dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Żywica epoksydowa / poliuretanowa w cayłm domu

    Chodzi nam (wspólnie z żoną) po głowie zastosowanie żywica epoksydowej / poliuretanowej jak podłogi w całym domu tj. od garażu, przez łazienki, kuchnie, sypialnie, pokój dzienny aż po schody,
    W całym domu mam podłogówkę więc fajnie by to też współgrało.
    To wprawdzie jeszcze mało popularne (przynajmniej w PL), ale ludzie robią. Widziałem różne zdjęcia i fajnie to wygląda, no ale to tylko ... zdjęcia.
    Mam do Was kilka pytań:
    1. Wiecie gdzie w Krakowie, okolicach można pooglądać takie posadzki ? Jak się chce zobaczyć w realu jakieś posadzki z terakoty, gresy to można jechań np. do jakiegoś Max Flizu i cały dzień oglądać - a tutaj, przy żywicy nie mam pojęcia ... spotkaliście się ?
    2. Może ktoś z Was ma żywicę gdzieś poza garażem ? Jak się użytkuje ?
    3. Czy znacie/polecanie jakieś firmy, które zajmują się tym wraz z jakimś projektem, doradzeniem itd - najlepiej same kupią sprawdzoną żywice .... ?
    Ostatnio edytowane przez raryt ; 19-04-2021 o 11:30

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    żywice źle mi się kojarzą. ciężka chemia, plastikowe w dotyku.
    gres, drewno, panele. to są materiały do wnętrz.

  3. #3

    Domyślnie

    żywice źle mi się kojarzą. ciężka chemia, plastikowe w dotyku.
    gres, drewno, panele. to są materiały do wnętrz.
    No, jeśli się ostatecznie nie zdecyduje na żywice to wszędzie poza łazienkami i schodami dam panele winylowe - a jak tak patrząc z czego są wykonane, no to też tworzywo sztuczne.

    Ale nie o tym tutaj. Ja bym się chciał dowiedzieć czy ktoś wie gdzie można pooglądać je "na żywo", o firmy zajmujące się tym kompleksowo, i opinie tych którzy takie posadzki mają w domu (poza garażem)

  4. #4

    Domyślnie

    Żywice żółkną i rysują się > pomyśl o mikrobetonie.

  5. #5

    Domyślnie

    Żywice żółkną i rysują się
    To z doświadczenia wiesz ? Pytam, bo wszędzie gdzie czytam to piszą że się nie rysuje (mniej niż wspomniany mikrocement), a co do żółknięcia to niby żywica poliuretanowa nie powinna ...

    Kod:
     pomyśl o mikrobetonie.
    Tylko czy to się nadaję do całego domu np. salony - chodzi mi to że to taka dość "zimna" powierzchnia, nie wiem czy przyjemna. Ale tutaj podobne pytanie jak z żywicą - da się gdzieś takie rozwiązania na żywo pooglądać ?
    Ostatnio edytowane przez raryt ; 19-04-2021 o 17:26

  6. #6

    Domyślnie

    Żywice masz w galeriach handlowych, marketach, duzych firmach.

  7. #7

    Domyślnie

    Widziałem żywice na żywo u jednego z forumowiczów. Wyglada świetnie. Sam niedługo przymierzam się do zrobienia całego dołu domu w żywicy poliuretanowej.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ireneusz77

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    7

    Domyślnie

    Kiedyś próbowałem przekonać małżonkę do żywicy na całym poziomie domu, niestety bezskutecznie.
    Wtedy w Nowym Targu była firma sprzedająca żywice i pamiętam,że gość,z którym pisałem bardzo fajnie odpowiadał na moje maile z pytaniami.Zdaje się też,że mają jakąś ekspozycję,ale tego już nie jestem pewien.
    Pozdrawiam,
    Irek

  9. #9

    Domyślnie

    Jak dobrze wykonana to piękna sprawa i niepowtarzalna. Tylko drogo i elektrostatyka się kłania

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ireneusz77

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jak ja robiłem rozeznanie kilka lat temu,to nie było drastycznych różnic w cenach pomiędzy kafelkami,a żywicą.Oczywiscie kalkulowalem żywice w wersji "marmurek",a nie z efektami graficznymi.
    Żywica na pierwszy rzut oka wydaje się znacznie droższa,ale jak doliczyć do kafelek koszty klejów,fug,wszelkiego rodzaju listew progowych ta różnica topnieje.
    Dość istotny jest fakt,że ja te kalkulacje robiłem kilka lat temu. Od tego czasu nie monitoruje cen i nie wiem jak to teraz wygląda.

  11. #11

    Domyślnie

    no mi ten "marmurek kojarzy się z fabrykami, przemysłem. A i po dekadzie dwóch przenoszenia nacisków widlaków odspajaniem, A te z farbami miką i wkładem artyzmu poezja dla oczu . Aż szkoda meblami zasłaniać . No nieliczne firmy z płytek ceramicznych robią podobne cuda ,mozaiki obrazy na indywidualne zamóienie . Ale cena to koszt skromnego domu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony