dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 147
  1. #21

    Domyślnie

    Tak świat ewaluuje w stronę taką aby nie było produktów tylko usługi. Produkty nie wiążą ludzi z systemem a usługi tak. Auta na wynajem, mieszkania, software, itp itd. Kupowanie na własność władcom świata się raczej nie podoba. Niestety przy takim podejściu PV może też oberwać żebyśmy nie byli samowystarczalni... Dlatego trzeba korzystać póki można. A komfort używania TV który ciągnie 300W jest inny jak ma się PV niż przy jego braku
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Smakor Zobacz post
    Koszty: Jedn. Netto Brutto
    Energia dzien kw 1 0,3748 0,461004
    To są stawki z czasu, gdy płaciłeś 400zł/mies? Co to za sprzedawca i czemu nie zmieniłeś na tańszego?

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Reszty nie ma sensu komentować, sprawa Twoich "promocji" jest doskonale znana i wyjaśniona.
    Nie miałem żadnej swojej promocji ani taryfy pracowniczej. Ceny za prąd płaciłem dostępne dla każdego - sprzedawca ogólnopolski. A dystrybucję PGE ma jedną z droższych.

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    O ile nie będzie to technologia, którą będzie mógł każdy sobie w garażu "wyklepać", to nie wiem w jakim świecie Ty żyjesz, że myślisz, że jakiekolwiek państwo pozwoli sobie na uwolnienie darmowej energii do obywateli.
    Zimna fuzja i atom nie są darmowe - są tanie i stabilne. Owszem, energia z wiatru i słońca jest tańsza - ale tylko kiedy natura jest szczodra. Prosumenci twierdzą, że im się należy za prąd oddany gdy na giełdzie jest najtańszy 80% prądu w czasie, gdy na giełdzie jest najdroższy. I kto za tę różnicę płaci?


    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Każde państwo dąży do jak największej kontroli, a Tobie się marzy wolność energetyczna? O infrastrukturze już nawet nie wspominam, bo widać taki z Ciebie fantasta jak przy inwestowaniu w lokaty
    Wolność? Tu nie ma mowy o żadnej wolności. Ani u prosumenta, ani przy atomie, ani przy fuzji.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To są stawki z czasu, gdy płaciłeś 400zł/mies? Co to za sprzedawca i czemu nie zmieniłeś na tańszego?
    Tauron, stawki sprzed momentu instalacji czyli bieżące. Jak analizowałem z rok temu możliwość wyboru innego sprzedawcy to nie było "wow"...
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Smakor Zobacz post
    Tauron, stawki sprzed momentu instalacji czyli bieżące. Jak analizowałem z rok temu możliwość wyboru innego sprzedawcy to nie było "wow"...
    Ale nawet teraz nie wychodzi tyle, co podawałeś.
    Podstawisz dane, żeby wyszło 4800/6500=73,84gr/kWh?

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post



    Nie miałem żadnej swojej promocji ani taryfy pracowniczej. Ceny za prąd płaciłem dostępne dla każdego - sprzedawca ogólnopolski. A dystrybucję PGE ma jedną z droższych.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7883277


    Errata - miało być pół roku, ale i tak wyszło znacznie dłużej, prawda ?

    Myślę, że jednak nie dla każdego taka "promocja", bo jakby o każdym tak zapomnieli, to mogliby pakować manatki
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 04-05-2021 o 11:40
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To w tej promocji, gdzie najpierw miałeś mieć przez rok prąd w nocy za darmo, a potem nadal go miałeś, bo sprzedawca o Tobie zapomniał ?
    Fajnie, ale - było, minęło.
    Za ile teraz kupisz 16000kWh ?
    Nie zadawaj niewygodnych pytań. Wiadomo czyje ma być na górze.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zimna fuzja i atom nie są darmowe - są tanie i stabilne.
    Zmieniasz narrację. "Za bezcen" to nie tanio. W najlepszym razie bardzo tanio, niewspółmiernie do wartości. Ale pomijając to:
    nie wiem jak zimna fuzja, nie znam najnowszych osiągnięć nauki w tej kwestii i nie wiem czy to jest tania technologia, ale atom z całą pewnością nie jest tani. To jakbym o kredycie hipotecznym miał powiedzieć, że jest tani, bo widzę tylko comiesięczną małą ratę. Sumaryczne koszty kredytu hipotecznego są tak samo horendalnie wysokie, jak koszty atomu (już o miejsce składowania odpadów nie będziemy kopii kruszyć, w końcu mamy tyle pięknych zakątków kraju, gdzieś to można upchnąć przecież). Co do stabilności atomu - wszystko zależy o czym mowa, o wydajności/produkcji czy też o bezpieczeństwie. O stabilności zimnej fuzji nie wiadomo kompletnie nic, oprócz tego, że od lat wielu słyszymy, że już, tuż, za rogiem, z gąską się witamy. Akurat...
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Owszem, energia z wiatru i słońca jest tańsza - ale tylko kiedy natura jest szczodra. Prosumenci twierdzą, że im się należy za prąd oddany gdy na giełdzie jest najtańszy 80% prądu w czasie, gdy na giełdzie jest najdroższy. I kto za tę różnicę płaci?
    A co to ma do rzeczy? Zmieniasz temat, zapominasz o przesyle. No chyba, że zimną fuzję będziemy mieć w garażach

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wolność? Tu nie ma mowy o żadnej wolności. Ani u prosumenta, ani przy atomie, ani przy fuzji.
    Czyli już zrozumiałeś, że zimna fuzja w formacie o którym się marzy (za bezcen) nie dostaniesz? Za atom też mało nie zapłacisz, wręcz przeciwnie. Koszty tego będziemy ponosili nie tylko my, ale też nasze dzieci. Ale co tam, po nas choćby potop.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  8. #28

    Domyślnie

    Pewnie znajdą się tacy ludzie, ale ja do nich nie należę jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania, ale mieliśmy też dobrą firmę, która zadbała, by montaż paneli fotowoltaicznych (i wszelkie inne kwestie techniczne) były wykonane na najwyższym poziomie.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 29-05-2021 o 14:11

  9. #29

    Domyślnie

    Najbardziej niezadowoleni z fotowoltaiki są ci, którzy jej nie mają. Trochę ich rozumiem: zazdrość i świadomość, że dopłacają do OZE w swoich rachunkach za prąd. No i jeszcze antyekolodzy, frustraci co to wolą świat zdewastowany efektem cieplarnianym i w smogu.

    U mnie rachunki za 2020 to opłaty stałe (ok. 160 zł?) i dobrane ok. 150 kWh (czyli ok. 100 zł). Brakło mi te 150 kWh bo poszalałem z klimatyzacją, a jesienią była mniejsza produkcja niż zakładałem. No trochę byłem niezadowolony
    Ostatnio edytowane przez Thor01 ; 06-06-2021 o 14:20
    PV 6,3 kWp (20x315 Wp Phono Solar mono HalfCut), Fronius Symo.

  10. #30

    Domyślnie

    Dowartościowałeś się? Poczekaj na styczeń i wróć.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A co zadzieje się w styczniu ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A co zadzieje się w styczniu ?
    Ogólnie to nie za wiele. Ma zniknąć prosument dla nowych podłączeń.
    Nowe podłączenia nie będą magazynować prądu u operatora tylko go odsprzedawać po zaniżonej stawce. A jak będą potrzebować to będą kupować po normalnej czyli wysokiej. Chodzi o chronienie tych molochów, żeby nie były stratne... Żeby zniechęcić do PV. A będą to tłumaczyć, że zachęcają ludzi do większego zużycia online albo magazynowania we własnym zakresie. Już widzę koszt akumulatora, który umożliwi mi odpalenie płyty indukcyjnej w czasie pracy pralki i zmywarki
    Dla obecnych prosumentów podobno ma się nic nie zmienić - tzn będą mogli zmigrować jak nie umieją liczyć
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  13. #33

    Domyślnie

    Dla mnie nie zmienia się przez 14 lat. Najwyżej dołożę paneli dla zrównoważenia zapotrzebowania.
    Tak czy inaczej zapłaciłem rachunki za prąd 5 lat do przodu. Po tym czasie energia za darmo, tylko opłaty stałe.. Zapewne wcześniej, bo cena prądu rośnie.

    Warto zakładać pv.
    Ostatnio edytowane przez Thor01 ; 06-06-2021 o 21:14
    PV 6,3 kWp (20x315 Wp Phono Solar mono HalfCut), Fronius Symo.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Smakor Zobacz post
    Nowe podłączenia nie będą magazynować prądu u operatora tylko go odsprzedawać po zaniżonej stawce.
    Po rynkowej. Dlaczego operator ma płacić drożej, niż na rynku? I to za prąd niepewny i niestabilny oraz dostarczany w czasie, gdy cena rynkowa najniższa a w zamian dopłacając oddawać gdy cena rynkowa najwyższa? Te koszty musiał przerzucać na innych klientów - i tym samym zawyżać im ceny.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thor01 Zobacz post
    Dla mnie nie zmienia się przez 14 lat.
    Tia. Ja w dowodzie osobistym i prawie jazdy miałem napisane "dokument ważny bezterminowo". Obydwa mi unieważnili.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Po rynkowej. Dlaczego operator ma płacić drożej, niż na rynku? I to za prąd niepewny i niestabilny oraz dostarczany w czasie, gdy cena rynkowa najniższa a w zamian dopłacając oddawać gdy cena rynkowa najwyższa? Te koszty musiał przerzucać na innych klientów - i tym samym zawyżać im ceny.
    Bo z tego co zapowiadają ta rynkowa cena to niecałe 300 zł za 1 MWh, tymczasem ja za taką ilość prądu średnio zapłacę 2x tyle
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tia. Ja w dowodzie osobistym i prawie jazdy miałem napisane "dokument ważny bezterminowo". Obydwa mi unieważnili.
    Po tych cenach energii el. moja instalacja zwróci mi się za ok. 3 lata. Potem zawsze będę miał energię jeśli nie za darmo, to znacząco taniej (chociażby autokonsumpcja).Poza tym mogę dołożyć jeszcze kilka paneli.

    Faktycznie zmiany idą ciągle w jednym kierunku, korzystnym dla monopolisty.
    PV 6,3 kWp (20x315 Wp Phono Solar mono HalfCut), Fronius Symo.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Smakor Zobacz post
    Bo z tego co zapowiadają ta rynkowa cena to niecałe 300 zł za 1 MWh, tymczasem ja za taką ilość prądu średnio zapłacę 2x tyle
    Wiesz ile kosztuje kilogram pszenicy w skupie? Ile kosztuje litr ropy naftowej na giełdach światowych?

    Popatrz na fakturę za prąd - tanie masz pozostałe składniki jak sam prąd to aż polowa.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thor01 Zobacz post
    Po tych cenach energii el. moja instalacja zwróci mi się za ok. 3 lata

    1kWh kosztuje z 45gr średnio w G12. W trzy lata 1kW wyprodukuje po rozliczeniu potrąceń wg obecnych zasad z 2500kWh za które zapłaciłbyś 1125zł. Jak tyle zapłaciłeś za PV to pogratulować.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Smakor Zobacz post
    Ogólnie to nie za wiele. Ma zniknąć prosument dla nowych podłączeń.
    To wszystko wiem, ale pytałem @pandzik, dlaczego @Thor01 ma czekać do stycznia ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 06-06-2021 o 22:39
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony