dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie obudowa wkładu

    Witam,

    mam białą cegłę za darmo (jako akumulacja) i chciałbym obudować wkład a na to płyty krzemianowo-wapniowe. Nigdzie nie czytałem aby ktoś używał białej cegły więc chciałbym dowiedzieć się od specjalistów czy jej użycie rodzi jakieś problemy w użytkowaniu kominka?

  2. #2
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał tabarly Zobacz post
    Witam,

    mam białą cegłę za darmo (jako akumulacja) i chciałbym obudować wkład a na to płyty krzemianowo-wapniowe. Nigdzie nie czytałem aby ktoś używał białej cegły więc chciałbym dowiedzieć się od specjalistów czy jej użycie rodzi jakieś problemy w użytkowaniu kominka?
    Używałem bloczków silikatowych do obudowy kominka czyli taka grubsza "biała cegła" .
    Nad to przyszły płyty akumulacyjne a na silikaty marmur.
    Działa to już od wielu lat bez zastrzeżeń ale kominek odpalany od święta albo jak chce mi się w weekend zrobić nastrój

    Zresztą na "plecach" kominka też są silikaty ale jako ściany
    Po drugiej stronie ściany, jak jest odpalony kominek, czuć przyjemne ciepełko po dotknięciu.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 21-04-2021 o 17:13

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Buduj z białej cegły, tylko po kiego grzyba krzemian wapnia?!

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Buduj z białej cegły, tylko po kiego grzyba krzemian wapnia?!
    Wtrącę się do dyskusji... Piotrze negujesz obudowywanie cegły, w sensie sama cegła wystarczy, czy negujesz rodzaj płyt?
    Pytam bo sam chce naprawić/przebudować kominek za pomocą białej cegły i zastanawiam się czy i jakie dodatkowe okładziny zastosować od środka, czy cegła wymaga dodatkowej ochrony od środka ze względu na temperaturę?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał martinpl Zobacz post
    Wtrącę się do dyskusji... Piotrze negujesz obudowywanie cegły, w sensie sama cegła wystarczy, czy negujesz rodzaj płyt?
    Pytam bo sam chce naprawić/przebudować kominek za pomocą białej cegły i zastanawiam się czy i jakie dodatkowe okładziny zastosować od środka, czy cegła wymaga dodatkowej ochrony od środka ze względu na temperaturę?

    Cegła to doskonały materiał budowlany. Po co ją izolować? Niech wciąga ciepło, potem niech je trzyma długo i jeszcze dłużej oddaje...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony