dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuna Zobacz post
    Widzę że sami ,,geniusze" się odezwali . Sprawa jest bardzo prosta . Budynek jest stary . Ma przyłącze jednofazowe . Dostałem warunki na przyłącze 3 fazowe 12,5 kW . W warunkach doczytałem co mam wykonać jako podmiot przyłączany. A jest to skrzynka licznikowa i przewody do haka na ścianie budynku + podłączenie istniejącej instalacji do nowej puszki (rozdzielnicy) wewnątrz budynku . Już zdążyłem się zorientować że elektryk który mi wycenił pracę na 4500 zł nie przeczytał nawet warunków . A praca jest do wykonania w jeden dzień . Krótko mówiąc szukam nowego elektryka . Powyżej napisałem że wycena jest za samą robociznę .
    Teraz już jasno opisałeś problem. Oczywiście że cena z kosmosu.
    Tylko przyłącze ze słupa do budynku chyba nie będzie robił elektryk tylko firma która dostała zlecenie od ZE.

  2. #22

    Domyślnie

    No widzisz, henrykow? I po co się szarpiesz?
    Do nauczenia pojęcia "przyłącze" :
    - przyłącze kablowe
    - przyłącze napowietrzne
    - przyłącze napowietrzno-kablowe.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    No widzisz, henrykow? I po co się szarpiesz?
    Do nauczenia pojęcia "przyłącze" :
    - przyłącze kablowe
    - przyłącze napowietrzne
    - przyłącze napowietrzno-kablowe.
    O co Ci chłopie chodzi?
    Autor te atu nie doprecyzował dokładnie pytania to raz, a dwa przyłącze o którym pisał jasno wskazywało że to przyłącze energetyczne ze słupa do skrzynki więc nie bądź cyniczny i jeżeli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia w temacie to nie rzucaj się bo to dogryzanie odwraca się przeciwko Tobie.
    Ale oczywiście nic ciekawego autorowi tematu nie masz do zaproponowania oprócz rozwałki jego tematu.

    Co do rodzaju przyłącza to jakiego rodzaju jest, jak to ma się do zadanego pytania?? bo nie widzę związku z opisywanym problemem przez kolegę Kunę.

  4. #24

    Domyślnie

    Daj spokój. Wszystko zostało wyjaśnione do postu #8, a ty dalej mącisz
    A najlepszy jest tekst w poście 11 -
    Cytat Napisał henrykow
    Jaka moc przyłączeniowa? I dlaczego tylko sama robocizna? Za materiał kto płaci?
    Bardzo mnie rozbawił.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Bardzo mnie rozbawił.
    No widzisz jak niewiele potrzeba aby zwykłego laika który uważa się za "elektryka" rozbawić.

    Ale żebyś jeszcze bardziej się rozbawił to zapytam ile się płaci i za co się płaci przy wykonywaniu przyłącza prądu do działki/ domu dla ZE.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow
    Ale żebyś jeszcze bardziej się rozbawił to zapytam ile się płaci i za co się płaci przy wykonywaniu przyłącza prądu do działki/ domu dla ZE.[/COLOR]
    Tyle, ile opiewa w Umowie przyłaczeniowej, bedącej integralną częścią Warunków technicznych przyłączenia.
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 22-04-2021 o 18:47
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Tyle, ile opiewa w Umowie przyłaczeniowej, bedącej integralną częścią Warunków technicznych przyłączenia.
    Nie Panie ignorancie, nie wiesz podstawowych zasad i warunków które można znaleźć w kilka sekund w necie.
    Za przyłącze prądu płaci się cenę zryczałtowana za każdy kW mocy przyłączeniowej przyłącza do 200 m a dokładnie to trzeba sprawdzić na stronie ZE odpowiedniego dla danego terenu i opłata ta jest wraz z materiałem i robocizną
    źródło - https://kb.pl/porady/przylacze-kanal...zialki-koszty/
    .
    Opłaty za przyłącze elektryczne zależą od wielu czynników. Chcąc obliczyć, ile kosztuje przyłącze prądu musimy uwzględnić trzy istotne czynniki:

    długość przyłącza
    moc przyłącza
    rodzaj przyłącza

    Opłata za podłączenie prądu do działki jest zryczałtowana i jednorazowa. Przybliżony koszt wykonania przyłącza o długości nieprzekraczającej 200 metrów wynosi:

  8. #28

    Domyślnie

    Kolejna kwestia do nauczenia :
    - umowa o przyłączenie.
    Dalej nie bedę się kopał z tobą, bo widzę, że nie ma sensu.
    Wróć do tematu, albo zapytaj autora, jaka kwotę ma podaną w Umowie przyłaczeniowej przy zmianie obecnego zasilania do budynku.
    Wsio.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  9. #29

    Domyślnie

    Autor tematu o ile się odezwie (może poda) to będzie miał kwotę do zapłaty tyle o ile kW zwiększył moc przyłączeniową.
    Natomiast te 4,5 tys która wycenę podał mu elektryk chodziło w przyłącze od przewodów zapewne chodzi o skrętkę ze słupa energetycznego od zacisku na murze do wykonania
    montaż skrzynki licznikowej na ścianie od strony przyłącza ;
    - położenie przewodów do i od skrzynki licznikowej na ścianie pod przyłączem to jest 2x 7 mb przewodu ; Przewód do rozdzielnicy wchodzi do budynku na wysokości 7 m.
    - montaż rozdzielnicy wewnątrz budynku ;
    - położenie 15 m przewodu na ścianie zewnętrznej budynku na wysokości
    7 m pod gzymsem . Połączenie z istniejąca instalacją ;
    - wiercenie dwóch przejść przez ścianę zewnętrzną budynku w gazobetonie.
    Uważam że tyle w temacie a Twoja zgryźliwość bo nie można tego nazwać dociekliwością jest porażająca.

  10. #30

    Domyślnie

    Elektryk właśnie kończy u mnie pracować . Koszt 2600 zł razem z jego materiałem. Dla Zakładu Energetycznego jestem winien za wymianę przyłącza 380 zł . Teraz do ZE wysyłam papier od elektryka - zgłoszenie wykonania prac oraz wpłacam pieniądze na konto i czekam na pracowników ZE którzy zamontują nowe przyłącze i licznik. Temat proponuję zamknąć .

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony