dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Elewacja na gładko

    Witam,

    czy są jakieś nowe pomysły, by wykonać elewację "na gładko" - do pomalowania farbą ?

    Czytałem taki wpis: https://www.facebook.com/pg/Med-BUD-...45854918776027 użytkownika fighter1983,
    z którego wynika, że taką elewację jest wykonać ciężko i drogo.

    A takie produkty jak Ceresit CT34, Cekol-35 lub ewentualnie Greinplast K nakładane na warstwę zbrojącą nie dadzą rady ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał gp69 Zobacz post
    Witam,

    czy są jakieś nowe pomysły, by wykonać elewację "na gładko" - do pomalowania farbą ?

    Czytałem taki wpis: https://www.facebook.com/pg/Med-BUD-...45854918776027 użytkownika fighter1983,
    z którego wynika, że taką elewację jest wykonać ciężko i drogo.

    A takie produkty jak Ceresit CT34, Cekol-35 lub ewentualnie Greinplast K nakładane na warstwę zbrojącą nie dadzą rady ?
    Nie .
    Nie wiem co linkowales ale domyślam się że Olsztyn.
    Wymieniłeś jeden z tych produktów.

    Na gładko żeby miało to ręce i nogi - układ oparty jest o 2 tynki silikonowe 1mm i 0-ka
    Do tego dochodzi zupełnie inny standard przygotowania siatki z klejem

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.552
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Niestety kolego ja też miałem taki "szatański" pomysł ale mój przyszły wykonawca elewacji szybciutko mnie od tego odwiódł. Wcześnie przejrzałem strony kilku producentów i nie znalazłem systemu siatka+klej+"coś na to" i farba A kładzenie dwa razy tynku jak pisze kolega wyżej tylko po to aby uzyskać w miarę gładką ścianę chyba mija się z celem.

  4. #4

    Domyślnie

    A ja właśnie mam takiego wykonawcę, który regularnie robi takie elewacje "z czego popadnie", i całkiem nieźle mu to wychodzi.
    Chciałem zamienić to "co popadnie" na coś bardziej systemowego, by efekt był jeszcze lepszy.
    Np. dzwoniłem dziś do doradcy technicznego z firmy Sempre, który twierdzi że można tak zrobić używając ich kleju do siatki TU-200 + szpachlówka uniwersalne wapienno-cementowa ZS-640.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.552
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał gp69 Zobacz post
    A ja właśnie mam takiego wykonawcę, który regularnie robi takie elewacje "z czego popadnie", i całkiem nieźle mu to wychodzi.
    Chciałem zamienić to "co popadnie" na coś bardziej systemowego, by efekt był jeszcze lepszy.
    Np. dzwoniłem dziś do doradcy technicznego z firmy Sempre, który twierdzi że można tak zrobić używając ich kleju do siatki TU-200 + szpachlówka uniwersalne wapienno-cementowa ZS-640.
    OK, on twierdzi. A w razie czego da Ci na to papier? A jak Ci to popęka po pierwszej zimie i będziesz chciał zgłosić reklamacje? Rozpatrzy ją w ogóle?

  6. #6

    Domyślnie

    O papierach żadnych mowy nie ma. W okolicy gdzie ja się buduje to jedna wielka szara strefa. Wszystko opiera się na zaufaniu

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    To weź to na piśmie z wytycznumi jak to wykonać .
    Sto nie daje rady , caparol nie daje rady , Greinplast nie daje rady ...
    A tu ... Tani producent z tanim rozwiązaniem nagle odkrył cudo ? No proszę Cie...

  8. #8

    Domyślnie

    A te wszystkie domy, które mają tylko warstwę zbrojącą, bez tynku, stojące tak latami, i którym nic się nie dzieje ?

    A tu znalazłem cały system ETICS, bez tynku:
    http://www.concrete.org.pl/pl/na-sty...sa-szpachlowa/

  9. #9
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Mój kuzyn dobre 10 lat temu dał styropian siatkę klej i pomalował to farbą elewacyjną i jak wyglądało to wtedy tak wygląda i dziś ,kompletnie nic mu się nie dzieje .

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gp69 Zobacz post
    A ja właśnie mam takiego wykonawcę, który regularnie robi takie elewacje "z czego popadnie", i całkiem nieźle mu to wychodzi.
    Wrzuć fotki takich kilkuletnich elewacji (ujęcia podobne, jak sam linkowałes na FB).

  11. #11

    Domyślnie

    Nie zaspokoję Twojej ciekawości - nie dysponuję zdjęciami elewacji wykonanych przez wykonawcę.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    matko i corko...
    jak dla mnie to mozecie sobie to i zaprawa tynkarska mieszana na budowie z piachu i cementu obkladac.
    Mam ponad 1mln m2 etics na koncie - sprzedanych i kilkadziesiat tysiecy mkw wykonanych.
    Widzialem dzisiatki reklamacji wszelkiej masci, od spekan przez odpadajace tynki , odpadajace cale ocieplenia itd.

    Nie bede szukac jakis Fastow sempre i sluchac pierdzielenia przez telefon handlowcow ktorzy pracuja u producenta 2 miesiace i pierwszy rok w branzy.

    Mam wyrobione wlasne zdanie na w/w tematy i koniec kropka.
    Ludzie jezdza po pijaku majac 3,5 promila co weekend i im sie udalo - i twierdza ze to jest spoko - ten sam mechanizm,

    Elewacja na gladko: STO: 1mm + Stolit MP na gladko
    Greinplast TXB 1.0mm + MSX na gladko

    czyli oparte uklady o 2 tynki silikonowe , drugi wypelniajacy na 0.

    Wszelkiego rodzaju szpachle mineralne i to te z lepszych iu drozszych: typu Capalith Feinspachtell P oraz Capalith FassadenSpachtel P sobie nie radza.
    Co sie stalo z Cekolem C35 czyli tania wersja takiej szpachlowki - widac w tym poscie zalinkowanym z FB.

    Po to to wrzucam , zeby ludzi uchronic przed takimi konsenkwencjami bo naprawy takiego czegos sa dramatycznie drogie.

    Ale... jak kto chce - dorosli jestescie,
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gp69 Zobacz post
    Nie zaspokoję Twojej ciekawości - nie dysponuję zdjęciami elewacji wykonanych przez wykonawcę.
    Nie widziałeś dzieł Twojego wykonawcy? To jak Ty wybierasz wykonawców?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony