dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Łączenie dachów

    Co to za typ łączenia dachów? Czy ta kalenica zaznaczona na czerwono leży na kalenicy garażu? Czy tu jest przejście pomiędzy poddaszami?




  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.204

    Domyślnie

    Dach wielospadowy. Ta kalenica nie ley na kalenicy garażu bo jest znacznie wyżej. Nazwijmy ja kalenica pośrednią. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    A czy tą kalenicę pośrednią trzeba wspierać słupami o strop czy ona moze być złączona z kalenicami obu dachów? Czy przenosi jakieś obciążenia czy tylko służy jako łącznik

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    A czy tą kalenicę pośrednią trzeba wspierać słupami o strop czy ona moze być złączona z kalenicami obu dachów? Czy przenosi jakieś obciążenia czy tylko służy jako łącznik
    Sorki ale co to za pytanie? Robisz to z projektem czy samowolkę? Jak rozumiem budujesz dom od podstaw więc wszelakie przeróbki techniczne a w szczególności jak tu dach powinien być uzgodniony z projektantem a nie dopytywać o porady techniczne na forum. Sądzisz że ktoś Ci tu wyliczy co i jak nie znając szczegółów.

  5. #5

    Domyślnie

    Chce wiedzieć czy zmiana na takie łączenie bedzie możliwa w kwestii technicznej a dopiero później projekt poleci do zmiany

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    Chce wiedzieć czy zmiana na takie łączenie bedzie możliwa w kwestii technicznej a dopiero później projekt poleci do zmiany
    Wszystko jest do wykonania, kwestia tylko czy projektant jest na tyle kumaty że sobie z tym poradzi. Najpierw należało z tym pytaniem udać się do projektanta a potem przedstawić jego rozwiązanie na forum do dyskusji.
    Nie jest to jakaś poważna zmiana aby nie mogła być zrealizowana.

  7. #7

    Domyślnie

    Z tym że u mnie z tyłu garaz jest trochę za krotki żeby zrobić pełną kopertę. Jest tylko 100cm od ewentualnej kalenicy pośredniej do końca garażu. Więc nie wiem czy moj projektant sobie z tym poradzi

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.204

    Domyślnie

    Co Ty chcesz zrobić? Czy Ty chcesz dopasować inny dach do swojego domu?! Czy masz projekt i chcesz go zmienić? O co tu chodzi? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9

    Domyślnie

    Chciałbym zmienić paskudne dla mnie łączenie dachów w dwa zęby.
    Narysowałem to sobie tak, chociaż nie jestem żadnym projektantem, mieliśmy solidworksa na studiach. I z tym chciałbym iść do projektanta.

    Od frontu kalenica wygladała by tak, chociaż nie wiem czy może leżeć na kalenicy garażu czy pod nią czy bez znaczenia, ale załóżmy że robimy ją pod. Wtedy wysokość od stropu domu do kalenicy to ok 233 cm:



    Tylko że z boku patrząc dla wysokości 233 cm kalenica (na czerwono) wychodzi poza obręb garażu (fioletowa ściana):



    Gdyby garaż był z metr dłuższy to pewnie nie było by problemu.
    Ale czy można by było zrobić coś takiego? Czyli obniżyć kalenicę do żółtego miejsca a wtedy tył dachu garażu ściąć jak pokazuje zielona linia:



    A oryginał łączenia wygląda tak:





    Ostatnio edytowane przez dedert ; 26-05-2021 o 21:43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony