dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wątpliwości dotyczące działki- MPZP

    Witajcie, rozważam zakup działki budowlanej, jednak mam wątpliwości dotyczące dwóch zapisów, mam wrażenie, że się wykluczają (?). Proszę o podpowiedź czy warto inwestować w tę nieruchomość. Chciałabym tylko dodać, że nigdy nie słyszałam o żadnych problemach na tych terenach. A oto te zapisy:

    - nie ustala się granic i sposobów zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie przepisów odrębnych, w tym terenów górniczych, a także obszarów szczególnego zagrożenia powodzią oraz obszarów osuwania się mas ziemnych

    - ze względu na położenie na obszarze zagrożonym potencjalnymi ruchami masowymi, w przypadku posadowienia obiektów budowlanych ustala się nakaz uwzględnienia przepisów odrębnych z zakresu prawa budowlanego oraz prawa geologicznego i górniczego

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamiq Zobacz post
    Witajcie, rozważam zakup działki budowlanej, jednak mam wątpliwości dotyczące dwóch zapisów, mam wrażenie, że się wykluczają (?). Proszę o podpowiedź czy warto inwestować w tę nieruchomość. Chciałabym tylko dodać, że nigdy nie słyszałam o żadnych problemach na tych terenach. A oto te zapisy:

    - nie ustala się granic i sposobów zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie przepisów odrębnych, w tym terenów górniczych, a także obszarów szczególnego zagrożenia powodzią oraz obszarów osuwania się mas ziemnych

    - ze względu na położenie na obszarze zagrożonym potencjalnymi ruchami masowymi, w przypadku posadowienia obiektów budowlanych ustala się nakaz uwzględnienia przepisów odrębnych z zakresu prawa budowlanego oraz prawa geologicznego i górniczego
    Nie wykluczają się. Pierwsze tiret mówi o tym, że MPZP nie ustala żadnych granic tylko odsyła do innych "przepisów odrębnych".
    Drugie tiret mówi, że te inne przepisy należy uwzględnić.
    Po prostu MPZP nic nie dodaje w tej materii, ale każe uwzględnić przepisy odrębne.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  3. #3

    Domyślnie

    Ok, ale czy to oznacza coś złego? Czy warto taką działkę kupić?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamiq Zobacz post
    Ok, ale czy to oznacza coś złego? Czy warto taką działkę kupić?
    Tego nie da się sprawdzić na podstawie samego MPZP, bo MPZP właśnie umywa ręce. Trzeba sprawdzić te inne przypadki określone w innych przepisach czy szkody górnicze, geologiczne i inne nie występują.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamiq Zobacz post
    Ok, ale czy to oznacza coś złego? Czy warto taką działkę kupić?
    Myślę, że to taka furtka/standardowa formułka dla Gminy (autora MPZP), że jakby coś to... miałeś sobie sprawdzić...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tania Dachówka Zobacz post
    Myślę, że to taka furtka/standardowa formułka dla Gminy (autora MPZP), że jakby coś to... miałeś sobie sprawdzić...
    No właśnie tak mi się wydaje, bo cała miejscowość praktycznie ma taki wpis, domy stoją tam od lat i nigdy nie słyszałam, żeby coś się działo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony