dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Question Warunki Przyłączenia - rozdzielnica

    Dzień dobry,
    na początku chciałem się przywitać jako nowy użytkownik na forum.
    Przychodzę z następującym problemem. Dostałem warunki przyłączenia od Tauron Dystrybucja. Zgodnie z nimi po mojej stronie jest przygotowanie do podłączenia rozdzielnicę budowlaną z odpowiednim przewodem zasilającym.
    W następnych punktach warunków widnieje zapis:
    1. Miejsce przyłączenia: złącze kablowe nr ..., obwód kier. ..., zasilane ze stacji transformatorowej SN/nN
    2. a) Miejsce dostarczenia energii elektrycznej: zaciski prądowe na wyjściu przewodów od zabezpieczenia w złączu w kierunku instalacji odbiorcy
    2. b) Miejsce rozgraniczenia własności urządzeń elektroenergetycznych: zacisko prądowe na wyjściu przewodów od zabezpieczenia w złączu w kierunku instalacji odbiorcy
    4.Układ pomiarowo-rozliczeniowy na napięciu 0,4 kV;
    a) rodzaj układu: bezpośredni
    b) miejsce zainstalowania: w rozdzielnicy budowlanej
    5. Zabezpieczenia główne przedlicznikowe:
    a) prąd znamionowy: 25A,
    b) rodzaj: wkładka topikowa,
    c) lokalizacja: w rozdzielnicy budowlanej.

    Pytania brzmią
    1. czy moja rozdzielnica musi posiadać licznik, czy po prostu Tauron zamontuje mi od nich w mojej rozdzielnicy;
    2. czy owa rozdzielnica musi być w granicy działki, czy lokalizacja może być dowolna,
    3. jak wygląda proces po przygotowaniu rozdzielnicy. Muszę ją postawić na działce a następnie zgłosić gotowość wraz z kopią pozwolenia na budowę?
    4. Skąd prowadzony będzie kabel do mojej rozdzielnicy?
    3. kolejna kwestia kabel. jakie parametry powinienem wybrać.

    Z góry dziękuję za udzielone informacje i odpowiedzi. Zdaję sobie sprawę, że pytania są może lakoniczne, ale nigdy nie miałem do czynienia z tego typu zagadnieniami.

  2. #2

    Domyślnie

    Najłatwiej będzie znaleźć elektryka i dać mu te warunki które dostałeś. Będzie wiedział co ma robić, tym bardziej że protokół/oświadczenie będzie musiał podpisać ktoś z uprawnieniami.

  3. #3

    Domyślnie

    Weź elektryka a jeśli stawias dom to przede wszystkim złóż wniosek o złącze docelowe bo postawisz dom a będziesz miał ciągle erbetkę a na prąd docelowy poczekasz długo.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mieczyslav Zobacz post
    [B]

    Pytania brzmią
    1. czy moja rozdzielnica musi posiadać licznik, czy po prostu Tauron zamontuje mi od nich w mojej rozdzielnicy;
    2. czy owa rozdzielnica musi być w granicy działki, czy lokalizacja może być dowolna,
    3. jak wygląda proces po przygotowaniu rozdzielnicy. Muszę ją postawić na działce a następnie zgłosić gotowość wraz z kopią pozwolenia na budowę?
    4. Skąd prowadzony będzie kabel do mojej rozdzielnicy?
    3. kolejna kwestia kabel. jakie parametry powinienem wybrać.

    Z góry dziękuję za udzielone informacje i odpowiedzi. Zdaję sobie sprawę, że pytania są może lakoniczne, ale nigdy nie miałem do czynienia z tego typu zagadnieniami.
    ad1 Twoja rozdzielnica a raczej "erbetka" nie musi i nie ma potrzeby aby posiadała licznik. Licznik będzie umieszczony w skrzynce przyłączeniowej przez operatora ZE.
    ad2 w granicy działki będzie stała skrzynka przyłączeniowa a Twoja "erbetka" może mieć rożną lokalizację na działce ale pamiętaj najlepiej taka aby nikt nie powołany nie miał do niej bezpośredniego dostępu.
    ad3.Zapewne ZE wykona Ci przyłącze a ty do niego się podepniesz "erbetką" i zgłosisz to do ZE aby podpisać umowę na odbiór energii. To podłączenie dobrze by było gdyby zrobił Ci elektryk z uprawnieniami.
    ad4. Przewód będzie prowadzony ze ZKP czyli przyłącza.
    ad5. To też dobierze Ci elektryk.

  5. #5

    Domyślnie

    Z warunków ewidentnie wynika, że wniosek był złożony o prąd budowlany. Złącza docelowego na podstawie tych warunków nie będzie tylko kabel we własnym zakresie i zamontują licznik.
    Warunki o złącze docelowe brzmią inaczej.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony