dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 147
  1. #121

    Domyślnie

    Nie wiem jak u Was ale u mnie chleb 1kg kosztuje już 8,20 zł. jak prąd podrożeje 3x to wszystko podskoczy. Ludzie na cukier się rzucili bo niby zabraknie, teraz spekulują to samo o mące wcześniej była srajtaśma. A za czasów covida mówili że kondonów braknie bo fabryki u kitajców stoją.
    Ale wracając do PV po instalacji zużycie tylko wzrasta 1 instalacja 3,3kW miała wystarczyć, starczyła na niecały rok później dołożyłem jeszcze 1,5kW i też starczyło na krótko. Teraz w sumie jak w stopce a zużycie na bank przekroczy produkcję bo wpadła ciepła pompa i skonsumuje wszelkie nadwyżki.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  2. #122
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    Ja zainstalowałem tyle ile mogłem, jakby się zmieściło to wziąłbym trochę więcej. Zużycia większego nie mam po instalacji PV, zmienił się tylko profil zużycia (aby zwiększyć autokonsumpcję ale nie są to dużę zmiany, po prostu zmieniłem godziny pracy PC na CWU).
    Co do wpływu cen prądu na inne produkty - zgadza się, jednak Tu nie o tym

  3. #123

    Domyślnie

    Też dziś upiekłem 2 chlebki wyszło poniżej 8 zł. wraz z prądem

    Każdy instaluje tyle ile może na dachu później szuka podwórka i instalacji na gruncie. U mnie PC stoi bo kolektory pompują dziś do 60*C, nawet jak w zimę słońce zaświeci to ładuję ten sam bufor.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  4. #124

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Czy ktoś rozumie to zdanie z tego artykułu?

    "Składnikami potrzebnymi do procesu elektrolizy są woda destylowana i energia elektryczna. – Woda, która składa się z dwóch cząsteczek wodoru i jednej cząsteczki tlenu, jest rozdzielana na elektrodzie dodatniej."


    Elektroliza w wodzie destylowanej??
    Woda jest rozdzielana na elektrodzie dodatniej??

  6. #126

    Domyślnie

    Nie do mnie z takimi pytaniami, nie znam się, wierzę w cudo studentom, a nóż ...

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Nie do mnie z takimi pytaniami, nie znam się, wierzę w cudo studentom, a nóż ...
    Ja też wierzę studentom.
    Nie wierzę że autor tego artykułu ma zielone pojęcie w tym temacie.

  8. #128

    Domyślnie

    A gdzie śpece od wyliczeń, że to się nie zwróci nie ma sensu itd,itp? Zapraszam do dyskusji.
    Parterowy szkieletor 104 m2 U ścian 0,14 podłogi 0,11 stropu 0,09.CO Kable na 92m2 (nie używane, żrą prąd a efekt nie współmierny do zużycia),WM Zehnder ComfoAir 350
    CWUPompa ciepła Rickenbacher ULTRAX HPW Klimatyzator Daikin FTXZ Ururu Sarara 3,5kW.
    Według OZC 27,6W/m2 według świadectwa energetycznego EK71,1KWh/m2 EP136,5KWh/m2 cokolwiek to znaczy
    PV 7,4 kW Fronius Symo 7.0-3-M południe

  9. #129

    Domyślnie

    Studentom zwraca się tylko jedzenie cały rok zupek chińskich aby za resztę kasy kupić dużo alkoholu. Podejrzewam że tu woda destylowana była produktem odpadowym po destylacji alkoholu. Po to im te 4 panele fotowoltaiczne, aby nie robić tego na gazie. A co po pijaku ustalili opisuje ww. artykuł.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #130

    Domyślnie

    Chciałem przestrzec przed firmą GRUPA PST ROMAN JURKIEWICZ z Wrocławia podczas montażu instalacji w moim domu przez odłączanie N spowodowali spalenie urządzeń które były podłączone do sieci, wyłącznik bezpieczeństwa chcieli zamontować wewnątrz domu , nie mają w zwyczaju sprzątać po sobie.
    Widać, że firma zatrudnia ludzi z łapanki mających problemy w komunikacji w j. polski,
    Nie chcą pokryć szkód starają się zwalić winę na klienta wmawiając nieprawdziwe historie, że klient sam ingerował w instalację.
    Z moich informacji wynika , że takich przypadków było więcej. Moja sprawa skończy się najprawdopodobniej w sądzie, ale może ktoś po przeczytaniu uchroni się przed tymi partaczami.

  11. #131

    Domyślnie

    Co nas obchodzi twój spam? Zgłoszenie i OUT
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  12. #132
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał asosandra Zobacz post
    Według mnie, mimo negatywnych opinii niektórych, i tak warto się zdecydować. Jest wiele powodów, dzięki którym farma fotowoltaiczna to dobra inwestycja, o czym możecie poczytać np. tutaj.
    W KRS od 2019
    Kapitał zakłądowy 6000
    Słabo
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  13. #133
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jancia

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Polska
    Posty
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Co nas obchodzi twój spam? Zgłoszenie i OUT
    Fakt. Chyba że spadająca cegłówka rozbije panel.

  14. #134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale co to da, jak inne instalacje podbiją napięcie na trafo ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #135

    Domyślnie

    Coś da, dopóki w sieci nie będzie tych 253V.

    BTW - skąd wiedza, że falownik musi się wyłączyć przy 253V? Czy nie obowiązują nas te same przepisy, co zakład energetyczny (95% czasu musi być max 253V, co oznacza, że przez 5% czasu może być więcej).

  16. #136
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    591

    Domyślnie

    Ja już to przerabiałem i dla tych co coś tam przekracza to coś tam da. Jak za bardzo przekracza to coś tam da ale nie tobie tylko sąsiadom a tobie tylko mnóstwo wrzątku.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  17. #137

    Domyślnie

    Czyli miałeś tak dużo nadmiarowej (napięcie ponad 253V) energii z paneli w godzinę-dwie dziennie, że było tego za dużo do zużycia cwu przez całą rodzinę?

  18. #138
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    Cytat Napisał Panstalin2 Zobacz post
    Regulator 253V do fotowoltaiki

    Zapobiega wyłączaniu się instalacji fotowoltaicznej po przekroczeniu
    napięcia 253V.

    https://allegrolokalnie.pl/oferta/re...owoltaiki-253v


    Przekierowuje tylko nadmiar wyprodukowanej Energi której sieć nie może przyjąć (np. do bojlera elektrycznego ) lub innego odbiornika Energi o mocy ok 2 KW.
    Regulator pracuje w czasie rzeczywistym dzięki zastosowaniu Triaka , sterowanego płynnie do osiągnięcia maksymalnej wydajności fotowaltaiki do możliwości przyjęcia Energi przez sieć .
    Reklamujesz sprzedaż własnego produktu?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #139
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    591

    Domyślnie

    Cytat Napisał humidorek Zobacz post
    Czyli miałeś tak dużo nadmiarowej (napięcie ponad 253V) energii z paneli w godzinę-dwie dziennie, że było tego za dużo do zużycia cwu przez całą rodzinę?
    Miałem najpierw minimalne przekroczenia więc było wporządku, sąsiedzi zakładali PV i sytuacja stawała się coraz gorsza . Woda miała 90 *C , falowniki przestały mi działać a wodę dalej grzało tylko, że z paneli sąsiadów bo napięcie dochodziło do 258 V. Nie było przekroczenia 2 czy 3 godziny tylko od 9 rano do nawet 18 godziny.
    Pewnego dnia obniżyli napięcie na transformatorze i już nie widziałem napięcia większego niż 245 V. Wcześniej to 245 V było nawet po zachodzie słońca. Od tej pory urządzenie jest już niepotrzebne ale różnie to może kiedyś być.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  20. #140

    Domyślnie

    Aa, faktycznie - to urządzenie aktywuje się napięciem, czyli faktycznie nie ma to sensu. Jedyne zatem to załączanie zarówno napięciem, jak i stanem aktualnego exportu, do czego już jest potrzebny licznik energii między rozdzielnica główną a licznikiem z energetyki...

    Ja mam napięcie średnie 242V, co mnie też irytuje, ale panele na tej odnodze od transformatora ma tylko jeden sąsiad.

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony