dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie wymiana kaloryferów na podłogówke - frezowanie posadzki

    Witam,


    Obecnie posiadam w domu ogrzewanie mieszane, tzn. parter oraz łazienka na poddaszu podłogówka + 3 sypialnie kaloryfery + drabinka w łazience na piętrze.
    Planuje zlikwidować kaloryfery w sypialniach i metodą frezowania posadzki ułożyć ogrzewanie podłogowe.

    Teraz mam 2 rozdzielacze:

    * jeden na parterze, który obsługuje całe ogrzewanie podłogowe

    * drugi na poddaszu na 3 kaloryfery + drabinka w łazience

    Rodzielacz na kaloryfery jest zasilany rurą miedzianą fi22 i pytanie brzmi czy ta rura zasilająca może zostać użyta do zasilania ogrzewania podłogowego na te 3 sypialnie czy jednak trzeba wymienić na fi28? Chciałbym tego uniknąć.

    Powierzchnia to ok 60-65m2, będzie 6 pętli (rozstaw 15cm). Dodatkowo chciałbym na tym samym zasilaczu zostawić drabinke w łazience (służy tylko do ręczników więc temp 30-35 stopni w zupełności wystarczy).

    Dodatkowo przed rozdzielaczem z tej rury jest odprowadzenie do zasilania kaloryfera w garażu (zdjęcie w załączniku) i też chciałbym to zostawić (tam rówenież temp 30 stopni mi wystarczy do załamania temp w garażu).

    W załączniku wysyłam zdjęcie z rodzielacza na poddaszu oraz jak to wygląda w kotłowni.

    PS. Jeżeli ta informacja jest istotna to obecnie jest ogrzewanie jest zasilane kotłem na pelet (to nie był dobry wybór tak jak te kaloryfery) ale planuje już wymianę na pompe ciepła powietrze-woda.

    @EDIT

    Dodam, że odległość między kotłem a rozdzielaczem to max 2,5-3m (pomieszczenie pod rozdzielaczem to kotłownia). Oprócz kolanek / zagięć widocznych w kotłowni sa 2 pod posadzką jeszcze 90stopni.


    Z góry dziekuje za porady!

    Pozdrawiam,
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kotłownia.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	30,4 KB
ID:	455009   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozdzielacz pietro.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	29,5 KB
ID:	455010  
    Ostatnio edytowane przez autop ; 22-04-2021 o 14:53

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Rurka cu 22 wystarczy, wszystko moze być jak sobie zakładasz, kaloryfery będziesz musiał oczywiście kryzować. Polecam wstawienie dodatkowej grzałki z termostatem do drabinki.
    Może Cie zainteresuje:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...towo-lt-10tyś

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki mac_612!

    Przed wymianą ogrzewania to podłogowe najbardziej mnie to blokowało. Wymiana pionu wiązałaby się z za dużym remontem

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Rozdzielacze masz też do wmiany, ale to nie duży koszt. W temacie który podlinkowałem, masz relacje z "frezowania" bruzdownicą.
    Ostatnio edytowane przez mac_612 ; 22-04-2021 o 17:03

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś 'lubi' zabawy we frezowanie bruzdownicą to polecam. Pasuje odpowiednia pogoda i kierunek wiatru aby przeciąg wywiewał za okno i załatwić to w miare 'na raz'.
    Nie rób małych promieni i nie tnij za głęboko żeby nie rozwalić za bardzo wylewki.
    Jeżeli to na parterze to czy masz odpowiednio grube ocieplenie min. 7-8cm?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Bez odkurzacza przemysłowego to masochizm

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_612 Zobacz post
    Bez odkurzacza przemysłowego to masochizm
    Z odkurzaczem i w przeciągu. Na mokro to chyba nie przejdzie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony