dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Exclamation Czy możliwe jest wylanie się wody ze studni kręgowej?

    Witam wszystkich zebranych.

    Posiadam studnię kręgową (Dokładnie nie wiem ile jest metrów w dół tej studni, lecz wiem, że jest bardzo głęboka. Studnia znajduje się na dość dużym wzgórzu . Wcześniej próbowałem zmierzyć głębokość studni, ale zabrakło mi sznura, a sznur miał 10m ), od miesiąca borykam się z bardzo dziwną sytuacją.

    Zazwyczaj woda utrzymywała się na poziomie 6-8 kręgów w dół, teraz na dzień dzisiejszy jest na poziomie końca 3 kręgu i ciągle wzrasta. Boję się, że woda może "wylać", "rozlać się" i nie wiem czy może się tak stać, czy jest to dość normalne? U sąsiadów woda jest dość głęboko.

    link do zdjęcia - https://drive.google.com/file/d/1Lj2...ew?usp=sharing

    Z góry dziękuję za wszystkie wiadomości zwrotne. Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    tak, studnie artezyjskie mają taką właściwość.
    najwięcej jest w Australii, ale i w Polsce są miejsca gdzie występują

  3. #3

    Domyślnie

    Czy studnie artezyjskie występują na dość wysokim wzgórzu?
    Ile średnio wody jest w studniach kręgowych? (Wiem, że zależne jest od poziomu wód gruntowych, ale bardzo mnie to ciekawi)
    Rury które się w niej znajdują (dość głęboko) może samoistnie z nich wylewać się woda? Można to jakoś sprawdzić? Ponieważ chciałem zakupić pompę z pojeminikem 50l, lecz nie wiem czy jest sens.
    Czy w zwykłych studniach kręgowych (kopanych) jest możliwość, aż takich wysokich wód gruntowych, czy tylko w artezyjskich ?
    Z gory dziekuje za wyczerpujące wypowiedzi

  4. #4

    Domyślnie

    na szczycie najwyższego wzgórza raczej nie, ale na zboczu jak najbardziej.
    zależy od konstrukcji studni, poziomu wód i kąta tarcia wewnętrznego podłoża
    może
    zakup pompy może być dobry lub zły, w zależności od potrzeb i przyszłego użycia, które znasz tylko ty.
    studnia kopana też może być artezyjska, to zależy od umiejscowienia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony