dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Opaski drzwiowe (listwy maskujące) i krzywe ściany

    Witam,
    Potrzebuję pomocy z montażem opasek drzwiowych (listew maskujących). Ściany dosyć znacząco nie trzymają pionu, dlatego wstawione już ościeżnice odstają od nich ok. 1,5 cm w górnej części (przy podłodze są zlicowane ze ścianą). Przykładając opaski na równo z ościeżnicą powstaje w ten sposób szpara pomiędzy opaską a ścianą.

    Błagam o jakieś sugestie, w jaki sposób w takiej sytuacji zamontować opaski i wypełnić pustą przestrzeń.
    Poniżej zamieszczam zdjęcia poglądowe.

    Z góry dziękuję po stokroć za pomoc!!!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210420_2045502.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	82,1 KB
ID:	454982Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210420_2222342.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	80,4 KB
ID:	454983

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Akryl lekki szpachlowy?
    Chyba czymś takim miałem robiony ten sam temat ze szparami drzwi. To było jakieś 8 lat temu, więc już nie dam głowy co to dokładnie było. Ale zdało egzamin.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję pięknie za zainteresowanie się tematem Akryl to chyba dobry pomysł, ale jeszcze nie wiem jak te listwy przykleić, skoro tak odstają od ściany

  4. #4

    Domyślnie

    No ja połączyłbym szpachlę z szlifowaniem na :górkach"

  5. #5

    Domyślnie

    Trochę podrównać ścianę i załatwić sprawę akrylem. Akryl do 5-8 mm ładnie maskuje.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki wielkie gnago i mmmarcinn za podpowiedzi!!! Podrównanie ściany, to chyba najlepsze rozwiązanie i pewnie zrobię tak w kuchni, żeby nie było fuszerki. Natomiast w pokojach mam już pomalowane ściany i wolałbym uniknąć większych poprawek. Może da się to jakoś rozwiązać metodą na "sucho", tzn. bez szpachlowania?

    Wpadł mi ostatnio pomysł, aby pod listwę dać drewniany klin. Nie jestem jednak pewien, czy da się w ogóle wyciąć taki długi klin, który miałby w jednym końcu 15 mm grubości, a w drugim nawet 3 mm (w drugim pokoju potrzebny będzie jeszcze cieńszy klin o gr. 8mm-3mm).

    Drugi pomysł, to montaż listew na piankę i obróbka akrylem, chociaż pewnie w tym przypadku wypchnie listwę i nie będzie ładnie przylegała.

    Trzecia opcja, to podrównanie ściany w miejscu tylko pod listwą, ale w tym przypadku też za bardzo nie wiem, jak się za to zabrać, żeby nie narobić "bałaganu" wokół listwy.

    Może ktoś coś?

  7. #7

    Domyślnie

    Zrób wersję 2 i za 5 lat przy następnym malowaniu szpachluj ścianę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony