dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Komin systemowy

    Witam wszystkich. Mam dylemat przy wyborze odpowiedniego systemu kominowego do swojego domu. Najbardziej interesuje mnie komin uniwersalny - ponieważ nie wiem czy będę ogrzewał dom gazem / peletem czy pompą ciepła. Ta kwestia nie została jeszcze rozwiązana. Gazociąg mają robić jednak kto wie kiedy go uruchomią. Przeglądając oferty mam mętlik w głowie. Zastanawiam się nad następującymi kominami (wysokość komina 8m):

    1. Schiedel Rondo Plus 18 +2W
    2. Schiedel Wulkan CL-EKO 18+2W
    3. Rauch Uniwersal 18+2W
    4. Leier izolowany 18 +2W

    Czy macie jakieś opinie na temat wyżej wymienionych systemów lub macie jakiś inny pomysł jak rozwiązać sprawę z kominem. Ewentualnie może polecacie jakiś inny sprawdzony system kominowy. Wiadomo najlepszym produktem na rynku jest schiedel. Jednak różnice między poszczególnymi systemami są dość znaczące.

    Pozdrawiam,
    Paweł

  2. #2
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    A nie lepiej wybrać źródło ciepła ?
    Jeśli wybierzesz takie, które nie musi mieć komina oszczędzisz ładnych kilka tys.zl rezygnując z komina i które możesz dołożyć do np.pompy ciepła.

  3. #3

    Domyślnie

    Europa idzie w stronę zasilania prądem, więc najlepiej bezkominowy dom zrobić

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    W reszcie domu rekuperacja?
    Jak tak - odrzuć pellet, zrób w "kotłowni" rekuperację, zrezygnuj z komina wybieraj między PC, klimą i prądem.
    Jak WG i podpadasz pod WT2021 - to jesteś skazany na pellet wtedy bierz komin izostatyczny albo stalowy.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Schiedel Wulkan CL-EKO 18+2W
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  6. #6

    Domyślnie

    My wybraliśmy /moderowano/. To było w ubiegłym roku. Trochę siedziałem nad decyzją, sporo się konsultowałem i ogólnie uważam, że to dobra decyzja. Wszyscy mi potwierdzali solidne wykonanie i ogólnie jakość. Poza tym mam to, czego chciałem - bardzo długą gwarancję. Na więcej wniosków przyjdzie moment za jakiś czas - na razie tyle.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 14-04-2022 o 13:19

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał gontia Zobacz post
    My wybraliśmy /moderowano/. To było w ubiegłym roku. Trochę siedziałem nad decyzją, sporo się konsultowałem i ogólnie uważam, że to dobra decyzja. Wszyscy mi potwierdzali solidne wykonanie i ogólnie jakość. Poza tym mam to, czego chciałem - bardzo długą gwarancję. Na więcej wniosków przyjdzie moment za jakiś czas - na razie tyle.
    "Dają" ? Kto Ci "dają" długą gwarancje ? Właściciel tej firmy handlowej składającej kominy systemowe jest jeden.
    Rozpoczęcie działalności w 2016 roku więc ja bym się tak na Twoim miejscu nie napalał na długą gwarancję.
    Znam wiele podobnych firm, które działały kilka lat i zwinęły interes.
    To nie jest producent a firma handlowa składająca systemy kominowe z zakupowanych elementów.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 14-04-2022 o 13:19
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał gontia Zobacz post
    My wybraliśmy /moderowano/ To było w ubiegłym roku. Trochę siedziałem nad decyzją, sporo się konsultowałem i ogólnie uważam, że to dobra decyzja. Wszyscy mi potwierdzali solidne wykonanie i ogólnie jakość. Poza tym mam to, czego chciałem - bardzo długą gwarancję. Na więcej wniosków przyjdzie moment za jakiś czas - na razie tyle.
    Musisz chyba napisać w wątku o gwarancjach...
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 14-04-2022 o 13:20

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mania-murowania

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-005
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertJG Zobacz post
    "Dają" ? Kto Ci "dają" długą gwarancje ? Właściciel tej firmy handlowej składającej kominy systemowe jest jeden.
    Rozpoczęcie działalności w 2016 roku więc ja bym się tak na Twoim miejscu nie napalał na długą gwarancję.
    Znam wiele podobnych firm, które działały kilka lat i zwinęły interes.
    To nie jest producent a firma handlowa składająca systemy kominowe z zakupowanych elementów.
    Jestem wykonawcą i postawiłem już bardzo dużo kominów /moderowano/ i co mogę powiedzieć to ich wykonanie jest identyczne jak Schiedel Takie same pustaki jeżeli chodzi o jakość i wymiary zewnętrzne wysokie na 33cm , ceramika jest taka sama oraz pozostałe wykończenia W podstawowym zestawie jest nawet czapa betonowa a jak montowałem Schiedla to musiałem sam ją wylewać A jak porównuje ceny to Rauch jest dużo tańszy więc nie wiem czy jest sens przepłacać tylko dlatego że w projekcie projektant wrysował Schiedel pewnie to ma wpływ na jego cenę
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 14-04-2022 o 13:20

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie A ja jestem święty Mikołaj

    Cytat Napisał Mania-murowania Zobacz post
    Jestem wykonawcą i postawiłem już bardzo dużo kominów /moderowano/ i co mogę powiedzieć to ich wykonanie jest identyczne jak Schiedel Takie same pustaki jeżeli chodzi o jakość i wymiary , ceramika jest taka sama oraz pozostałe wykończenia W podstawowym zestawie jest nawet czapa betonowa a jak montowałem Schiedla to musiałem sam ją wylewać A jak porównuje ceny to Rauch jest dużo tańszy więc nie wiem czy jest sens przepłacać tylko dlatego że w projekcie projektant wrysował Schiedel pewnie to ma wpływ na jego cenę
    A ja jestem święty Mikołaj.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 14-04-2022 o 13:21
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mania-murowania

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-005
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertJG Zobacz post
    A ja jestem święty Mikołaj.
    Tak święty Mikołaj. który się na wszystkim zna Brawo Ty

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja kupiłem komin Brata. Pustaki proste, wszystko dobrze się składa. Narazie jest wszystko Ok.

  13. #13

    Domyślnie

    Schiedel to renomowany producent systemów kominowych. Rondo Plus jest popularnym modelem, który oferuje dobre parametry techniczne i wydajność. To solidny wybór.

  14. #14

    Domyślnie

    Systemy kominowe firmy Schiedel należą do najlepszych na świecie. Wiele osób wybiera Rondo Plus ze względu na jego wygodę i wysoką wydajność. To w sumie dobra opcja. wordle today

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jena47

    Zarejestrowany
    Jul 2023
    Skąd
    Śląskie
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Nakładanie kleju na te kominy wydaje się zabawne. Często robię to z nieużywaną rurką silikonową. Proces jest schludny i uporządkowany, gdy zdejmę zakrętkę z tuby, wlewam klej i zaprawę i ponownie zakręcam. Ponadto, ponieważ fugi zaprawy są nadal uszczelnione, czas schnięcia jest skrócony. geometry dash

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    varsovia011

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-114
    Posty
    15

    Domyślnie

    Może i ja się podepnę po poradę - chcę kupić kozę wolnostojącą do domku letniskowego, ale chciałabym też zastosować obudowę rury, żeby dłużej zatrzymać ciepło.
    Ktoś mi powiedział o tych gotowych systemach kominowych, i na pierwszy rzut oka wydaje się to niezłym rozwiązaniem.
    Pytanie dodatkowe - jak się montuje taki komin? czy składa się go samemu jak z "klocków", czy dowożą go w całości i ustawiają od góry?

    Prąd podłączą mi dopiero w zimie i plan jest taki żeby w tym roku postawić szkielet domku (dach na razie kryty papą), a w przyszłym realizować prace wewnątrz + ocieplić dach i przykryć go blachodachówką - i wtedy zamierzałam robić środek, łącznie z kominem. Jeśli komin systemowy jest dostarczany w całości, to musiałabym zmienić sekwencję działań.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Komin składa się z klocków.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 21-07-2023 o 18:56 Powód: literówka
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał varsovia011 Zobacz post
    Może i ja się podepnę po poradę - chcę kupić kozę wolnostojącą do domku letniskowego, ale chciałabym też zastosować obudowę rury, żeby dłużej zatrzymać ciepło.
    Ktoś mi powiedział o tych gotowych systemach kominowych, i na pierwszy rzut oka wydaje się to niezłym rozwiązaniem.
    Pytanie dodatkowe - jak się montuje taki komin? czy składa się go samemu jak z "klocków", czy dowożą go w całości i ustawiają od góry?

    Prąd podłączą mi dopiero w zimie i plan jest taki żeby w tym roku postawić szkielet domku (dach na razie kryty papą), a w przyszłym realizować prace wewnątrz + ocieplić dach i przykryć go blachodachówką - i wtedy zamierzałam robić środek, łącznie z kominem. Jeśli komin systemowy jest dostarczany w całości, to musiałabym zmienić sekwencję działań.
    Komin który akumuluje ciepło, świadczy o kiepskim urządzeniu grzewczym. Bardzo kiepskim....Nie mówiąc o jego trwałości w takiej sytuacji.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Komin ceramiczny zawsze będzie akumulował ciepło.
    Niezależnie czy temperatura spalin będzie 200 oC czy 100 oC.
    To jest właściwość ceramiki a nie kozy.
    Temperatura spalin z kozy to inny temat.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #20

    Domyślnie

    W odniesieniu do wyżej wymienionych systemów kominowych, warto zauważyć, że każdy z nich ma swoje cechy i specyfikacje. Schiedel jest znanym producentem systemów kominowych, ale istnieją również inne marki o dobrej reputacji na rynku. Candy Crush

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony