dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Przepływy / regulacja grzejniki aluminiowe

    Witam ,
    Chce zrównoważyć instalacje CO grzejniki aluminiowe radiatori 2000 wulkan 500 + zawory Heimaier z głowicami termostatycznymi .
    Zawory regulacja (10-150l/h) pompa alpha 2 miałem już urządzenie alpha reader , ale nie pomogło problem jest taki sam jak w aplikacji heimeiera czyli brak tego typu grzejników ogólnie wszędzie dostepne są tylko grzejniki stalowe płytowe , próbowałem to porównywać do modelu 21 lub 22 , ale wartości się różnią .
    Może ktoś zna się na tym i podpowie jak ręcznie wyliczyć potrzebny przepływ na zaworze dla mocy danego grzejnika czy liczby żeberek .
    Jak wyglada sprawa z taką regulacja czy przydatna jest jak są głowice na zaworach oraz czy przy wyliczeniach temperaturę zasilania i delte dla powrotu biorę dla -20 ?
    Jako sterowanie dodatkowe będzie krzywa grzewcza i tu właśnie nie mogę zrozumieć pod jaka temperaturę równoważyć układ skoro będzie zmienna zależnie od pogody za oknem.

    Jeżeli ktoś mierzył się z czymś takim , albo chce pomoc to z gory dzięki .

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nic ? Zero wiedzy na forum ? Może jednak znajdzie się ktoś ogarnięty w temacie ewentualnie jakiś instalator i doradzi w jaka stronę iść ze zrównoważeniem instalacji i prawidłowymi przepływami przy grzejnikach Alu i przyszłościowa praca pod PC .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony