dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Ogrodzenie - czy takie coś przejdzie?

    Dzień dobry,
    Parę lat temu kupiłem sobie działeczkę w spokojnym miejscu. Po jakimś czasie działka za moją została sprzedana - normalna sprawa. Gdy dowiedziałem się że będę miał sąsiada od strony której mam taras i odbywa się całe życie wiosna-lato-jesień zasadziłem dosyć wysokie thuje. Niestety sąsiad maksymalnie przysunął się domem do mojej granicy działki i co gorsza wywalił ogromne okno na piętrze z widokiem prosto do mojego salonu i na taras :/
    Teraz siedząc na tarasie co chwilę widzę, że ktoś nas obserwuje, czy to sąsiad czy jego dzieci. Dodatkowo sąsiad jest zapalonym mechanikiem i pedantem i potrafi cały dzień hałasować a cały hałas odbywa się oczywiście przed moimi oczami ponieważ jego rodzina siedzi po drugiej stronie domu gdzie sobie zrobili swój taras.
    Dodam, że na nic zdał się dialog ponieważ "on jest u siebie i może sobie robić co chce"

    Dlatego wpadłem na taki pomysł i wolę się poradzić nim zaczne szukać sposobu na realizację go. Chciałbym wykopać moje thuje i w miejscu na odległości 25 m wymurować taką wielką donicę wysoką na dwa metry a następnie przesadzić do niej thuje. Poniżej wizualizacja jakby to miało wyglądać. Jeżeli chodzi o sprawy związane z cieniem itp. to sąsiad nie mógł by nic zarzucić ponieważ ogrodzenie miałby po swojej północnej stronie (u mnie południowa). Pytanie czy można coś takiego zrobić.
    Donica + drzewka dadzą wysokość ok 4 metrów już w pierwszym roku i pozwolą mi zachować trochę prywatności, wypełnienie donic ziemią odizoluje trochę od hałasu (cudów się nie spodziewam ale dobrze jest nie widzieć źródła hałasu - człowiek mniej się denerwuje). Nie chce czekać kilku lat aż thuje urosną - życie jest zbyt krótkie. Proszę o poradę.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2021_04_18_20_47_30_Dokument1_Word.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	18,8 KB
ID:	454942

  2. #2

    Domyślnie

    Bez stresów, zgrzytów, awantur i spraw w sądzie- wysokość ogrodzenia do 2,2m. Łącznie.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Ale przecież KK89 nie robi płotu tylko "donice" z tujami w całości na swojej działce.
    Prawno-formalnych problemów chyba nie ma. Trzeba by się tylko upewnić czy tego typu budowla ma jakieś regulacje dotyczące odległości od granicy działki. Wysokość nie wydaje się być jakimkolwiek problemem.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony