dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Nie daj się! - Złodzeje !

    Złodzieje najczęściej wchodzą przez drzwi wejściowe i balkon lub okno. Najważniejsze jest więc dobre ich zabezpieczenie.
    Ale rosnąca liczba włamań (jak podaje policja, w ubiegłym roku zostało okradzione co 400 mieszkanie) świadczy, że nie zawsze te zabezpieczenia doceniamy. I dość niefrasobliwie zachowujemy się nawet wówczas, gdy już staliśmy się ofiarą złodziei...>>>

    Co robimy, aby się zabezpieczyć na przyszłość? Nic - tak właśnie (jak wynika z badań przeprowadzonych przez SecurityPoint) zareagowało na włamanie 15,94 procent Polaków. Wstawiamy nowy zamek - taka odpowiedź pojawiła się najczęściej (21,47 proc. odpowiedzi). Pozostałe osoby zainstalowały alarm (10,14 proc. Polaków, ale aż 38,25 proc. Brytyjczyków) lub wstawiły okna antywłamaniowe (6,52 proc. Polaków i prawie 25 proc. Holendrów). Zamki okienne, które są najbardziej popularne w Wielkiej Brytanii (zakłada je 27,37 procent Brytyjczyków), zamontowało 5,8 proc. Polaków.

    Po włamaniu nie należy niczego dotykać ani sprawdzać, co zginęło - złodziej mógł zostawić ślady, które pomogą policji w poszukiwaniach. Jeżeli skradziono karty kredytowe, należy natychmiast zadzwonić do banku. O kradzieży innych dokumentów (paszportu, dowodu osobistego, prawa jazdy) również należy powiadomić odpowiednie urzędy tak szybko, jak to możliwe.

    - Jeżeli będziemy świadkami włamania, np. do mieszkania naprzeciwko, dzwońmy na policję. Bardzo istotne jest, aby zapamiętać wygląd sprawców, ilu ich było, w co byli ubrani. Jeżeli widzieliśmy samochód, którym przyjechali, należy zapisać numery rejestracyjne i markę auta. Możemy także spłoszyć włamywaczy, powodując hałas lub na przykład zadzwonić do sąsiada mieszkającego piętro wyżej, żeby otworzył i zamknął drzwi.

    Nigdy nie powinniśmy sami próbować przegonić włamywaczy - może to być niebezpieczne - przestrzega podkomisarz Marcin Szyndler z Komendy Głównej Policji.Włamanie to nie tylko strata dóbr materialnych. Kradzieży pamiątek rodzinnych i rzeczy osobistych nic nie zrekompensuje. - Włamanie jest naruszeniem podstawowej przestrzeni osobistej.

    Naruszenie jej wywołuje poczucie bezradności, kłopoty ze snem, złość na innych, powstrzymywanie się od podejmowania ważnych decyzji życiowych, a nawet poczucie bycia prześladowanym.

    Przy utracie szczególnie ważnych pamiątek osobistych lub wyjątkowo cennych rzeczy, możemy mieć poczucie, że straciliśmy część własnej przeszłości. Może to prowadzić nawet do stanów depresyjnych. Bez rozmowy z bliskimi lub psychologiem trudno niekiedy poradzić sobie ze stratą - wyjaśnia psycholog ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej Bartosz Zalewski.

    skopiowano z serwisu:

    http://ekorolbud.teczka.com/modules....rticle&sid=111

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Pozostałe osoby zainstalowały alarm (10,14 proc. Polaków, ale aż 38,25 proc. Brytyjczyków) lub wstawiły okna antywłamaniowe (6,52 proc. Polaków i prawie 25 proc. Holendrów).
    taaaa..... dobry tekst. Ja po wlamie jak widze zaliczylem sie do tych 10,14% i 6,52% Polakow. Wiadomo - madry Polak po szkodzie Skasowali mnie niezle a nie bylo mnie w domu raptem 3 godziny
    Przy utracie szczególnie ważnych pamiątek osobistych lub wyjątkowo cennych rzeczy, możemy mieć poczucie, że straciliśmy część własnej przeszłości. Może to prowadzić nawet do stanów depresyjnych.
    co prawda pamiatek mi nie zwineli ale sama swiadomosc ze ktos w szafie mim buszowal i wie jakie majtki nosze powodowala dyskomfort przez ponad kwartal.
    Taaaa.... moze to w koncu ukruci jalowa dyskusje czy warto inwestowac w okna i drzwi antywlamaniowe czy nie.
    Teraz caly parter u mnie w WK-II i P-4 jak i monitoring. Co prawda juz tam nie mieszkam, ale moja byla, ktora jeszcze dluzej przezywala to ze jej staniczki i fatalaszki jakis kiep dotykal, teraz swobodnie i bez lekow wyjezdza nawet na kilka tygodni
    www_teczka_com - dzieki za ten cytat
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #3

    Domyślnie

    Więc i ja coś dorzucę, coś dla tych których nikt nie okradł i mieszkają w bezpiecznej okolicy.
    Ponad pięć lat mieszkałem na działce, prowadziłem budowę, mieszkałem w nowym domku i wszystko było bosko w okolicy nikt nie kradł, nigdy za bardzo nie dbałem o zabezpieczenia i zawsze wydawało mi się że to bezpieczna okolica. Oczywiście planowałem zamki z atestem i inne wynalazki dla włamywaczy. Ale ponieważ wydawało mi się bezpiecznie wszystko odwlekałem. Pewnego dnia po powrocie do domu zobaczyłem otwartą bramę i serce stanęło. Dom opustoszyli dokładnie począwszy od wkładu kominkowego przez prywatne zdjęcia i inne pamiątki skończywszy na zabawkach dzieci, wodzie mineralne i papierze toaletowym. Po prostu kompletna wyprowadzka.
    Pamiętajcie NIE ODKŁADAĆ NA PÓŹNIEJ ZABEZPIECZEŃ domu i innych.
    PS. z tym zgłaszaniem na policję i zabezpieczaniem karty to nie warto się spieszyć.
    Pozdrawiam

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    redakcja powinna chyba stworzyć nowy dział "skopiowane z ekorolbud...."

  5. #5

    Domyślnie

    Redii napisał: PS. z tym zgłaszaniem na policję i zabezpieczaniem karty to nie warto się spieszyć.

    Redii dlaczego nie warto się spieszyć ?????
    Pozdrawiam!!!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał budynek06
    Redii napisał: PS. z tym zgłaszaniem na policję i zabezpieczaniem karty to nie warto się spieszyć.

    Redii dlaczego nie warto się spieszyć ?????
    Chyba miało być odwrotnie: "warto się pospieszyć", lub "nie warto zwlekać", ale ja się tam nie znam
    Tomek G.

    Domek (hmm, segment) zbudował deweloper , teraz się wykańczamy (finansowo)

  7. #7

    Domyślnie Re: Nie daj się! - Złodzeje !

    Cytat Napisał www_teczka_com
    Co robimy, aby się zabezpieczyć na przyszłość? Nic - tak właśnie (jak wynika z badań przeprowadzonych przez SecurityPoint) zareagowało na włamanie 15,94 procent Polaków. Wstawiamy nowy zamek - taka odpowiedź pojawiła się najczęściej (21,47 proc. odpowiedzi). Pozostałe osoby zainstalowały alarm (10,14 proc. Polaków, ale aż 38,25 proc. Brytyjczyków) lub wstawiły okna antywłamaniowe (6,52 proc. Polaków i prawie 25 proc. Holendrów). Zamki okienne, które są najbardziej popularne w Wielkiej Brytanii (zakłada je 27,37 procent Brytyjczyków), zamontowało 5,8 proc. Polaków.
    Ale rosnąca liczba włamań (jak podaje policja, w ubiegłym roku zostało okradzione co 400 mieszkanie)
    1/400...
    1/3 - inwestorzy, ktorzy polowe postow wystawiaja gdzie taniej, jak taniej, czy potrzeba itd.... jak bedziemy mieli tyle kaski co Angole lub Holendrzy.... bedziemy sobie wezowe pulapki instalowac. IMHO tekst bezuzyteczny i komercyjny. wszyscy znamy realia w polsce nie jestesmy tu od tygodnia....
    i prosze tez nie tlumaczyc, ze alarm rozwiazuje sprawe. w bogatych dzielnicach im wieksze zabezpieczenie - tym wiekszy kasek.
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  8. #8

    Domyślnie

    Dlaczego się nie warto spieszyć z kartą i policją, bo w mim przypadku to po wezwaniu policji miałem cały dom wymazany w czymś czarnym (do zbierania odcisków). Na dodatek musiałem jeździć na komisariat z 5 razy aby uzupełnić papierki do umorzenia sprawy.
    I poco to wszystko ? jak moją sprawę prowadziła pani policjant będąca na urlopie, a w przypływie szczerości jeden z policjantów powiedział że nie mają czasu na p[racę operacyjną bo toną w papierach i tylko z załatwionych papierów są rozliczani. (ja wiedziałem kto brał udział w „czyszczeniu’ mojego doku ale policja niemiała czasu.
    Więc poco ich wzywać ???
    tylko chyba po to aby im popsuć statystyki.
    Jeśli chodzi o kartę to bank odpowiada za realizację transakcji przez karty z użyciem podpisu podrabianego, a od chwili zgłoszenia kradzieży przez 24 godziny do pełnego zablokowania bank nie ponosi odpowiedzialność (ewentualna ubezpieczenie) (dane z PBK z roku około 2002/3)
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Co do policji to (odpukać) nie mam doświadczeń, ale myslę że zawsze warto wzywać i zgłaszać, nawet jeśli tylko do statystyk

    Natomiast karty należy bezwzględnie zgłaszać jak najszybciej, coraz więcej banków odpowiada juz od momentu zgłoszenia, lub nawet 24 godz. przed, a nawet jak przez pierwsze 24 godz. nie, to czym wcześniej zgłosisz, tym wcześniej ten termin upłynie.
    Tomek G.

    Domek (hmm, segment) zbudował deweloper , teraz się wykańczamy (finansowo)

  10. #10

    Domyślnie

    Przeżyłem włamanie w grudniu 2004, a nie tyle ja co dzieci. Weszli i zrobili straszny bałagan, ukradli raptem komputer i to złoma 4 letniego, ale dzieci to strasznie przeżły. Warto je chronić przed takim widokiem, nie wprowadzajcie dzieci do domu przed posprzątaniem go po takiej "wizycie"
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  11. #11
    Guest

    Domyślnie Dlaczego złodzieje - bo system ...

    Wiecie dlaczego ludzie mają pod górkę,
    dlatego ze nasz system w (RP) jest tak
    zbudowany.

    Niestety musimy sie męczyć i pracowac na tych darmozjadów.

    Bardzo przepraszam za tak szczerą terminologię.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony