dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie taras z płyt betonowych z fugą żywiczną

    Wykonawca proponuje położyć płyty betonowe na obecnym tarasie betonowym zabezpieczone fugą żywiczną. Czy takie rozwiązanie wymaga dodatkowej hydroizolacji, czy fuga żywiczna załatwia sprawę? Płyty są odlewane więc występuje różnica wymiarów, którą podbudowa ma pomóc zniwelować na ile to możliwe. Zastanawiam się jednak czy bezpośrednio pod te płyty nie powinna jednak iść powiedzmy jakaś geowłóknina i folia PVC?

  2. #2

    Domyślnie

    Czyżby nikt tego nie stosował? W takim razie chyba należało by podejrzewać, że to nie najlepszy pomysł. Zacząłem się do tego zastanawiać, jak by się niby taka podbudowa miała trzymać na krańcach. Przecież to by się rozsypało. Dziwne bo wykonawca to firma z długim ciągiem pozytywnych opinii.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    żywica to bardzo trwały materiał. może rzadkość używania w budownictwie mieszkalnym polega na tym że wymaga odrobinę wiedzy , wprawy.

    a gres to każdy majster położy...

    łódki, baseny, posadzki, itepe itede, wszystko z żywicy

  4. #4

    Domyślnie

    Ja też z początku myślałem, że chodzi o fugę jak na basenach, ale okazuje się, że jest specjalna fuga do płyt betonowych i to chyba całkiem inna bajka i kompletnie inny sposób wykonania. Na ile jedno z drugim ma wspólnego nie jestem w stanie ocenić stąd moje pytanie.

    https://youtu.be/KD-DBZsQ4W0

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony