dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Brama Wiśniowskiego - beznadziejna brama czy beznadziejny montaż? Czy wszystko OK?

    Witam,
    generalnie zamontowano mi bramę już jakiś czas temu. Nie zwracałem uwagi na to do czasu, aż nie zaczęły mi się pojawiać w garażu stonogi murowe i pająki. Przyjrzałem się bramie po zasunięciu rolet i jest sporo prześwitów i szpar w szczególności w prawym i lewym dolnym rogu. Czy jest to poprawny montaż czy też sama brama jest beznadziejna? Kolejny problem to fakt, że raz na jakiś czas brama otwiera mi się wolno, musi zrobić pełny cykl otwarcia i nie da się jej zatrzymać i zamknąć. Można zatrzymać, ale i tak się otworzy po ponownym wciśnięciu przycisku. Rozmawiając z kimś z Somfy, poradzili mi sprawdzić komunikaty na wyświetlaczu. Wszystko jest OK, C1,C2 i C4. Tak więc spadki/zaniki napięcia odpadają, miał ktoś podobny problem?



    Widok na większą część bramy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cala_brama.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	54,8 KB
ID:	454948

    Szczelina u góry
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gora.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	70,1 KB
ID:	454949

    Lewy dolny róg
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lewy_dolny_rog.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	60,3 KB
ID:	454950

    Szczelina przy lewym górnym rogu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lewy_gorny.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	53,6 KB
ID:	454951

    Prawy dolny róg
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	prawy_dolny.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	36,1 KB
ID:	454952

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wybacz, ale słowo "beznadziejny" w tym temacie nie pasuje.

    Jaką masz szczelność swojej bramy wg deklaracji? Pewnie gdzieś w papierach masz to napisane. Jak znajdziesz i porównasz z konkurencją to uznasz, że jednak bramy tak mają.

    Bramy nie są szczelne!

    Możesz się dokładnie przyjrzeć prześwitom. Poprawić uszczelki w narożnikach, wyregulować docisk. Powinno pomóc, ale żyjątek nie zatrzyma.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Nie stwierdzam, że brama jest beznadziejna, a pytam czy jest beznadziejna lub niepoprawnie zamontowana, czy też wszystko jest OK. Na szybko na internecie znalazłem, że współczynnik przenikania ciepła panelu wynosi 0,33 W/m2K, ale to raczej nie jest to o co pytasz, czyli szczelność. Druga sprawa jest taka, że nie bardzo rozumiem Twoją wskazówkę porównywania papier w papier z konkurencją. Interesuje mnie rzeczywistość i to, czy tak ma być, a nie to co jest na papierze. Jak takie spore szpary w dolnych narożnikach są dopuszczalne, to OK. Po prostu dziwi mnie fakt, że mam jedną z lepszych bram, renomowanego producenta i tak to wygląda. Dlatego też szukam potwierdzenia czy to jest normalne. Może akurat ktoś ma bramę Wiśniowskiego UniTherm i będzie w stanie mi potwierdzić, że jest OK.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Zrób zdjęcie przy normalnym oświetleniu do potwierdzenia ale wygląda mi na to, że masz za nisko wylaną posadzkę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony