy potrzebuje planu budowlanego? Czy wystarczą rzuty, przekroje, elewacja i naniesiony na mapę zasadnicza budynek?
    Mam milion sprzecznych informacji.
    Jeśli ktoś z Dąbrowy Górniczej przechodził ten proces, to byłoby idealnie.

    Dziękuję za każdą pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    dom do 35m2 ma przeznaczenie rekreacyjne lub jako pomieszczenie gospodarcze a nie stale mieszkalne . Jak znasz warunki zabudowy dzialki to zglaszasz do starostwa zamiar rozpoczecia budowy albo budynku gosp albo rekreacji , rzut zalaczasz, info o przylaczach, mapke z rysunkiem usytuowania na dzialce, akt wlasnosci dzialki i juz masz z glowy. "Pomieszkujesz najpierw".. Bo jak "na stale" lub zapragniesz sie rozbudowac o 5m2 to juz trzeba przeksztalcic budynek na dom mieszkalny kolejnym zgloszeniem. Ja nie mialam pozwolenia nawet na 35m2 zeby zbudowac domek goscinny obok na pustej dzialce za moim domem.bo taki plan zagospodarowania - 15m od ulicy nic nie moge stawiac
    Ominelam ten przepis kupujac dom mobilny prefabrykowany na indywidualne zamowienie, 10m x4 m zarejestrowany jako przyczepa. Ma zdejmowane kola, podpory nogi na ktorych stoi i dyszel. Podlaczone media pod moj dom glowny...

  3. #3
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał the rock Zobacz post
    Dzień dobry,
    Życie zmusiło mnie do przeprowadzki. Posiadam działkę, 1 hektar, z MPZP pozwalającym postawić mi całoroczny, jednorodzinny, wolnostojący dom (nie dom rekreacyjny!) .
    Jako, że mieszkam tylko z kotem i nie chce się narażać na kredyt do końca życia, to postanowiłam postawić dom 35m2 na zgłoszenie.
    Tutaj mam pytanie... Jakie dokumenty są mi niezbędne aby tego zgłoszenia dokonać? Czy potrzebuje planu budowlanego? Czy wystarczą rzuty, przekroje, elewacja i naniesiony na mapę zasadnicza budynek?
    Mam milion sprzecznych informacji.
    Jeśli ktoś z Dąbrowy Górniczej przechodził ten proces, to byłoby idealnie.

    Dziękuję za każdą pomoc.
    Na stronie https://dom25tys.pl/ masz sporo projektów a na jutubie on kręci odcinki od 3 lat z budowy swoich domków i wyjaśnia co i jak więc pooglądaj i wszystkiego się dowiesz ba jakiś czas temu przekształtał jaden z tych budynków na normalny dom co kosztowało go jak dobrze pamiętam 2,5 tys zł .

  4. #4

    Domyślnie

    Tzw 35 m2 na zgłoszenie dotyczy powierzchni zabudowy a nie powierzchni użytkowej. Jak odejmiesz ściany i komin to zostanie 25 m2 albo i mniej. Kontener budowlany ma wymiary 6/2,5m, Twój dom miałby być półtora razy większy a w nim wiatrołap, jakiś przedpokój, kuchnia, łazienka i pokój.
    Zbuduj sobie normalny domek, w którym będziesz mogła się zameldować. Dom o powierzchni 50m będzie niewiele droższy od 25 m.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Na stronie https://dom25tys.pl/ masz sporo projektów a na jutubie on kręci odcinki od 3 lat z budowy swoich domków i wyjaśnia co i jak więc pooglądaj i wszystkiego się dowiesz ba jakiś czas temu przekształtał jaden z tych budynków na normalny dom co kosztowało go jak dobrze pamiętam 2,5 tys zł .
    Tylko ostrożnie z wzorowaniem się na tej stronie i kanale, ten człowiek miał działkę jakąś rolną, nie pamiętam czy nie siedlisko, domu buduje jako gospodarcze. Podobno jeden przekształcił.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony